O Yıldızın Altında
O Yıldızın Altında
O Yıldızın Altında

O Yıldızın Altında (9786050978643)

0,00
Marka : Jojo Moyes
Tedarikçi : Dex Yayınevi
Fiyat : ₺34,50

Düşünün… Fazlasıyla boğucu bir aile yaşantınız var ve karşınıza ansızın yakışıklı Amerikalı bir adam çıkıyor.

E tabii siz de hemen evlenip heyecan içinde, hiç görmediğiniz bir kıtaya yelken açıyorsunuz. Fakat dünyanın bir ucundaki bu kasaba hayli küçük, kocanız sıkıcı ve tutucu; dindar kayınpederiniz hep sizinle yaşayacak hatta ölmüş kayınvalideniz ruhu ve eşyalarıyla hayatınızdan çıkmayacak… Ve tüm bunların kıskacında yaşarken, biri çıkıp yöneticilerin desteklediği bir projeden bahsediyor, “Atlı Kütüphaneci” olmaktan…  Yani dört beş kadın heybelere kitapları dolduracak ve dağ tepe dolaşıp kitap dağıtacak. Siz olsanız, ne yapardınız? Kim der ki, tek amacı sıkıntısını atmaya çalışan bir kadının hem özgürlüğü hem arkadaşlığı hem aşkı böyle bulacağını…

Senden Önce Ben efsanesinin yazarından yine klasik olacak, en az “Lou Clark” kadar ilham verici beş olağanüstü kadının ve yaptıkları yolcuğun nefes kesici, umut verici ve dokunaklı hikâyesi.

1930’ların Amerika’sında gerçekten yaşanmış bir olaya dayanan O Yıldızın Altında adalet ve sadakatin tutkuyla dansı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 468

Ebat : 13,5 x 21

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

:
Benzer Ürünler
 • Çin Radyo ve Televizyonu'nda futbol maçı yorumlayan
  kaç teknik adam tanıyorsunuz?
  Ya da orta sınıf bir ailenin çocuğu olarak gittiği Almanya'da, eğitim sistemine kızarak, kaybedeceğini bildiği halde bir Don Kişot  gibi savaşan ve kazanmayı başaran? Mesleği için yaptığı fedakârlıklar sonucu Alman Futbol Federasyonu'nun jest olarak yıllık ders programını öğrencisinin programına uydurduğu kaç kişi tanıyorsunuz?
  Futboldaki mevkii "oyun kurucu" olmasına rağmen, hayattaki mevkii ¨hayal kurucu¨ oldu fakat diğerlerinden farklı olarak kurduğu hayalleri hep bir oyun sistemine oturttu ve onların peşini asla bırakmadı. Futbolu hep ikinci planda tuttu, çünkü onun için insan daima ön plandaydı. O hep özgür ve onurlu bir adam olmayı tercih etti; bu tercihin sonuçlarına da katlandı.
  Bu kitapta; caps'lere konu olan; popüler kültürün, onu sahadaki halleriyle gündeme getirmeye çalıştığı bir futbol adamını değil, hayalleri olan bir insanın hayatta kalma mücadelesini, korkularını, çabalarını, sevgisini, hayal kırıklıklarını, dostluklarını, ama en önemlisi trajikomik maceralarını bulacaksınız

  Sayfa Sayısı:   288

  Ebat:  13,5x19,5

  Dağıtım Tarihi:  04.05.2017

  ₺25,35
 • Dizi Doktoru Oya Doğan'ın, Boşan da Gel kitabından sonra kaleme aldığı Hadi Ben Kaçtım, kaçmak isteyip de kaçamayanlara, hayallerinin peşinden koşmak isteyen ama karşısına çıkan engelleri aşmayı göze alamayanlara ilham olacak bir hikâye.

  "Beni gör, beni onayla, bana değer ver, beni sev!
  Bu dört istek hayatımı mahvediyor.
  Beni görmediğinde hırslanıyorum.
  Beni onaylamadığında hırçınlaşıyorum.
  Bana değer vermediğinde kimseler görmeden ağlıyorum.
  Beni sev diye ayaklarına kapanıyorum ama aşağıya bakmak aklına bile gelmiyor.
  Ben bu savaşı hep kaybediyorum.
  Şimdi kararlıyım, hayatımı değiştireceğim...
  Çünkü kaçmak, kalbine sahip çıkmaktır.
  Kalbimi herkesten çok seviyorum.
  Hadi ben kaçtım!"

  Kaçış bazen en kolay yol gibi gözükür. Peki ya kaçma cesareti gösterebilmek? Lara için de kolay olmadı zaten herkesi ve her şeyi geride bırakmak. Özgürlüğe kaçıştı Lara'nınki. Kendini bulma yolculuğuna çıktığı ve karşısına çıkan fırsatlarla heyecanlanıp daha ötelere yol aldığı. Kendiyle ve hayatla hesaplaştığı yeni bir dünyaydı bu. Peki bu yolun sonunda onu neler bekliyordu?

  Sayfa Sayısı:   237    

  Ebat: 13,5x21,5

  ISBN / Barkod:  9789751037671

  Dağıtım Tarihi:  04.05.2017

   

  ₺22,75
 • Mavi kelebeklerin hikayesini bilir misiniz? Mavi kelebekleri her yerde göremezsiniz. Oldukça nadir görülürler. Sabah uyandığınızda, “Bugün mavi kelebekleri görmeye gidiyorum,” diyemezsiniz. Siz onları değil, onlar sizi bulur. Efsaneye göre bu kelebekler, değişimin habercisidir. Olur da gündoğumunda yolunuzu bir mavi kelebek keserse, bilin ki artık hayatınız eskisi gibi olmayacaktır. Ne hayatınız ne kaderiniz ne şansınız... Artık bildiklerinizi unutun. Belki bambaşka biri girer hayatınıza. Belki bambaşka bir yerde uyanırsınız. Ya da ilk kez adımınızı attığınız bir yerde kendinizi hiç olmadığınız kadar huzurlu ve evinizde hissedersiniz. Kaybolurken bulunursunuz. Geldiğinizi sanarken gittiğinizi görürsünüz. Hayata başka bakarsınız mavi bir kelebek kanat çırptığında, çünkü size başka bakıyordur artık hayat.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 288
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2016
  ₺45,50
 • Cumhuriyet tarihinin şifreleri çözülüyor... Nutuk’taki Atatürk yeniden ete ve kemiğe bürünüyor... Nutuk’un Deşifresi, Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nı ve sonrasındaki uluslaşma ve çağdaşlaşma hareketlerini, Nutuk’a dayalı olarak anlatan; Nutuk’un yazılışını, okunuşunu, içeriğini ve bilinmeyen özelliklerini "açıkça" ortaya koyan ve Atatürk’ün Nutuk’taki değerlendirmelerinin bugünün Türkiye’sine ışık tuttuğunu gösteren "resmi tarih dışı" bilimsel bir araştırmadır.

  • Nutuk nedir, ne değildir? Atatürk, Nutuk’u neden ve nasıl kaleme almıştır?
  • Nutuk’un "Dünya Rekorlar Kitabı’na" girecek çok önemli özelliği nedir?
  • Atatürk’ün Nutuk’taki "devrim stratejisi" ve "liderlik sırları" nelerdir?
  • Nutuk’un gözden kaçan "iki büyük sırrı" nedir?
  • Atatürk’ün "bağımsızlık ve demokrasi anlayışı" Nutuk’a nasıl yansımıştır?
  • Nutuk’taki "mandacılar" ve "cumhuriyet düşmanları" kimlerdir?
  • Cumhuriyetin ilanı Nutuk’ta nasıl şifrelenmiştir?
  • Atatürk’ün "düşünsel yalnızlığı" Nutuk’a nasıl yansımıştır?
  • Atatürk Nutuk’ta kimleri, "fikir ve ruhlarının kavrama sınırları bitenler" diye adlandırmıştır?
  • Atatürk’ün Nutuk’ta, silah arkadaşlarına yönelik "ağır eleştirileri" nelerdir?
  • Atatürk’ten sonra Nutuk’taki bazı bölümler neden "unutturulmaya" çalışılmıştır?

  "İnsan bütün bunları okurken, insan kümelerini ve insan fertlerini avucunun içinde istediği gibi kullanabilen, ölçülmez bir kuvvete sahip bir ruhlar hükümdarının huzurunda bulunduğunu hayraniyet ve tebcil ile duyuyor."

  - Yusuf Akçura


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 527
  En / Boy : 13,5 / 21,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2017
  ₺50,05
 • Futbolu yasaklayan Osmanlı Padişahı kimdir? İttihat ve Terakki’nin futbol merakının ve Fenerbahçe "sevdasının" arkasında ne vardır? Osmanlı dönemindeki Fenerbahçe-Galatasaray derbilerinin bilinmeyenleri nelerdir? Atatürk’ün Fenerbahçe’yi ziyaretinin "gizli amacı" nedir? Fenerbahçe’nin Kuruluş Tüzüğü’ndeki 2. Madde’nin sırrı nedir? Fenerbahçe Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’ya nasıl gizlice silah kaçırmıştır? Anadolu’ya geçerek Kurtuluş Savaşı’na katılmak isteyen Fenerbahçeli şehzade kimdir? İngiliz İşgal Kuvvetleri Komutanı General Harrington, Fenerbahçe’yi neden kapatmıştır? Atatürk’ün Büyük Taarruz öncesindeki "futbol planı" nedir? Fenerbahçe, Harrington Kupası’nı nasıl kazanmıştır? Atatürk futbolla ne kadar ilgilenmiştir? Hiç futbol maçı izlemiş midir? Atatürk Altay, Karşıyaka, Galatasaray ve Beşiktaş’la neden ve nasıl ilgilenmiştir? Atatürk’ün Fenerbahçeli olduğunun bilinmeyen 12 kanıtı nedir?


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 248
  En / Boy : 13,5 / 21,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 12.2017
  ₺29,90
Çerez Kullanımı