Kadere Bak
Kadere Bak

Kadere Bak (9786053239666)

Marka : Murat Tuna
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺17,00
İndirimli : ₺12,75
₺2,13 'den başlayan taksitlerle

Kadere inanır mısınız? İnsanın doğumundan itibaren, hatta doğmadan çok önce kaderi yazılmış mıdır? Nasıl bir hayat yaşayacağı belli midir, yoksa hayatı kendimiz mi şekillendiririz?

Yaşam tecrübem diyor ki: ''Yaptığımız seçimler hayatımızı şekillendirir.'' Buda gösteriyor ki, kaderi değiştirmek bizim elimizde. Öte yandan; ailemizin, dostlarımızın, bize çok yakın olan insanların kendi yaşamlarında ki seçimleri de bizim yaşantımıza, dolayısıyla kaderimize etki etmektedir. Kısır bir döngüdür bu. Her insanın hayatına giren kişiler şekillendirir büyük ölçüde, senin elinde değildir tam olarak değiştirmek kaderini.

Bu konuda Şems-i Tebrizi de şöyle diyor:''Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin ne de hayat karşısında çaresizsin.''

Hayatım boyunca, kendimi bildiğimden beri utangaç oldum. Küçük bir çocukken bile, komşumuzun bahçesindeki meyvelere ağzım sulanır ama isteyemezdim. Diğer çocuklar ağacı taşlayıp düşürdüğü meyveleri yerken, ya sahibi görürse diye ben yiyemezdim.

İlkokul döneminde, öğrenmenin de verdiği hevesle biraz da olsun utangaçlığımı yensem de, ortaokulla beraber diğer insanların aşırı öz güvenli ve acımasızlık duygularının hat safhada olması, bu öz güvenle kızların bana yaklaşma çabaları utangaçlığımı kat ve kat arttırmış, buda öğrenme hevesimin azalmasına, derslerimin kötüleşmesine neden olmuştu. Ciddi anlamda bir kız arkadaşım hiç olmamıştı. Bunun sebebi kızların benden hoşlanmaması değil, tam aksine gösterdikleri ilgiye karşı benim onlarla konuşamamam dı. Normal insanlar birbirleriyle konuşup dertleşirken, ben hep yalnızlığımda boğuldum. Duygularımdan hiç kimseye bahsetmedim, kelimeleri hep içimde hapsettim.

İşte bu kitap artık duyguların dışa vurumu, kelimelerin isyanı...

Bu kitabı okuduktan sonra, hayatım boyunca en yakın dostlarımla bile paylaşmadığım sırlarımı öğrenecek, dertlerimi hissedecek, yaşadığım hayatı keşfedeceksiniz...


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 134
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2017