Her Çikolata Yenmez

Her Çikolata Yenmez (9786051119793)

0,00
Tedarikçi : Doğan Kitap
Fiyat : ₺15,20(KDV Dahil)


Dolunayda suç artar mı. Ölüler konuşur mu. Van Gogh'un tabloları neden sarıydı. Suçlular neden "kuyruklu yalan" söyler. CSI-Konya, nasıl çalışıyor. Polisiye yazarının "Ceset çiftliği". ABD cezaevindeki Türk mahkûmun masaj cinayeti. Cehennemden gelen mektup. Kayıp çocuklar, nereye gider. Aşk, insana neler yaptırır. "Kaçılamayan cezaevi"nden nasıl kaçılır. Dünyaca ünlü suçbilim uzmanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, tümüyle gerçek olayların izini sürerek, suçluların ürpertici dünyasındaki gezintisini sürdürüyor. Her Çikolata Yenmez, yazarın usta ve kıvrak kaleminin, suçluların yaşamındaki rastlantılar ve acı sürprizleri bilimin kesinliğiyle buluşturduğu, heyecanla okunan bir kitap. Unutmayın, kusursuz suç yoktur ve işini iyi bilen dedektifler için "sır" diye bir şey söz konusu değildir!


Sayfa Sayısı : 244
Basım Tarihi : Kasım 2011
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe

Benzer Ürünler
  • Porsthmouth Futbol Kulübü’nü II.Abdülhamid mi  Kurdurdu?
  • Osmanlı Devlet Arması’nın Sırrı
  • Abdülhamid Han, Harem’e Sızma Çabalarını Nasıl Engelledi?
  • II. Abdülhamid’in Bilinmeyen İstihbaratçıları
  • Abdülhamid Han ve Robot Teknolojisi
  • Robot Alamet ve Ertuğrul Fırkateyni
  • Japonya İslam’ın Eşiğinden Nasıl Döndü?
  • Ve Osmanlı’nın Kırmızı Defterleri
  • Abdülhamid Han’a Suikast Dosyası
  • Abdülhamid Han’ın Büyük Sırrı; Türk Devlet
  • Geleneğindeki Sembol: İç içe Girmiş Üç Hilal
  • Belgelerle Medusa ve Şahmeran

  Abdülhamid Han’ın bilinmeyen sırları belgeleri ile bu kitapta…


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 168
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 7.2017
  ₺31,50

 • The phenomenon of the ongoing rise of China which has been taking place from the late 1970s to present has attracted the attention of a great number of students and scholars of international politics. The amount of articles written about the evolving and expanding presence of the People's Republic of China in world politics and economy proves the large extent of the relevant intellectual effort. This stimulating book enriches the existing literature by contributing to the power, energy, and security perspectives employed to delineate the rise of the People's Republic of China. It gives the reader a detailed explanation of China's economic progress and ensuing political power it enjoys in international system along with its soft power potentiality. The book inspects China's increasing demand for energy with sound estimates for the future and illustrates the security policies of Beijing at both the regional and global levels. Wise Men Center For Strategic Studies (Bilgesam) publishes this study in accorance with its objectives of analyzing of great powers and of foreseeing the related potential developments in world politics. With China A New Superpower? Dimensions of Power, Energy, and Security Bilgesam adds an inspiring work to its printed series. Assoc, Prof. Atilla Sandikli served as a staff officer and commanding officer at various echelons of Turkish Armed Forces and as a counselor within the Secretariat General of National Security Council of Turkey. He has published sixteen boks and various articles, and won many achievement prizes and medals in his military and civil life. (Tanıtım Bülteninden)


  Sayfa Sayısı : 240
  Basım Tarihi : Ocak 2011
  Kapak Türü : Ciltsiz
  Kağıt Türü : 2. Hamur
  Dili : İngilizce
  ₺7,50 KDV Dahil
 • Hayvanların davranışlarının tamamıyla içgüdüsel mi, yoksa belirli düşünsel aktivitelere bağlı olarak mı gerçekleştiği sorusu çok eski zamanlardan itibaren bilim dünyasının konusu olmuştur. Uzun yıllar boyunca hayvanların önceden programlanmış basit içgüdülerle hareket ettikleri varsayılmıştı. Ancak yakın zamanda yapılan araştırmalar gösteriyor ki hayvanlar düşündüğümüzden çok daha zekiler, problem çözebiliyorlar, işbirliği yapabiliyorlar. Hatta bunların da ötesinde bizlerin sahip olmadıkları olağanüstü yeteneklere sahip oldukları artık net bir şekilde anlaşılmış bulunmaktadır. Yine yapılan araştırmalar ve gözlemler hayvanların pekçoğunun parapsişik yeteneklerle de donatılmış olduğunu göstermiştir. İnsanın kendini evrenin merkezi ve efendisi kabul eden yaklaşımından sıyrılıp canlı cansız tüm varlıklarla iletişimin, bütünsel bir varoluşun parçası olduğunu anlaması hayvanlarla, doğayla daha yakın, derin bağ kurmasıyla mümkün. Hayvanların olağanüstü çeşitlilikteki özelliklerini, davranışlarını incelemek, bunlara tanık olmak doğayla, varoluşla ve kendimizle olan bağlarımızı yenilemenin en iyi yollarından biridir. Ezoterik sembollerde de bazı hayvanların kullanılmış olması da konunun bir diğer düşünülmesi gereken yönüdür.Hayvanların gizemli dünyası birçok gizeme ışık tutacak bilgilerle doludur. İlgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz…


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 248
  En / Boy : 3 / 19
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2016
  ₺58,52
 • 1876-2013 arasındaki yasama organı seçim kanunları, siyasi partiler kanunları ve tüm değişiklik maddeleri, ülkemizin demokratikleşme süreci...

  "Halkın öyküsü doğru yazılmayınca, 64 yıldan beri tam demokrasiye geçemiyoruz; gerçekte 110 yıldan beri..."

  Türkiye'nin demokratikleştirilmesi sürecinde üzerinde en çok tartışılan konulardan biri de seçim kanunları. Yazar ve araştırmacı Tarhan Erdem, tarihimizdeki tüm seçim kanunlarını tek kitapta topluyor, siyaset, hukuk ve basın dünyamıza temel bir kaynak sunuyor.

  1961'de çıkarılan ve seçimlerin temel hükümlerini düzenleyen 298 sayılı kanunun 36 kez değiştirilmiş olduğu düşünüldüğünde ve 53 yıl boyunca 189 maddesinin 134'ünün yenilendiği akla getirildiğinde, elimizdeki çalışmanın işlev ve önemi daha iyi anlaşılacaktır.

  "İktidarın koruma arzusuyla seçim yasalarının maddeleriyle çok oynanır ama iktidar kanunla korunamaz" diyen Erdem, kitapta derlediği kanun metinleri üzerinden, yaşadığımız tüm müdahalelerin ve sıkıntıların demokratik bir yönetim yapısı kurulamamasından kaynaklandığını vurguluyor.

  Kitapta yer alan 1876-2013 arasındaki yasama organı seçim kanunları, siyasi partiler kanunları ve tüm değişiklik maddeleri, ülkemizin demokratikleşme sürecine tutulan ayna işlevi görüyor.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 820
  En / Boy : 14 / 23
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .2013
  ₺30,37
 • Adem’in Çekmecesi’nde, bizzat Adem, ilk eşi Lilith, sonraki eşi Havva, İsrail Kralı Süleyman, Saba Melikesi Belkıs, Hazreti İbrahim, Bakire Meryem, Hazreti İsa, Maria Magdelana, Roma İmparatoru Neron, Romalı Epikür Apicius, Fransa İmparatoru Napoleon, İngiltere Kralı 1. Edward, Rus Çarı Aleksander ve eşi Maria Fyodorovna, kuyumcu Peter Carl Fabergé, Fransız bilim adamı Antoine-Laurent de Lavosier, İngiliz kimyacı Joseph Priestley, ressam René Magritte, ressam Picasso, yazar Ernest Hemingway, şair Orhan Veli, öykü yazarı ve şair Sait Faik, otomobil üreticisi André Citroen ve tasarımcısı Pierre Boulanger, çağdaş mimarlar, ressamlar, yonut sanatçıları ve yüzyıllara damgasını vurmuş yerli ve yabancı nice kişiler; yanı sıra yumurta(lar), tavuklar, horozlar, çiçekler, yel değirmenleri, buzdolapları, hazır kahve, sakız ve çiklet, balık, alkollü ve alkolsüz içecekler, sakatat; konut ve yönetim yapıları, kuleler, saray, köşk, debbağhane (tabakhane); resimler, çeşitli ürünler, göller, akarsular, denizler, parklar, bahçeler; hüthüt kuşu, Kanlı Meryem, vb. efsaneler ve daha çok şey var. Daha neler yok ki... Çekmeceyi karıştırmak, - içindekileri görmek, tanımak, bilmek; toplam 480 çoğu renkli görselin eşliğinde, eğlenceli bir keşfe çıkmak istemez misiniz?..
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 230
  En / Boy : 14,5 / 21
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : 4.2011
  ₺12,00
Çerez Kullanımı