Mini Defter Ajanda Özel Tasarım
Mini Defter Ajanda Özel Tasarım

Mini Defter Ajanda Özel Tasarım (8786054737230)

0,00
Marka : Muhtelif
Tedarikçi : Dokuz Yayınları
Fiyat : ₺7,90
Benzer Ürünler
 • Bilgi Kültür Takvimi 2021

  Bilgi - Kültür Takvimi, arkasındaki mukavva düzenek sayesinde masada ya da duvarda kullanılabilen yapraklı bir takvimdir. Ön sayfalarda yer alan ve her günü özel kılan bilgiler, resimlerle desteklenmiştir. Arka sayfalar ise aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır.         

   

  Soru: Genel kültürünüze katkı sağlayacak sorulardan oluşur. Her sorunun cevabı bir sonraki gün soru bölümünün sağ alt köşesinde yer alır.

   

  Anekdot: Tarihte yaşanmış ilginç olaylar, hikâyeler, doğru bilinen yanlışlar ve daha çok çeşitli anekdotlar bu bölümde yer alır.

   

  İlginç Bilgiler: Bilim, kültür, sanat, tarih, uzay, coğrafya, doğa, spor, müzik, edebiyat ve daha çok farklı alandan ufkunuzu açacak ilginç bilgiler derlenmiştir.

   

  Kitap: Tüm zamanların en çok satan ve en beğenilen kitaplarından alıntılar...

  Film: Sinema tarihinin en ünlü filmlerinden dikkat çeken, bir o kadar çarpıcı replikler…

   

  Ne Diyoruz?: Yabancı kelimelere Türkçe karşılıklar, sıkça yanlış yazılan kelimeler, kelimelerin anlam ve kökenleri, atasözü ve deyimlerin açıklamaları ve daha fazlası Türkçemizi korumak için her gün bu bölümde yer alacak.

   

   

  Sayfa Sayısı: 632

  Kitap Boyutu: 10,6 x 14,8 x 3,4 cm

  Kağıt: Kuşe

   

   

   

   

   

   

   

  ₺39,20 KDV Dahil
 • Bu yıl ilk defa yayımladığımız ajandanın konseptini Franz Kafka olarak belirledik. Gelecek yıllarda da yeni temalar ile ajandamızı geleneksel hale getirmeyi planlıyoruz.

  Cem Yayınevi olarak bu yılı Kafka Yılı ilan ettik. Uzun yıllardır külliyatını yayımlamaktan onur duyduğumuz Franz Kafka’nın eserlerinden küçük alıntılarla merak uyandıracak ve yeni eserlerle tanışmanızı sağlayacaktır.

  Kamuran Şipal’e Saygıyla…


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 208
  En / Boy : 9,25 / 13,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2019
  ₺6,40
 • Geleneksel Metis Ajandası’nın bu seneki konusu: Kitaplar.

  Malum, elyazmalarının haşere saldırısına uğramasını önleme ümidiyle üzerlerine yazılan bir tılsımdır “Yâ Kebikeç!” Kökeni konusundaysa rivayet muhtelif: Süryani ya da Hint mitolojisindeki, böceklere hükmeden meleğin adından geldiği de söyleniyor; elyazmalarını korumak için mürekkebi kullanılan zehirli bitkinin adı olan kebikeç’in zaman içinde halk inancında koruyucu melek anlamını kazandığı da...

  Ne de olsa ilk bakışta narin görünür kitap: Parşömen, deri, kâğıt gibi kolayca imha edilebilecek malzeme üzerine yazılmıştır, ya da enerji tekellerinin insafındaki sanal ortama yerleşmiştir. Sanki püf desen... Oysa tuhaf bir direngenliği olduğu çıkmıştır ortaya: Türlü çeşit yangınlarda yakılan, kıyılıp hamur yapılan, toplatılıp yok edildiği sanılan kitaplar usul usul günlerini bekleyen tohumlar gibi yine filizlerini vermiş, çağlar ya da ülkeler aşmış, okurlarına ne yapıp edip kavuşmuşlardır.

  John Berger’ın dediği gibi “uzatılan bir el”dir kitaplar, insanların arzularını, umutlarını, korkularını, düşünce ve tasarılarını paylaşmak için birbirlerine uzattıkları el.

  Kitapların koruyucu meleği de okurdan başkası değildir aslında; önyargılara, şartlanmalara, baskılara, reklam sağanağı altında körleşmeye direnen okurdan.

  O halde, bol kitaplı harika bir yıl dileğiyle Yâ Kebikeç! - Metis Yayınları


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 224
  En / Boy : 10,5 / 15
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2019
  ₺9,00
Çerez Kullanımı