Faruk Kadri Timurtaş Hayatı ve Eserleri
Faruk Kadri Timurtaş Hayatı ve Eserleri

Faruk Kadri Timurtaş Hayatı ve Eserleri (9786059786447)

Tedarikçi : Akademik Kitaplar
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺20,00
İndirimli : ₺16,00
₺2,67 'den başlayan taksitlerle

Çeşitli alanlarda yetişmiş millet büyüklerini yakından tanımanın pek çok yararları vardır. Millet hayatında büyük insanların ortaya çıkması, daha önce yetişmiş olanların iyi tanınmasına bağlıdır. Geçmiş büyüklerin yetişme tarzını, düşüncelerini, eserlerini öğrenmek, genç kuşakların önüne engin ufuklar açar. İyi örnekler tesirinde yetişen bir neslin ise büyük şahsiyetler ortaya çıkarması imkânı daha çoktur.

4 Temmuz 1982 tarihinde vefat eden Faruk K. Timurtaş, üstün gayretli, çok yünlü velûd bir ilim ve fikir insanı idi. Okuyup yazmadığı gün yoktu. 1946 yılında başlayan yazı hayatını 36 yıl boyunca aralıksız devam ettirmiş, bir üniversite hocası ve yazar olarak Türk kültürünün her alanında, başta dil olmak üzere edebiyat, tarih, milliyetçilik, eğitim, sanat, musiki vb. gibi değişik konularda birçok ilmî eser yanında yüzlerce makale, araştırma ve inceleme yazısı ortaya koymuştur.

Faruk K. Timurtaş, millî, dinî ve kültür değerlerimize bağlı bir insandı. Millî ve manevî değerlerimiz üzerinde çalışmayı ve millî meseleleri herkese anlatmayı kendine ülkü edinmişti. O bakımdan yaptığı her iş, yazdığı her satır bir hizmete yaramış, bir hedefe ulaşmıştır. Ortaya koyduğu eserler, yazdığı yazılar, değerinden hiçbir şey kaybetmeyecek derecede isabetli, değerli ve gelecek nesillere ışık tutan yazılardır. Onun bu eserleri, ilim hayatımızın hazinesinde daima canlı kalacaktır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018