Excel ile Yatırım Projeleri
Excel ile Yatırım Projeleri

Excel ile Yatırım Projeleri (9789750406096)

0,00
Fiyat : ₺143,20

Bu kitap ve yazılım, Yatırım Projeleri adlı kitaptaki 25 Bölüm için geliştirilmiş 100’ün üzerindeki Excel çalışma sayfasından oluşmaktadır. Yatırım projeleri pek çok disiplini ilgilendiren bir alan olduğu için; bu sayfalar, bazı finans, muhasebe, istatistik, yöneylem araştırması (yönetim bilimi), üretim yönetimi, pazarlama ve iktisat modellerini içermektedir. Bu çalışma sayfaları giriş düzeyinde Excel bilgisine sahip kişiler için yazılmıştır. Bu kitapta bu çalışma sayfalarının nasıl geliştirildiği ayrıntılı olarak tartışılmamakta, ancak sayfaların önemli yanları kısaca açıklanmaktadır. Ancak bu sayfaları kullanmak isteyenlerin yeni bir fonksiyon ya da formül yazmasına da gerek yoktur. Geliştirilen çalışma sayfaları yatırım projeleri dersleri dışında da kullanılabilir şablonlardır. Bu şablonlar, özellikle kurumsal finans (finansal yönetim), muhasebe, yöneylem araştırması (yönetim bilimi), üretim yönetimi, sayısal yöntemler ve istatistik gibi derslerde kullanılabilecek şablonlardır.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 20 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 6.2012

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 326
  En / Boy : 16 / 23,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2009
  ₺12,15
 • Excel Gurusundan Türkiyeli Okurlara Benzersiz Bir Eğitim Seti!

  Excel Öğrenmeniz için gereken her şey elinizin altında!

  Kitap+Video (76 video, 246 dak.)+Örnek Uygulama Dosyaları.

  Herkes için Excel kitabının amacı, dünyanın en popüler çalışma sayfası programı olan Excel’e yeni başlayan kullanıcıları başlangıç ve orta seviyeleri aşarak ileri düzeye kısa zamanda pratik olarak ulaştırmaktır.

  Bu amaçla kitapta konular adım adım detaylı olarak anlatılmakta, örnek ve denemelerle öğrenilebilecek ve Excel’de kolaylıkla uygulanabilecek şekilde ele alınmaktadır. Bu kitaptaki konu anlatımlarını ve örnekleri özümseyerek bitirdiğinizde Excel işlemlerine bakışınız çok daha farklı olacak ve Excel’de geliştireceğiniz model ve uygulamalarınızdaki tek kısıtlayıcı faktör hayal gücünüz olacaktır.

  Ayrıca konu ve örnekler, görsel ve işitsel olarak sunulan ekran görüntüsü videoları ile desteklenmektedir. Kitapta anlatılan örneklerin tümüne ve ekran görüntüsü videolarına kitapla birlikte sunulan Herkes için Excel kitabı CD’sinde ulaşılabilmektedir.

  • Çalışma Sayfalarını Anlama
  • Çalışma Sayfaları Öğeleri
  • Veri Düzenleme ve Denetleme İşlemleri
  • Metin Fonksiyonları
  • Arama ve Başvuru Fonksiyonları
  • Finansal Fonksiyonlar
  • Basit (Nominal) ve Bileşik Faiz Oranı Hesaplamaları
  • Matematiksel ve Mantıksal Fonksiyonlar
  • Grafiklerle Çalışma
  • Grafikleri Tanıma
  • Verileri Özet Tablolar (Pivot Tables) Kullanarak Özetleme
  • Özet Tablo Oluşturma
  • Veri Tabloları (Data Tables)
  • Senaryo Yöneticisi (Scenario Manager)
  • Solver (Çözücü)
  • Makro Kaydetme ve Çalıştırma
  • Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon Oluşturma

  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 296
  En / Boy : 16,5 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2015
  ₺76,00

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 178
  En / Boy : 16,5 / 23,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : .2003
  ₺63,00
 • Bu Kitapla Excel’i Uzmanından Öğrenin Excel’i biliyorsunuz ama bildikleriniz size yeterli gelmiyor. Ya da Excel ile ilgili her şeyi öğrenip, Excel’de uzman olmak istiyorsunuz. İşte bu kitap sizin için yazıldı! Excel ile ilgili bilmek ve öğrenmek istediğiniz her şeyi bu kitapta bulabilirsiniz. Kitap ile birlikte internet sitemizden ücretsiz olarak indirebileceğiniz Excel Sayfaları üzerinde alıştırmalar yapabilecek ve yine aynı sayfalar üzerinde örnek uygulamaları inceleyebileceksiniz. Finansal uygulama örnekleri ve ayrıntılarıyla ele alınan fonksiyonların yanı sıra, Okan Emir’in tavsiyeleri ve ipuçlarıyla Excel’e tamamen hakim olmanızı sağlayacak olan kitap, konuların rahat anlaşılması ve grafiklerin kolay anlaşılması için baştan sona renkli basıldı. Temel Excel Kullanımı Excel Şeridi Alan, Kolon ve Satır Seçmek Hücre Arama Mutlak Adresleme Köprü Oluşturmak Hücreleri Biçimlendirme Zoom, Kısayollar Ölçeklendirme Operatörler Excel Dosya Tipleri Mantıksal Fonksiyonlar Matematiksel Fonksiyonlar Tarih ve Saat Fonksiyonları Metin Fonksiyonları Liste Fonksiyonları Finansal Fonksiyonlar Özet Tablo Analizi Toplamlarla Çalışmak Grafikler Design Tab Layout Tab Format Tab Koşullu Biçimlendirme Formül Kullanarak Biçimlendirme Veri Doğrulama (Data Validation) VBA Makrolar Makro Kaydetme, Çalıştırma Fonksiyon Yazma İleri Excel Kullanım Örnekleri Fonksiyonların Tam Listesi Tavsiyeler Çalışmalar Go To Special Pivot Tablo ile Satış Yüzdesi Veri Doğrulama Kullanarak Çift Kayıt Girişini Engelleme Formül Kullanarak Koşullu Biçimlendirme İki Eksenli ve İki Farklı Türde Grafik What-if Analysis Solver (Çözücü) Liste Kutusu ile Grafiğe Hareket Katmak Vlookup Yerine İç İçe İki Lookup VBA Fonksiyonu ile Sayıyı Yazıya Çevirme Kaydırma Çubuğu (Slidebar) ile Grafiğe Hareket Katmak Offset ile İl-İlçe Seçimi Dizin (Array) Formülü ile Çarpım Toplamı Almak Makro ve Hyperlink ile Grafiğe Hareket Katmak
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 294
  En / Boy : 16,5 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2017
  ₺32,40
 • -Neden kanalizasyon kapakları kare değil de daire biçimindedir? -Neden bira kutularının altı ve üstü, ortasındandaha dardır? -Dünya’da kaç tane piyano akortçusu vardır? -Aynadaki bir görüntüde neden ‘yukarı ile aşağı’ yer değiştirmez de ‘sağ ile sol’ yer değiştirir....


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 259
  En / Boy : 14 / 21,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2009
  ₺28,00
Çerez Kullanımı