Kardeşimin Hikayesi-Ciltli
Kardeşimin Hikayesi-Ciltli

Kardeşimin Hikayesi-Ciltli (9789751042545)

Fiyat : ₺117,00
₺19,50 'den başlayan taksitlerle

''Geçmişi unut
Koy bir kenara
Yeni bir sayfa aç
Kurtar benliğini dünden
Bugünün çocuğu ol”

Mevlânâ

Hayatın en acı yüzüyle çok küçük yaşta tanışan ve ailesiz kalan Ahmet Bey’in münzevi hayatının ortasına bir cinayet haberi düşüyor. Usta edebiyatçı Zülfü Livaneli, bir cinayetin gölgesinde kardeşlik bağı, aşk, arkadaşlık, ihanet gibi insana dair tüm duyguların ve duygusuzlukların anatomisini çıkarıyor.

Geçmişle hesaplaşmanın bambaşka bir boyut kazandığı Kardeşimin Hikâyesi, önyargıların kırılması ve başka düşünüş biçimleri sunması bakımından da edebiyatımıza önemli bir katkı. Livaneli bu romanıyla “insan soyunun en soylu duygusu” aşkın, anlamını ve biçimlerini merak unsuruyla başarılı bir şekilde harmanlarken okuyanlara muazzam bir deneyim yaşatıyor.

Edebiyatımızın güçlü kalemi Livaneli, sadece bir cinayetin tanıklarını değil, geçmişin gölgesi yüzünden bugününü yaşayamayanların hikâyesini de anlatıyor. Elinizdeki roman, unuttuklarımıza ve hatırladıklarımıza çıplak gözle bakmamızı sağlayan, hafızalardan silinmeyecek bir insanlık anlatısı...

Kardeşimin Hikâyesi akıcı üslubu ve sürükleyici kurgusunun yanı sıra tüm muhtemel sonları geride bırakan sürpriz finaliyle başucumuza yerleşiyor.

Türkçede çok sayıda baskısı ve dünya dillerine çevirisi yapılan; yayımlandığı günden itibaren çok satan ve çok okunan kitaplar listesinde zirveyi koruyan Kardeşimin Hikâyesi, Rusça çevirisiyle de okurların beğenisini kazandı.

Kitap Yazar Adı Zülfü Livaneli

Editör Gülşen İşeri

Yayıma Hazırlayan Günnur Aksakal

Kapak Tasarım Canan Satan

Kapak Fotoğraf Jacques Henri Lartigue Dizgi Nurgül Kıssacık

Sayfa Tasarım Şevval Ulusoy

Sayfa Sayısı 280 Ebat 13,7x23

Tür Roman

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr. Cilt /

Kapak Kuşe Mat 170 gr

ISBN / Barkod 9789751042545

Çerez Kullanımı