Hidrolojinin Temelleri
Hidrolojinin Temelleri

Hidrolojinin Temelleri (9786254397868)

İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺68,00
İndirimli : ₺61,20
₺10,20 'den başlayan taksitlerle

Fundamentals Of Hydrology

Hidrolojinin Temelleri’nin üçüncü basımı, tatlı suyun gezegen üzerinde ve etrafında nasıl hareket ettiğini ve insanların kendileri için mevcut tatlı su kaynaklarını nasıl etkilediğini ve yönettiğini anlamak için ilginç ve kapsamlı bir giriş sağlar.

Kitap, her biri hidrolojiyi anlamada temel öneme sahip üç kısımdan oluşmaktadır:

Birinci kısım, hidrolojik döngü içindeki süreçler, bunları anlama şeklimiz ve her bir süreç içindeki su miktarının nasıl ölçüleceği ve tahmin edileceği ile ilgilidir. Bu aynı zamanda her bir sürecin su kalitesi sorunlarını nasıl etkilediğinin bir analizini de içerir.

İkinci kısım, akım ve su kalitesi gibi önemli hidrolojik parametrelerin ölçümü ve analitik değerlendirmesi ile ilgilidir. Su kaynaklarının değerlendirilmesinde hidrologların uyguladığı analitik ve modelleme tekniklerini açıklar.

Kitabın son kısmı, değişen dünyada hem su kalitesi hem de miktarı bakımından tatlı su yönetimini tartışmak için ilk iki kısmı bir araya getirir.

Hidrolojinin Temelleri, üniversite düzeyinde hidroloji çalışmalarına canlı ve erişilebilir bir giriş niteliğindedir. Lisans öğrencilerine hidrolojik süreçler, su kaynaklarını değerlendirmek için kullanılan teknikler hakkında bilgi ve su kaynakları yönetimine güncel bir bakış sunar. Kitap içerisinde, fikirleri ve teknikleri açık bir şekilde ortaya koymak için dünyanın her yerinden örnekler ve örnek çalışmalar kullanılmaktadır. Deneme soruları, okumak için kaynak önerileri ve web sitesi bağlantıları da kitaba dâhil edilmiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 304
En / Boy : 19.5 / 23.5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2021
Çerez Kullanımı