Masal Masal Matitas
Masal Masal Matitas

Masal Masal Matitas (9786055315368)

0,00
Fiyat : ₺10,63

"Masallar ve Toplumsal Cinsiyet"le, masalın ideolojik arka planını analiz eden ve çocukken aldığımız iletilerin yetişkin yaşamımızı nasıl etkilediğini inceleyen Melek Özlem Sezer, bilinçaltı oyunlarıyla yaşamımızı zorlaştıran masalları anlatmıştı. Şimdi de on iki yıllık bir çalışmanın ürünü olan "Masal Masal Matitas"la, hayatımızı zenginleştiren masalları paylaşıyor. Masalın yetişkin yaşamında da yalnızca kendi türüne özgü hazlarıyla, kurgu ve dil olanaklarıyla, kimi zaman acarlığıyla, kimi zaman felsefi derinliğiyle ve en önemlisi kuşaklar boyu sınanarak aktarılan hayat bilgisiyle yabana atılmayacak bir zenginlik sunduğunu gösteriyor. Tutkusunu yitirmemiş bir akıl ve akıldan vazgeçmemiş bir tutkuyla yazılan masalların peşine düşüyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 199
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2012

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 160
  En / Boy : 13 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2012
  ₺57,00
 • "Dil ve edebiyat, bireyin ve topluluğun ruh halini en iyi yansıtan aynadır. Elinizdeki antolojiyi bu konudakı bilgi eksikliğini aşabilmek için atılmış bir adım olarak da değerlendirmek mümkün. Sayılamaycak kadar çok zorluğa rağmen, bin bir güçlüğü bertaraf ederek atılan bir ilk adım. Yeni ve daha güçlü adımlarla devam etmesi gereken bir ilk adım." "Mehmed Uzun, çağdaş Kürt yazarları içinde, kuşkusuz en önde olanı. Çok uzun zamandır yok edilme tehdidi altındaki bir dilin rönesansı için çok şey yaptı o." Joyce Blau


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 422
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2015
  ₺24,50 KDV Dahil

 • Her soyut kavram gibi mizahın da kesin tanımı yapılamamıştır. Düşünürler, tüm nesnellik çabalarına karşın, kendi toplumları, sınıfsal durumları ve bireysel yargılarıyla koşullu ölçekler kullanıdıklarından, ortaya çok çeşitli mizah tanımları çıkmıştır. Birçok tanımın ortak yanlarını kapsadığını sandığımız bir görüşe katılarak, "mizah, trajik'le komik'in özdeşleşmesidir" diyebiliriz. Çünkü trajik ile komik arasında "sebep-sonuç" ilişkisi"nin bulunduğunu kesindir. Biri diğerinin hem nedeni, hem de sonucu olduğuna göre, komik bir olayın kökeninde trajik öğeler, trajik'in derinlerinde de komik olgular saklıdır.


  Sayfa Sayısı : 276
  Basım Tarihi : Ocak 0
  Kapak Türü : Ciltsiz
  Kağıt Türü : 3. Hamur
  Dili : Türkçe
  ₺7,50 KDV Dahil
 • Her kültürün kendinden önce var olmuş bir başka kültürün yatağında büyüdüğü Anadolu toprakları binlerce yıl zengin bir halk edebiyatına kaynaklık etti. Sebahattin Eyuboğlu ile Yaşar Kemal'in ortak çalışması olan Gökyüzü Mavi Kaldı bu büyük edebiyatın seçme ürünlerinden oluşuyor. Adını Yaşar Kemal'in koyduğu bu kitap, bir yandan halk edebiyatımızın zenginliğini, büyüklüğünü hangi büyük kültürlerden beslendiğini ortaya koyarken, bir yanıyla da halk edebiyatı tarihimize düşülmüş büyük bir not. Kuş uçtu yuva kaldı Gökyüzü mavi kaldı "Folkloru ölü bir araç yığını olarak görmüyorum. Gerkçek folklorcular da bilir bunu. Her zaman halkın içinden sanatçılar çıkacaktır.(...) Halkın yaratması, bir gereksinmedir. Yaratmak bir gereksinmedir çünkü. Sanat insanın kanındadır. Halklar her çağda, her yerde, her zaman yaratırlar. Eğer yozlaşmamışlarsa." Yaşar Kemal


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 415
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 1.2019
  ₺66,50
 • Nâzım Hikmet'in daha az bilinen bir yazarlık yönünü dışa vuruyor hikayeleri ve masalları. Hikâyelerde, keskin bir gözlem gücü, keskin bir alayla birleşiyor ve çelişkilerin gülünçlüğü sergileniyor. Alabildiğine doğal bir güldürü ustasıyla karşılaşıyoruz bu hikâyelerin çoğunda. Şiirin büyük ustası, bazı masallarda çocuk dünyasının o sınır tanımaz hayalgücünün ayaklandırırken, bazı masallarında gelenekselden çağdaş bir yorum çıkartıyor, çağdaşla gelenekseli kaynaştıran bir anlatım dili kullanarak. İster doğrudan çocukların hedeflendiği masallar olsun ister daha çok yetişkinlere seslenenler... Bu masallarda zengin bir anlatı dünyası sizi bekliyor. "Nâzım Hikmet Külliyatı" masallar ve hikâyelerle tamamlanıyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 112
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 1.2018
  ₺18,20
Çerez Kullanımı