Koruyucu İşçi Sağlığı Elkitabı
Koruyucu İşçi Sağlığı Elkitabı

Koruyucu İşçi Sağlığı Elkitabı (9789753438506)

0,00
Fiyat : ₺37,50

Emek ve sağlık kavramlarının kesiştiği alan olan işçi sağlığı konusunda karşılaşılan veya karşılaşılabilecek sağlık sorunlarıyla ilgili yol gösterici
olması amacıyla hazırlanan bu kitapta başlıca şu konular işlenmiştir:

Genel ve koruyucu sağlık bilgileri...

Türkiye'de koruyucu sağlık hizmetleri nasıl ifade edilmektedir?
Ülkemizde mevcut sağlık sisteminin nasıl tanımlayabiliriz?
Genel koruyucu sağlık ilkeleri nelerdir?
Çalışma yaşamında koruyucu sağlık bilgileri
İşçi sağlığı ve güvenliği kavramı ne demektir?
6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nun kapsamı.
İşyeri hekiminin görevleri nelerdir?
İşverenmin ve çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konusundaki yasal sorumlulukları (yükümlülükleri).
Çalışmaktan kaçınma hakkı ne demektir?
Türkiye’de ve dünyada iş kazalarının oranı nedir?
İş kazalarını yaratan faktörler nelerdir?
Meslek hastalığı ne demektir?
Çalışma yaşamında kadın.
Çocuklar ve çalışma yaşamı.
Yaşlı ve engelli işçiler.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 140
En / Boy : 11,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2014

Benzer Ürünler
 • Başarılı bir marka nasıl yaratılabilir? Büyük bir iş lideri nasıl olunur? Neden bazı firmalar başarısız olurken, bazıları başarıya ulaşır? Tarih boyunca işletme guruları, iş ve ticaret dünyasını şekillendiren ve keskinleştiren fikirler ve çözümler sunmuştur. İşletme Kitabı, anlaşılır dilde kaleme alınan açıklamalarıyla, teorileri karmaşıklıktan kurtaran şekilleriyle ve global Pazar hakkındaki düşüncelerimizi ters köşeye yatıran zekice görselleriyle işletme düşüncesini en iyi şekilde anlatır. İster yeni işletme kuran bir girişimci, ister daha büyük resme bakan bir Ceo, isterse de iş dünyasını anlamaya çalışan meraklı bir müşteri olun, bu kitapta size ilham verecek çok şey bulacaksınız.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 355
  En / Boy : 20 / 24
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 12.2019
  ₺533,00
 • Bu kitap, alışılageldiği üzere, iş yaşamında büyük ticari başarılar sağlayıp sonra da kenara çekilen emekli bir işadamının, "Ne yaptım da kazandım?" sorusunu yanıtladığı bir otobiyografi değil. Yeni girişimcilere ya da çalışma yaşamının zorlu yollarında yürümeye başlayan deneyimsiz gençlere özgüven aşılama ve akıl verme amacını taşıyan bir "öğreten adam" notları da değil...Peki ne anlatıyor bu kitap?‘Elde var sıfır’la yola çıkan bir girişimcinin bir marka yaratma serüvenini, yalnızca bu da değil, bir sektör inşa edip ekonomiye ve sosyal yaşama kazandırma başarısını anlatıyor.Tufan Sevincel gerçek anlamda "yüz binlerce iş yaratan adam". Çünkü, www. kariyer.net’in ve online insan kaynakları sektörünün kurucusu. Ortaya konan emek ve yaratılan marka da yalnızca bir girişimcinin ticari başarısı değil, aynı zamanda ülkemizin önemli bir sosyal yarası olan işsizliğin yok edilmesi mücadelesinde kayda değer bir çaba, önemli bir sosyal sorumluluk projesi...Milyonlarca insanın bir işe başvururken karşısına çıkan eş dost akraba kayırmacılığından profesyonel işe alım yöntemlerine geçişin sağlanması ve böylece fırsat eşitliğinde önemli bir eşiğin geçilmesi... Tüm sektörlerde istihdam oranlarını artırması, yeni mezunlara, çalışanlara iş olanaklarını sunacak potansiyeli sunması... Tüm bunlar ve daha fazlası, Sevincel’in kısa zamanda başardığı bir iş ve hayat serüveninin bu kitapta bize yansıyan yüzü.Her gün gelişen ve yenilenen teknolojiden yararlanma, öngörü, yeniye açık olma, doğru zamanda ve doğru yerde risk alıp kendini aşma çabası, özgüven, insana ve emeğe saygı... Bunlar da bir sektörün kuruluşunun ve katedilen yolun köşetaşları...İşte bu kitap, bu yolun nasıl yüründüğünü anlatıyor.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 180
  En / Boy : 13.5 / 19.5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2013
  ₺53,30
 • İşte mesleğine duyduğu saygı ve sorumluluğun bir göstergesi olarak Allah vergisi güzel sesi, telâffuzu, vurgusu, tonlaması ile Türkçe’ye saygı duyan, sorumlulukla yaklaşan genç sunucumuz, spikerimiz, aynı zamanda güzel konuşma eğitmeni Sırrı Er, Temel Konuşma Teknikleri ve Diksiyon adlı çalışmasıyla yayıncılıkta kazandığı deneyimi ve bilgiyi bu konuda yetişmek isteyenlere aktarmak üzere güzel bir çalışmaya imza atmıştır. Sırrı Er, bu çalışmasıyla önemli bir boşluğu dolduruyor. Türkçe sevdalısı başarılı spikerimiz Sırrı Er’i bu çalışmasından dolayı kutluyorum. Eserinin, Türkçe’ye hizmet etmek isteyenlere yararlı olacağına inanıyorum.

  - Prof. Dr. Şükrü Haluk Akalın / Türk Dil Kurumu Başkanı

  Nurettin Sevin, bizim diksiyon hocamızdı, nasıl çalışılması gerektiğini, sahnede nasıl nefes alınacağını, oyunun üzerine nasıl gidilmesi gerektiğini gösteriyordu. Ben sevgili Nurettin Sevin’den çok şey öğrendim. Sırrı Er, Nurettin Sevin’den sonra yegâne isimdir. Bir ömür boyu araştırıp, yaşayıp, özümseyip, çabuk ve yazdığı gibi konuşan gençliğe, Türkçemizi öğrettiğin ve yazdığın için çok yaşa. Var ol Sırrı…

  - Ayla Algan / Ses Sanatçısı ve Oyuncu


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 345
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 12.2017
  ₺120,00
 • “Değerli dostlarım; bu kitabı kaleme alırken maksadım hayatımın bir tarihçesini yazmak değil. Ana hedefim, özellikle genç arkadaşlarımı ders almaya çalıştığım geçmiş deneyimlerimden yararlandırmaktır.”
  Bu sözler, Yönetim İlkeleri eserinin sahibi Üzeyir Garih’e aittir. Garih, bu eserinde, küçük kuruluşların zamanla büyümesiyle birlikte kurumsallaşmada yaşadıkları sorunların aşılmasında hayati değer taşıyan profesyonel yönetim konusundaki tecrübelerini paylaşıyor.
  Buna göre, kurumsallaşma aşamasına gelmiş işletmeler, profesyonel kimliği kazanma yolunda adımlar atmalı, gereken yönetim ilkelerini uygulama safhasına geçirebilmelidir.
  Üzeyir Garih, 50 yılı aşkın iş hayatında uygulamış olduğu ilkeleri bu kitapta ele alıyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 312
  En / Boy : 15 / 22,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2018
  ₺135,00
 • Hükmedicilikten Hizmetkarlığa..

  Nasıl bir lider profili ? Başarılı, güçlü, sevilen, iyi anılan bir lider mi?

  Başarısız, nefret edilen, sevilmeyen, kötü anılan bir lider mi?

  İnsanlar güvendiği kişinin arkasından gider. Bunun için, lider; güven verici, emin, sözüne güvenilir, kitlenin içinden gelen, o kitlenin inandığı değerleri benimsemiş, o dili konuşan birisi olmalıdır.

  Bu çalışma Doç. Dr. Ömer Bolat'ın bugünü ve yarını anlamaya yönelik fikirlerini veriyor bize. Yeni Bolat’ ların yetişmesine katkısı olması temennisiyle...

   


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 248
  En / Boy : 15 / 22,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2016
  ₺112,50
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı