İkiz Aynası
İkiz Aynası

İkiz Aynası (9789759964900)

0,00
Fiyat : ₺120,00

“Şeyh torunu olduğu mu yıllar sonra öğrendim.”

- Ali Bayramoğlu

“Dedemin babası, dedemin dedesi ve onun büyükleri Gelibolu Mevlevî Şeyhi ve Galata Mevlevihanesi’nin son şeyhi dedemin büyük amcası, oraya gitmiş. Mısır’daki Şeyh Hüseyin Azmi Dede, dedemin dedesinin babası. Bütün bunları daha sonra öğrendim.”

“Andıçlandığım gün 28 şubat belgeseli yapmaya karar verdim”

- Mehmet Ali Birand

Türkiye gibi bir ülkede gizemli koordinasyonlar, her yere dağılmış bir ahtapot gibi kontrol bana mantıklı gelmiyor. Evet, bir cemaat var, bu cemaat müthiş bir dayanışma gösteriyor, güçlü, birbirine inanıyor. Şimdiye kadar bir bakkal dükkânında ortak olamayan Türkler cemaatte bir araya geliyorlar. Bu beni çok etkiliyor. Ama cemaatin artık şapkayı önüne koyup düşünmesi gerekiyor. Siz gizeme bu kadar dikkat ederseniz o zaman herkes başka şeyler aramaya başlar. Eskiden cemaat askerin kovaladığı, Fethullah Gülen’i korumaya çalışan da bir gönüllüler ordusuydu. Hayatta kalma mücadelesi veren bir cemaatten bahsediyorduk. Ama şimdi öyle değil, siyasetin bir parçası. AK Parti’ye destek veriyor. Çünkü başka çaresi yok. Onun için ben kavga mavga gibi söylentilere çok fazla inanmıyorum. AK Parti’nin cemaate müthiş ihtiyacı var, cemaatin tek şemsiyesi de AK Parti.

“Halit hayattaymış gibi yaşıyorum”

- Gülper Refiğ

“Türkiye’de değişik fraksiyonlar vardır. İşte bir kısımkendine solcu der, Marksist der, öteki sağcı der ve dahası...Yorgun Savaşçı olayında asker, devlet bütün kutupların hepsi bir araya geldiler. Yani böyle bir şey Türkiye tarihinde görülmedi, dünya tarihinde görüldü mü, bilmiyorum. Onun için hiç bahsedilmedi. Hele yurtdışında hiç duyulmadı.”

“Müslümanca duruşu kaybettik”

- Serdar Tuncer

Bir Müslüman’ın “Allah neder?” diye düşünmesi ve ona göre hareket etmesi lazım. Kalbimize eğilmeyi unuttuk. Neden kendimizi başkasına ispat etmek zorundayız ki? Müslüman kişi, yangın olan yere itfaiyeci olarak girmesi gerekirken fotoğrafçı gibi girmeye başladı. Bunun bize faydası yok. Dönüp kendimizle uğraşmamız gerekiyor. “Ben ne kadar insanım? Sabah namazımı nasıl huşu içinde kılabilirim?”diye düşünmeliyiz.”

“Başı örtülü herkesin sorumluğunu taşıyorum”

- Şule Yüksel Şenler

“Örtünün içi boşaldı ve dejenere oldu. Üzülüyorum, çok yara alıyorum. Çünkü suçluluk hissediyorum.Mümkün mertebe tesettürün sınırlarına riayet ederek örtünmelerini tavsiye ederim. Tesettür kadının güzelliğini, cazibesini göstermek için değildir. Tesettür, kadının dışarıya yani namahrem olanlara masum bir şekilde örtünmesi demektir. Bunlar olmayınca üzülüyorum. Temennim; inşallah tesettür hakiki kimliğine kavuşur.

“Kötü baba, kötü eş, ama iyi bir insanım”

- Ali Saydam

“Kenan evren’in hayatını yazmak istiyorum”

- Ahmet Ümit

“Yazmak yaşamaktır”

- Beşir Ayvazoğlu

“Otomobil tamir etmeyi seviyorum”

- Burcu Çetinkaya

“Sinema muadil olmalı” derviş zaim

“Hiçlik sevdalısıyım” ,

- Elif Şafak

“Şiirlerimdeki hayatı yaşıyorum”

- Hilmi Yavuz

“Kütfi akad sinemaya bakışımı değiştirdi”

- Hülya Koçyiğit

“İslam’ı tasavvufla öğrendim”

“Aşkta doğruluk esasken sadakat ikincildir”

- İskender Pala 

“Dervişlik yok oldu”

- Kudsi Erguner

“Nazlı bana babalığı öğretti”

- Mim Kemal Öke

“Siyasetçiler dürüst olsa karikatüre gerek kalmaz”

- Tan Oral

“Hz. Aişe bana evimin değerini fark ettirdi”

- Sibel Erarslan


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 264
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2014

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı