Köşe Bucak Dünya Dergisi Sayı: 39 Eylül - Ekim 2018 (3990000047834)

Marka : Kolektif
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺18,00
İndirimli : ₺14,40
₺2,40 'den başlayan taksitlerle

Haydi gel gezelim

Okudukça gezen gezdikçe okuyanların dergisi Köşe Bucak Dünya nın 39. Sayısı, her zaman ki gibi dünya’nın her köşesinden dosyalarıyla dop dolu.

Bu sayımızda sizlere Zanzibar adasını köşe bucak gezdiriyoruz. Geçmişte yollara düşmüş diyar diyar dolaşan bir kervan hikayesi,Macaristan’da her yıl düzenlenen Türk Kurultayı, u Benian Çulhaoğlu’nun gezginlere tavsiyelerde bulunduğu yazısı bu sayımızda sizleri bekliyor. Ayrıca kolleksiyoner Ulvi bey, Kaşınhanında yetiştirilip tüm dünya ya gönderilen Havuö’un hikayesinide bı sayımızda bulabilirsiniz. Gül ve Lavanta Kokulu Isparta bu sayımızın sayfaları arasında yerini aldı. Hepsi ve daha fazlası Dergimizin bu sayısında….

Köşe Bucak Dünya Dergisi

Seyahat ve Kültür-Sanat

Dünyayı sizler için köşe bucak geziyoruz. Başka bir coğrafyada uyanmanın büyüsüyle, dünya’ yı köşe bucak gezerken yaşadıklarımızı sizlerle paylaşma isteğinden doğan dergimiz için,aynı ruhu taşıyan gezginlere de haber salındı “Mavi gezegenimizde gördüklerinizi bizimle paylaşın” denildi. Çağrımız karşılık buldu, gezginler çıkınlarında biriktirdiklerini bizimle paylaştı. Böylece dergimiz Seyyahların seyir defteri oldu.

2010 yılında ilk sayısı yayımlanan dergimiz iki ayda bir okuyucusuyla buluşuyor. Dergimiz içeriği ağırlıklı olarak, gezi ve kültür-sanat olsa da dünya mutfağından lezzetler, müzeler, ilginç koleksiyonlar (Topaç,Terzi yüksüğü gibi) dosyalara da yer veriyor.Röportajlar da vazgeçilmezlerimiz arasında. Köşe Bucak Dünya Dergisi, dünyaca ünlü Grammy ödüllü müzisyen Zakir Hüseyin ve yine dünyaca tanınmış yazar Alberto Manguel ile söyleşiler  yaptı. Bunun gibi alanında tanınmış fotoğrafçı, gezgin, yazar ve sanatçılarla söyleşiler yapmaya devam ediyoruz.

Dergimiz Türkiye Gezginler Kulübü Derneği tarafından 2013 yılında “yılın en iyi gezi dergisi” ödülünü aldı. Dergimizin Yayın danışmanlığını Prof.Dr Orhan Kural, Editörlüğünü ise Ali Sami Palaz,Derginin daimi yazarları arasında Mehpare Sözener, Benian Çulhaoğlu,Bülent İnanç, Salih Doğan,Yusuf Sülükçü bulunuyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 21 / 30
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018