Lenin
Lenin

Lenin (9786056851322)

Fiyat : ₺35,00
₺5,83 'den başlayan taksitlerle

Bu kitap, yarattığı eserle dünyanın soluğunu kesen, Kıvılcım'ı aleve, alevi tüm kapitalist yapıyı içine alan bir yangına dönüştüren Lenin'i tanımaya belgesel bir katkıda bulunmaya çalışıyor.

Lenin üzerine yazılmış hemen her dilde fazlasıyla kitap var. Bir tarafta iftira ve yalan imalarla dolu, diğer tarafta anlamsız ve abartılı bir saygıyla önünde diz çökerek yazılmış biyografiler okuyucuyu seçim Yapmakta kararsızlığa düşürmekten başka bir işe yaramıyor. Lenin'i belirli bir zaman diliminin figürü olmaktan çıkaran geçerliliğini hep koruyan düşünceleri, profesyonel devrimcilerden oluşan merkezileştirilmiş bir partiden, devrimin seyri içinde işçi sınıfı tarafından ortadan kaldırılacak burjuva zor aygıtının, yani burjuva devletinin yerine burjuvaziyi tahakküm altına alacak proletarya diktatörlüğünün geçmesine kadar, öylesine geniş bir konu ki, eksiksiz bir çalışma için bu eserin yazarının sahip olduğu imkânların çok daha fazlası gerekli.

İnsanlık tarihinin tekerleğini birkaç kuşak ileriye doğru çevirmeyi başaran Lenin'i tanımak için yola çıkan herkese rehberlik edebilecek bu kitapta, ilk satırdan son satıra kadar yazarın tek değişmez saplantısi tarihi gerçeğin sesini dinlemek, izini sürmek olmuştur.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 469
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2018