Kentten İdeal Şehre Yapay Mekanlardan Sahici Şehirlere
Kentten İdeal Şehre Yapay Mekanlardan Sahici Şehirlere

Kentten İdeal Şehre Yapay Mekanlardan Sahici Şehirlere (9786057382627)

0,00
Marka : Kolektif
Yayinevi : Okur Akademi
Fiyat : ₺193,60


Doğal afetler sadece vuku bulduğu sınırlı bir bölgeyi değil, ülke genelini ve hatta komşu ülkeleri de etkisi altına alarak maddi ve manevi birçok yıkıma neden olurlar.
Bu tür afetler karşısında devletlerin acil müdahale kapasitesi elbette değerlidir. Fakat bunlardan daha değerlisi, yaşanan felaketlerden dersler çıkartarak muhtemel afetlere karşı önceden tedbir almak, sonrası için de bazı düstur, ilke ve çözüm önerilerini ortaya koyabilmektir.
Nitekim 6 Şubat 2023'te yaşanan deprem felaketinin ardından bazı bilim adamlarımız sorumluluk bilinci ile hareket ederek birtakım çalışmalar başlatmıştır.
Bu meyanda alanında uzman birçok gönüllü araştırmacı ve akademisyen Şehir Düşünce Kurulu çatısı altında kısa zaman içinde organize olarak elinizdeki bu değerli çalışmayı ortaya koymuştur.
Şehirleşme politikalarındaki eksiklik ve aksaklıklar, yaşanan bu afetler sonrası ortaya çıkan mağduriyeti daha da artırmıştır. Şehirlerimiz ruhunu kaybetmiş, giderek kapitalizmin kaleleri kentlere dönüşmüştür. Bu bize bir anlamda ideal şehirleşme yolunda ciddi adımlar atmayı zaruri hale getirmiştir. "Allah'tan en çok âlimler (bilenler) sakınırlar" ayetinden doğan mesuliyetle çok kıymetli akademisyen ve yazarların kaleme almış oldukları bu çalışmanın ortaya koyduğu çözüm yolları açısından da alanında ilklerden olmayı hedeflemiştir.


Basım Ayı/Yılı : 8/2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 384
Ağırlık : 384
En / Boy : 13,5 / 21
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı