Hz. Aişe
Hz. Aişe

Hz. Aişe (9789754736779)

0,00
Fiyat : ₺40,67

Müslümanlar için Hz. Peygamber’in tüm eşleri çok kıymetli ve eşsizdir. Ancak Hz. Peygamber’in eşleri arasından özellikle iki annemiz öne çıkmaktadır. Bunlardan ilki, maddi ve manevi anlamda İslam’ın gelişmesi uğrunda ömrünü harcayan Hz. Hatice, ikincisi de Hz. Aişe’dir. Hz. Aişe, Hz. Hatice’nin vefatından sonra Hz. Peygamber için büyük bir teselli kaynağı olmuştur. O, hem Hz. Hatice’nin vefatından sonra Hz. Peygamber için bir teselli olmuş, hem de o körpe dimağıyla adeta İslam’ın bütün karelerinin fotoğrafını çekerek Hz. Peygamber’in vefatının ardından toplumun irşadı noktasında en büyük hizmeti gerçekleştirenlerden birisi olmuştur. Hz.Aişe, İslam ümmetine sunduğu ilmi katkıların yanında güçlü şahsiyetiyle, özgüveniyle, hayasıyla, ibadetlere düşkünlüğüyle, cömertliğiyle ve tevazuuyla tüm Müslümanlar, özellikle bayanlar için örnek bir şahsiyettir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 176
En / Boy : 12,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2018

Benzer Ürünler
 • Allâhü Teâlâ nice kâmil zevat-ı kiramı ilahi lutfu ile peygamberlik şerefi ile şereflendirmiş, ellerinde mucizeler yaratmış, her biri zamanlarında ümmetlerini Allâhü Teâlâ’nın emreylediği dine davet etmişlerdir. Bu zevat-ı kirama inanmak imanın şartıdır, farzdır.  Peygamberimiz Muhammed aleyhisselâm bütün insan ve cinlere gönderilmiştir.
  Peygamberlerin evveli Âdem aleyhisselam, âhiri bizim peygamberimiz Hazret-i Muhammed Mustafa aleyhisselâmdır.  Bu ikisi arasında ne kadar peygamber aleyhimüsselâm geldiyse hepsi haktır. Sayılarını Allâhu Teâlâ bilir. Lakin Kur’ân-ı Kerîm’de ismi şerîfleri beyan olunan yirmi sekiz peygamberin isimlerini bilmek herkese vaciptir: Âdem, İdris, Nûh, Hûd, Sâlih, İbrâhîm, Lût, İsmâîl, İshâk, Yâkûb, Yûsuf, Eyyûb, Şuayb, Mûsâ, Hârûn, Dâvûd, Süleyman, Yûnus, İlyâs, Elyesa, Zülkifl, Zekeriyyâ, Yahyâ, İsâ, Üzeyir, Lokman, Zülkarneyn, Hazret-i Muhammed Mustafa (Aleyhimüsselâm)

  Peygamberimiz ve Kur’ân-ı Kerîm’de Adı Geçen Peygamberler, Osmanlı’nın müstesna simalarından, büyük âlim, devlet adamı ve tarihçi Ahmed Cevdet Paşa’nın Kısas-ı Enbiya’sından sadeleştirilerek hazırlanmıştır. Peygamberlerin (aleyhimüsselâm) hayatları aynen alınmış, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) hayatı ise kısaltılmıştır. 

  Dünya ve âhiret saadetinin mübelliğlerinin hayatlarını okumalarını bütün insanlara ehemmiyetle ve hararetle tavsiye ederiz.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 119
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2015
  ₺22,95
 • Aemlere rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v.) hayatı...

  Onun eşsiz yaşantısının kronolojisi...

  Özellikle genç kuşakların ilgilerine uygun bir tarzda kaleme alınan elinizdeki çalışma, ayrıca sulu boya resimler ile son derece güzel bir görselliğe kavuşturulmuştur.

  Son Mühür, Peygamber Efendimizi’in hayatını ve İslam’ın göz alıcı doğuşunu öğrenmeniz için çok iyi bir fırsat.

  Kitapta neler mi var?

  • Kronoloji
  • Peygamberimizin hayatı
  • Bilmediğiniz kelimeleri öğrenme fırsatı sunan sözlük sayfası...
  • Aradığınız konu ve kelimelere rahat ve çabucak ulaşmanızı sağlayacak indeks...

  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 88
  En / Boy : 16 / 16
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 12.2015
  ₺55,00
 • Yaydan fırlayan ok gibidir ağızdan çıkınca bir söz. Ve hiç geri dönmüş değildir atıldıkta sonra bir ok.

  Seli başından bağlar ileriyi gören kişi. Ve geçtiği yerleri harap eder baştan bağlanılmayan sel.

  Ne tükenmez hazinesin sen ey dil ve ne devasız bir dert!

  • Anadolu Celaleddin
  • Dinle Neyden
  • Ambardaki Fareler
  • Sır odur ki gizli gerek
  • Dili kontrol edebilmek
  • Lokman ile efendisi
  • Alçal ki yükselebilesin
  • Akıl ile ruh
  • Bir iksirdir sabır
  • İki bedende tek gönül
  • Kuşun avcıya ettiği

  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 120
  En / Boy : 13,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2019
  ₺29,05
 • Bu kitap, Erbakan Hoca’yı anlamak ve izlemek isteyenlerin, O’nun hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olabilmeleri temennisi ile yazıldı.

  Prof. Dr. Necmettin Erbakan, kenarda kalmış, yok sayılmış, 27 Mayıs’ın gadrine uğramış dindar kesimlerin sosyal ve siyasal taleplerini siyasetin merkezine taşıyarak; önce ahlâk ve maneviyat değerlerini hayata geçirme isteğinin yanında yaygın "Ağır Sanayi Hamlesi"ni yüzlerce fabrika açarak gerçekleştirdi. Onun siyasi arenaya girmesiyle; siyasi literatür de, siyasetin gündemi de değişti.

  Erbakan Hoca, Türk siyasetinin son 40 yılına sadece siyasi bir aktör olarak damga vurmakla kalmadı; inançlı kesimleri "Milli Görüş" adı altında başlattığı hareketin içine dahil ederek ve iktidara taşıyarak, geriye dönüşün imkansız olduğu yeni dönemin fitilini ateşledi. Bu; İslami bir hareketin, demokratik siyaset arenasına taşınmasıydı.

  Siyaset dünyasındaki derin izlerine rağmen sadece siyasetçi değil, buluşlar yapan bir mühendis, bir aksiyoner, bir fikir adamı ve inançlı bir Müslümandı. Hangi halde bulunursa bulunsun, neler yaşanmış olursa olsun Erbakan Hoca’nın sorduğu temel soru daima şu idi:

  - "Evet, şimdi ne yapıyoruz?.." Ve ardından dur durak bilmeyen, yorulma kabul etmeyen bir koşuşturmaca... Nihai olarak da tek bir hedefi vardı: Cenab-ı Hakk’ın rızasını kazanmak!..

  Elinizdeki kitap, bu uğurda yaşanmış bir ömrün, hepimize örnek olması gereken hikayesidir...


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 576
  En / Boy : 13,5 / 23
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2016
  ₺146,25
 • O inci tanesiydi, annesi sadef. Dürr ve Sadef’in,Esmaü’l-Hüsna ile çerçevelenmişti emsalsizhayatları... Kâinatın en değerlisiydi onlar. Rahman’ın nazarı üzerlerindeydi... O’nun gözetimindeydiler... Hiçbir oğul annesini onun kadar sevmedi. Ve hiçbir anne, Amine Hatunkadar, hayat yolunu kalptekiateşten taşlara basarak yürümedi... Dürr ve Sadef, Hz. Âmine’yi anlatıyor. Dolayısıyla, anne karnında bile mucizeleriyle olayların gidişatını değiştiren canımız ve cânânımız sevgili Resulümüzün doğumunu ve çocukluğunu...
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 349
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺0,00
  ₺45,00
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı