İsmet Özel - Şiire Damıtılmış Hayat
İsmet Özel - Şiire Damıtılmış Hayat

İsmet Özel - Şiire Damıtılmış Hayat (9786053424482)

Fiyat : ₺64,00
₺10,67 'den başlayan taksitlerle

“…Bu kitap daha önce hakkımda yazılanların tümünün hilâfına benim söylediklerimin bir şeye taalluk ettiğini gösteriyor. Acaba neye? Her kim yazılanları takipten hoşlanıyorsa İbrahim Tüzer’in tespitlerinden, kendine göre keşiflere açılacaktır…”

- İsmet Özel, Takriz

“…Kendini bildi bileli Özel’i takip eden, onunla defalarca söyleşi yapmış ve hayat serüvenini kitaplarından takip etmiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki bir İsmet Özel kitabı ancak ve ancak bu kadar bütünlüklü, usturuplu ve faydalı olabilirdi…”

- Kürşat Oğuz, Radikal Kitap

“…İsmet Özel’i anlama kılavuzu… Tüzer'in, şair hakkında kurduğu her cümleyi, yazdığı her kelimeyi, verdiği her hükmü destekleyen dipnotları ise ayrı bir kitap oluşturacak kadar bilgiyi barındırıyor…”

- Hatice Saka, Yeni Şafak Kültür Sanat

“…Bu kitabı özgün kılan özelliklerden biri de, İsmet Özel'in ilk şiirinden son şiirine kadar sürdürdüğü "sahicilik arayışını" çarpıcı bir şekilde ortaya koyması...Şiire emek vermeyi asli vazife sayan bir şairin; ancak böyle geniş oylumlu ve titiz bir çalışmayla değerlendirilebileceğini düşünüyorum…”

- İbrahim Tenekeci, Milli Gazete

“…İbrahim Tüzer yüzlerce kaynak tarayarak hazırladığı bu eşsiz kitabında… Muazzam bir işçilik var bu işin içinde. İş öyle bir iş ki, şairi şiir gibi anlatıyor. Güzel bir iş, son derece içten ve ciddi…”

- Yağız Gönüler, Ruhuna Kitap


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 612
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018