Hayat bize verilmiş muhteşem bir hediye. Dünyaya geldik, bu bizim seçimimiz değildi. Hiçbirimiz bu seçimi kendimiz yapmadık. Birileri bizim adımıza karar verdi. İlk nefesi aldık ve artık son nefese kadar bize verilen bu hediyenin karşılığında yaşam denilen tecrübenin tadına bakmalı ve keyfini çıkarmalıyız. Peki ama nasıl? Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu bu kitapta, gereksiz ve anlamsız yere dert diye boynumuza taktığımız zincirlerden kurtulmak için neler yapabileceğimizi; para, sağlık, imaj, aşk, iş ve mutluluk konularında kendi kendimize yarattığımız dertleri azaltmanın yollarını anlatıyor... 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 268
En / Boy : 13,8 / 17,8
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺47,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 262
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2013
₺28,00
Tükendi

Bu kitap kadınların aşk için yaşamalarının, güzellik için ölmelerinin, bütün hayatlarının mutlu geçmesi için gösterdikleri çabaların hikayesini anlatıyor... Günlük yaşamda erkek egemen dünya tarafından kadın üzerine kurulan baskıları, engellemeleri, zorlukları ve kadınları hayatın içinden silmek için toplum tarafından yapılan her şeyi, yaşanmış öykülerden yola çıkarak sayfalarına taşıyor. Çoğu zaman kadınların kişisel özelliklerinden dolayı ortaya çıktığı düşünülen psikolojik sorunların asıl sebebinin erkek egemen toplum olduğunu anlatıyor; kadınların kendi hayatlarına müdahale edebilmelerine yardımcı olmak için, erkeklerin hayatı algılayışları hakkında bilgiler sunuyor. Psikolog Ozanser Uğurlu, kadınların, daha mutlu bir hayat için başkasına değil kendilerine inanması gerektiğini söylüyor ve ekliyor: "İçinizdeki gerçeği bu kitaptan duyacaksınız; ama unutmayın: İnsan, sadece kendi sesini dinler!"


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 151
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2002
₺6,48
Tükendi
Aşka Bambaşka Bir Yaklaşım: "Aşkın Psikolojisi" İki Psikoloğun Kaleminden Aşk! Ozanser Uğurlu ve Mehmet Şakiroğlu Aşkı Detaylarıyla İncelediler. Aşk, ölüme karşı bir isyandır... İnsan, yaşamının bir gün sona ereceğini bilir. Yok olup gideceği gerçeği ile yaşamak zorunda olan insanın geleceğe kendini aktarmasının tek yolu kendisinden sonra varolacak bir şeyler üretmesidir. Milyonlarca ihtimal içinden tek bir kişiyi kutsal ilan etmek. Beynimizin en ilkel bölgelerinin karar verdiği seçim sürecinin ardından üremek için kendimize bir partner seçeriz. Ve ona tutkuyla bağlanır, ölümü alt etmek, genlerimizi geleceğe taşımak için harekete geçeriz. Aşk, eskiden günümüze partner seçimi için en etkili yöntem olarak biliniyor ve kabul ediliyor. Elektriklenmenin doğal yollardan ortaya çıkışının ilişkileri sonsuza kadar mutlu mesut kılacağına inanarak yaşıyoruz. Oysa mutlu bir birliktelik için aşk yeterli değildir. Çünkü aşk geçicidir, çünkü aşk bir gün biter, çünkü aşk enerjidir ve her enerji gibi eğer dönüşmezse yok olmaya mahkumdur. Öyleyse aşk ile yola çıkıp partner seçmek ne kadar doğru? Peki partner seçiminde aşk yeterli değilse neleri dikkate almalıyız? Psikolog Dr. Ozanser Uğurlu ve Psikolog Dr. Mehmet Şakiroğlu Aşkın Psikolojisi’nde en büyük gerçeklik olan ölüme karşı isyan eden beynimizin düştüğü aşk adını verdiğimiz yanılsamayı; fiziksel, psikoloji ve sosyal açıdan ele alıyorlar. Ve aşkın ötesine bakıp "doğru insanı" beklemek yerine "doğru bir ilişki" için partner seçiminde neler yapmamız gerektiğini anlatıyorlar.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 157
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2013
₺8,89
1
Çerez Kullanımı