Herkes İçin Finans

Herkes İçin Finans (9799750402790)

0,00
Fiyat : ₺12,80(KDV Dahil)

"Herkes İçin Finans", işletmelerin amaçlarını ve amaçlarının nasıl planlanması gerektiğini, faaliyetlerinin başarı derecesini ölçebilmek için kullanacakları analiz yöntemlerini, uzun ve kısa vadeli fon temininde optimum fon düzeyinin belirlenmesinde kullanılacak çalışma sermayesi ve sermaye yönetimi ile ilgili yöntemleri içermektedir.
Bu yöntemlerin dışında, işletme yöneticilerinin ve çalışanlarının, işletmelerini risklere karşı korumak için hangi yöntemleri kullanarak uygun bir risk yönetimi yapmaları gerektiğini, globalleşen dünya ile birlikte ortaya çıkan ulusal ve uluslararası yeni finansman teknikleri hakkında çeşitli açıklamaların yeni araştırmaların yapılması için ipuçlarının yer aldığı, herkesin kolaylıkla anlayacağı tarzda hazırlanmış bir kitaptır.
(Arka Kapak)
Sayfa Sayısı : 288
Basım Tarihi : Mayıs 2004
Kapak Türü : Karton Kapak
Kağıt Türü : 2. Hamur
Basım Yeri : İstanbul

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 84
  En / Boy : 16 / 23,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2012
  ₺45,00

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 556
  En / Boy : 17 / 24,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : .2007
  ₺81,00

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 516
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2011
  ₺81,00
 • Bir ülkenin ekonomik kalkınmasında en önemli faktörlerden birisi sermayedir. Sermaye birikiminin sağlanması da sermaye piyasasının gelişmesi ile doğrudan ilişkilidir. Araçları çeşitlenmiş ve kurumları gelişmiş yoğun işlem hacmine ulaşmış sermaye piyasasına sahip ülkeler de ekonomik gelişme sermaye piyasasındaki gelişmelerle paralellik göstermektedir. Türkiye’de sermaye piyasası açısından hızlı gelişmeler yaşamıştır. Özellikle liberalleşme politikalarının hız kazandığı 1980’li yıllarda gelişme ve değişme çok süratle olmuş, pek çok kişi açısından takibi dahi güçleşmiştir. 1990’lı yıllarda merkezi planlı ekonomilerin de serbest piyasa ekonomisine geçme yönündeki gayretleri, Türkiye’deki fınansal piyasaları da etkilemiştir. Bilgi işlem ve elektronik alanında yaşanan hızlı gelişmeler, küreselleşmeyi kolaylaştırıcı olmuştur. Uluslararası alanda finans hareketleri de çoğunlukla resmi ve hükümetler arası hareketler ile uluslararası fınansal kurumlar vasıtasıyla yürürken, bu tür işlemlerin boyutu toplam içerisinde çok düşük düzeylerde kalmıştır. Serbest finansal piyasalarda sermaye piyasası işlemleri baş döndürücü biçimde artmıştır. Dünya üzerinde var olan finansal merkezlere yenileri eklenmiştir. Uzak Doğu’da yeni yeni merkezler ortaya çıkmış, ülkeler arasındaki yoğunlaşan işlemler ülkeleri birbirine daha da yakınlaştırmıştır. Avrupa bölgesinde Avrupa Ekonomik Topluluğu olarak ortaya çıkan birliktelik ekonomik boyutu aşmış, tek devlet olma yolunda Avrupa Birliği’ne dönüşmüş; bu dönüşmenin sonucunda on yıl önce gerçekleşmesi hayal gibi görünen tek para hedefine ulaşılarak uluslararası kullanım alanı giderek yoğunlaşan Euro, dünya ekonomisine kazandırılmıştır.
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 677
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 5.2007
  ₺74,70
 • 1997’de, Robert’in Zengin Baba Yoksul Baba kitabı okurları şaşkına çevirdi, şöyle diyordu: "Eviniz bir aktif varlık değildir." Dünyanın her yerinden protesto sesleri yükselirken, kitap uluslararası bir çok satar olmayı sürdürdü. New York Times tarihinde en çok satanlar listesinde en uzun kalan kitaplardan biri oldu. Zengin Baba Yoksul Baba kitabı gayrimenkul üzerine bir kitap değildir. Finansal eğitimin önemi üzerine yazılmış bir kitaptır. Zengin Baba Yoksul Baba sizi ve sevdiklerinizi, Robert’in zengin babasının geldiğini gördüğü finansal çalkantıya hazırlamak için yazılmıştı. 2007’de, evlerin değeri düşer ya da icra yoluyla kaybedilirken, milyonlarca ev sahibi Robert’in zengin babasının sözlerindeki bilgeliği acı bir şekilde keşfetti. Bugün evin pasif bir varlık olabileceğinin hepimiz farkındayız. Bir evin değerinin yükselip alçalabileceğini hepimiz biliyoruz. Bugün, bir kişinin borsaya yatırım yaparak para kaybedebileceğini hepimiz biliyoruz. Bugün, paramızın değer kaybedebileceğini ve tasarruf edenlerin dahi kaybedenlerden olabileceğini biliyoruz. İşte bu nedenle, finansal zekânız bugün daha önce hiç olmadığı kadar önemlidir. Finansal çalkantının olduğu bir dünyada en iyi aktif varlığınız finansal IQ’nuzdur. Küresel ekonomik problemlerimizin çoğu 1971’de başladı... Başkan Nixon Amerika’yı altın standardından çıkardığı zaman. Tarih boyunca, bir hükümet altın standardından çıktığı zaman bir çalkantı çağı başlamıştır. Altın ve gümüş: Tanrı yapımı para. Amerikan doları, yen ve avro insan yapımı paranın örnekleridir. İnsan yapımı para gerçek paranın yerini aldığında, daima çalkantı gelir peşinden. Çalkantılı zamanlarda finansal IQ’nuz açınızdan çok daha değerlidir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 255
  En / Boy : 13.5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2021
  ₺63,90
Çerez Kullanımı