Finans Piyasalarında Kullanılan Cebirsel Yöntemler ve Finans Yönetiminde Karar Alma Süreci
Finans Piyasalarında Kullanılan Cebirsel Yöntemler ve Finans Yönetiminde Karar Alma Süreci

Finans Piyasalarında Kullanılan Cebirsel Yöntemler ve Finans Yönetiminde Karar Alma Süreci (9789753534369)

Tedarikçi : Der Yayınları
İndirim Oranı : %10 İndirim
Fiyat : ₺28,00
İndirimli : ₺25,20
₺4,20 'den başlayan taksitlerle

Günümüzde pek çok kişi ve kurum yöneticisi, ulusal ve uluslararası piyasalarda finansal faaliyetlerde bulunmakta, yatırım kararları almakta ve karar alma sürecinde Finans Matematiğinden faydalanmaktadır. Bu bağlamda; finans piyasalarında kullanılan kavramların ve cebirsel yöntemlerin bilinmesi, etkin karar alma sürecinin gerçekleşmesini sağlayacaktır.

Bu kitap 7 bölümden oluşmaktadır. İlk bölümde Faiz kavramı açıklanmış, ikinci bölümde Gelecek Değer, Şimdiki Değer ve Anüite kavramlarına değinilmiştir. Üçüncü bölüm Borç Amortismanına ayrılmış, dördüncü bölümde Nominal, Reel ve Efektif Faiz Oranları açıklanmış, beşinci bölümde ise İskonto kavramı yer almıştır. Altıncı bölümde Finansal Piyasa Enstrümanları ve Fiyatlandırılması detaylarıyla belirtilmiş ve son bölümde Döviz Piyasası ile ilgili bilgiler verilmiştir.

Çalışmanın tüm bölümlerinde; önce konu ve kavramlar hakkında teorik bilgi verilmiş, sonra hesaplamalar için kullanılacak formüller ve bu hesaplamaların yer aldığı çözümlü örnekler okuyucuya sunulmuştur.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 116
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018