Elsevier'in Gözden Geçirilmiş Entegre Farmakolojisi
Elsevier'in Gözden Geçirilmiş Entegre Farmakolojisi

Elsevier'in Gözden Geçirilmiş Entegre Farmakolojisi (9786053351191)

Fiyat : ₺80,00
₺13,33 'den başlayan taksitlerle

Her şey entegrasyon ile ilişkilidir. Aslında, farmakoloji çalışmak için, entegrasyon hayati önem taşır. Pratisyenler söz konusu herhangi bir ilacın hastalar tarafından doğru ve güvenilir kullanıldığından emin olmak için, onların etki mekanizmasını, yan etkilerini ve kontraendikasyonlarmı göz önünde tutmak zorundadır. İlaç tarafından etkilenen hedeflerin biyokimyası, fizyolojisi ve anatomisini iyi anlamak bu tür yaklaşımların en çarpıcı yanıdır.

Nitekim, Elsevier serilerinin gözden geçirilmiş entegre metinlerindeki temel fikir, her temel bilim disiplinini tüm diğer temel bilimleri de kapsayacak şekilde ele almaktır. Klinik tıp bölümünün disiplinler arasında yatay entegrasyona ihtiyacı vardır. Bu önemli öğrenme paradigmasını kolaylaştırmak için, gerekli bir farmakolojik esası vurgulayan ve diğer temel ve klinik bilim dallarından alınan bilgi ile dramatik bir şekilde güçlendirilen entegrasyon kutuları yaratılmıştır. Öğrenmenin bu modeli, derinlemesine anlamayı ve hafızada daha iyi kalmayı kolaylaştırır.

Her şey ekip oluşturmakla da ilişkilidir. Sık olarak, farmakolojinin sadece araştırma-tabanlı temel bir bilim olduğu düşünülür. Burada daha farklı ve daha dinamik bir yol izlenmiştir. Elsevier' in Entegre Farmakolojisi yazarlarına temel bilim araştırıcıları ve öğreticileri yanında eczacı ve klinisyen de dahil edilmiştir. Bizim düşüncemize göre, entegrasyonun sadece "olojiler" arasında değil, ayrıca ilaçları yazan, veren ve yaratan pratisyenler arasında da oluşması gerekir.

Bu şekilde temel bilimler araştırıcısı tek sesli olarak ilaçların etki mekanizmalarını daha etkili bir şekilde tarif edebilir, klinisyen yan etkileri aydınlatabilir ve eczacı diğer ilaçlarla potansiyel ilaç etkileşmelerini yada tamamlayıcı alternatif tıbbı tartışabilir. PhD'ler, MD'ler ve PharmD'ler arasındaki bu koordine etkileşmeler şimdilerde Penn Devleti Tıp Kolejinin klinikle uyumlu ve organ tabanlı farmakoloji müfredatının özünü oluşturur.

Herşey birbiri ile bağlantılı bilgi ile ilişkilidir. Burada her konu dört yazardan her birinin katılımını yansıtır; yani temel, dinik ve eczacılık bilimlerinin entegrasyonunu yansıtır. Her onuya, önemli kavramları ve entegrasyon kutularını destekleyen olguya dayalı öğrenme sorularından oluşan 5 hatırlatma iatesi eklenmiştir.

Herşey yeni ve gelişmişlik ile ilgilidir. îlk baskının yayınlanmasından beri 100'den fazla yeni ilaç piyasaya çıkmıştır. Daha da önemlisi, son birkaç yıl boyunca farmakolojik ajanlarda bir devrim görülmüştür. "Biyolojikler" ya da genetik olarak tasarımlanan ilaçların geliştirilmesi ile bireysel ve hedeflenen tedavi umuduna daha fazla yaklaşılmıştır. Elsevier'in Gözden Geçirilmiş Entegre Farmakolojisi bu yeni farmakolojik seçeneklere önem vermektedir.

Herşey renkle de ilişkilidir. Anahtar kavramların güçlendirilmesini kolaylaştırmak için, bütün entegre kutular ve şekillerde git (yeşil) dur (kırmızı) stratejisi kullanılmıştır. Yani bir ilaç, bir reseptör ya da enzimi kapatıyorsa oval kırmızı (gerçekte pembe) yapılır; eğer bir ilaç reseptör ya da bir enzimi aktive ediyorsa oval yeşil yapılır. Ek olarak, bir ilacın sinyalleme kaskadım inhibe ettiği yeri özel olarak göstermesi için, büyük bir kırmızı x kullanılmıştır.

Nihayet, her şey öğrenciler içindir. Elsevier' in Gözden Geçirilmiş Entegre Farmakolojisi öğrencilere özel ilaç sınıfları hakkında sonuçlar çıkarabilecekleri zengin bir duvar halısı sunmaktadır. Her sınıftaki temel ilaçlar hakkında ayrıntılı bilgi verilmektedir. Daha da önemlisi, bu kitap öğrencilere şimdilerde farmasötik ilaç değerlendirmesinin "ardışık düzeni içinde dolaşan yada akademik veya endüstri bilim adamları tarafından ilk kez tasarlanan yada keşfedilen çok sayıda yeni ilaçla uğraşmak için, gerekli araçları da sağlamaktadır.

Bu, öğrenciye için sadece her ilacın yan etkilerini ezberlemekten öte bir şey olacaktır. Aslında bu, yeni ilaçların pazara çıkarken yararlılığı ve etkililiğini değerlendirmek ve belirlemek için farmakolojik prensiplere müracaat etmekten başka bir şey değildir. Gerçekten de 21. yüzyılın sağlık hizmetleri çalışanları için en temel husus, yaşam boyu öğrenici olmaktır. Umut ediyoruz ki, böyle bir eğitim gezisi için farmakolojik bir temel sağlamışızdır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 244
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 4.2015