Güvercin Vebası
Güvercin Vebası

Güvercin Vebası (9786052998533)

İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺49,98
İndirimli : ₺39,98
₺6,66 'den başlayan taksitlerle

Biz birbirimize aşkla, kanla, dostlukla ve karanlık bir geçmişle bağlıyız…

Pulitzer Ödülü finalisti Güvercin Vebası Kuzey Dakota’nın bir kasabasında uzun yıllar çözülemeyen ancak hatırası yerli halk arasında hâlâ hayalet gibi dolaşan gizemli bir cinayeti konu ediyor.

Yarı Kızılderili yarı beyaz Evelina Harp hırsları olan, tutku dolu bir genç kızdır. Çocukluğunu birlikte geçirdiği dedesi Seraph Milk, ailelerinin ve kabilelerinin canlı bir anıtı olarak saygı görmüş, aynı zamanda kasabanın ürpertici geçmişiyle ilgili sırları uzun yıllar beraberinde taşımıştır. Kanada sınırında yer alan bu sıradışı kasabada yetişen Yargıç Bazil Coutts ise geçmişte yapılan adaletsizliklerin yükünü herkesten daha iyi görüp deneyimlemiştir. Bu üç farklı neslin sesiyle, ayrı zamanlarda aktarılan hikâyeler yıllar boyu bir sır perdesi ardında kalan hakikati parça parça gün yüzüne çıkaracaktır…

“Erdrich’in bugüne dek yazdığı en dokunaklı ve derin hikâye.”

- Michiko Kakutani

“Erdrich’in dili büyüleyici bir şiirselliğe sahip. Her sayfasında farklı bir heyecan barındıran bu romanı okuyun.” 

- Times Literary Supplement

“Louise Erdrich’in hassasiyetiyle ve büyüleyici üslubuyla yazabilen pek az yazar var.”

- Wall Street Journal

 “Kalp kırıklıklarıyla ve mizahla dolu olağanüstü bir roman. Bu hikâyeleri mucizevi kılan şey aynı anda hem acı dolu hem de komik olmaları. Güvercin Vebası ilginizi kesinlikle hak ediyor.” 

- Washington Post Book World

“Bu roman insan doğasını kusursuz bir detaycılıkla işleyerek Tolstoy’un eserlerini akla getiren bir başarı yakalamış ve zamanın üzerimizdeki büyülü etkisini tutkulu bir dille anlatmış.” 

- San Francisco Chronicle 

“Hafızayla ve mucizelerle ilgili olağanüstü bir öykü… Bu kitap hem zihninizi hem kalbinizi besleyecek.” 

- The Oprah Magazine 

“Erdrich’in karakterleri tarafından anlatılan hikâyeler gerek edebî gerek mizahi anlamda âdeta bir cevher gibi parlıyor.” 

- Boston Globe

Louise Erdrich on iki romanın yanı sıra şiir ve çocuk kitapları alanında da eserler vermiş ve Love Medicine romanıyla National Book Critics Circle Ödülü’nü almıştır. Güvercin Vebası romanıyla da Pulitzer Ödülü finalisti olan Erdrich kızlarıyla birlikte Minnesota’da yaşamakta ve Birchbark Books adlı bağımsız bir kitap dükkânı işletmektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 392
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2020