Doğru Hedef
Doğru Hedef

Doğru Hedef (9786053950998)

0,00
Fiyat : ₺103,50

 

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 294
En / Boy : 13.5 / 20
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2008

Benzer Ürünler
 • Herhangi bir çocuk üstün yetenekli gibi yetiştirilirse, ne gibi mucizevi sonuçlar alınır?

  Kitapta ünlü dahilerin çocukluk günlerinden, zeka testlerinde dikkat edilmesi gerekenlere, yeni bilimsel araştırmalardan ideal anne uygulamalarına, ilgili filmlerden yüksek zeka eğitim sistemlerine kadar birçok konu rahatça anlaşılabilir bir dille ele alınıyor.

  Dr. Bahar Eriş’in kitabı, üstün yetenekli bir çocuğun içindeki “cevheri işleyip mücevhere dönüştürme” çabasına dönük, evrensel ilkeler ile yerel uygulamaları, olması gerekenler ile olanları, abartılanlar ile eksik bırakılanları sistematik bir şekilde ele almış. “Ev yapımı dahi” yetiştirmek isteyenler için yeni, yaratıcı ve yararlı bilgiler içeren bir kitap. Kitabın hümanist ve eşitlikçi tavrı da ayrıca ahlaki bir alkışı hak ediyor.

  - Mümin Sekman, Her Şey Seninle Başlar’ın yazarı

  Başarısız çocuk yoktur, yetenekleri keşfedilemeyen çocuklar vardır ve o çocuklardan birisi de sizin çocuğunuz olabilir…Hele hele çocuğunda bir ışık görüp, onu nasıl yönlendiririm çaresizliği içinde kıvranan ebeveynler için güvenilir bir yol gösterici. Eğitim sorunumuz ne zaman çözülür, çocuklarımız hak ettikleri değere ne zaman kavuşur ve en önemlisi de, ülkemiz ne zaman kalkınmış ülkeler ligine yükselir?

  Dr. Bahar Eriş’in elinizde tuttuğunuz bu kitabı, ne zaman milyonlarca satarsa!..

  - Abbas Güçlü, Milliyet köşe yazarı, Genç Bakış sunucusu

  Kitapta çocuklar için olduğu kadar, yetişkinler olarak kendinizi değerlendirebileceğiniz yönlendirmeler de bulunmaktadır. Kitaptan geniş bir hedef kitle faydalanabilir; ebeveynler, öğretmenler, rehber öğretmenler ve eğitim politikalarına yön veren kişiler.

  - Prof. Sevda Bekman, AÇEV kurucusu, Boğaziçi Üniversitesi öğretim üyesi

  Emin olun, kitabı okuduktan sonra, zeka ve yetenek konusunda bütün taşlar yerine oturmuş ve kaygılarınız azalmış olacak… Özellikle zeka testleri sonucunda, çocuğuna ‘’üstün yetenekli’ tanısı almış her veliye raporla birlikte verilmesi gereken, bir başucu kitabı.

  - Filiz Günsür, Üstün Yetenekli Çocukların Aileleri Platformu kurucusu


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 290
  En / Boy : 13.5 / 19.5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2022
  ₺94,30
 • "Öyle güzel konuşanlar vardır ki, bildikleri konu üzerinde düşüncelerini, duygularını düzgün tümceler kurup etkili sözcükler bularak söyler, dinleyenleri hayran bırakırlar." -Nüzhet Şenbay- Bu kitap hem günlük konuşmalar, hem de çeşitli konferanslarda dilin doğru ve etkili kullanımına yönelik örnek alıştırmalar içeren bir el kitabıdır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 162
  En / Boy : 13 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 1.2020
  ₺38,50

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 158
  En / Boy : 11,5 / 16,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 8.2005
  ₺56,16
 • Elinizdeki kitap, on yıllık bireysel ve ortak öğrenme deneyimlerinden süzülmüş bilgilerin, toplu sunumu niteliğindedir. Adından da anlaşılacağı üzere, eğitimde gerçek bilinen hurafeler ve hurafe bilinen gerçekler üzerine kuramsal ve tarihsel çözümlemeleri içermektedir. Söz konusu çözümlemeler, zihinde tartarak hurafe ve gerçeği ayırt etmeye matuf dışarlıklı bir çaba olmayıp; farklı bakış açıları itibarıyla zihinden şüphe ve içsel yüzleşme deneyiminin dışavurumlarıdır. Kitabın oluşumunda; ulusal-evrensel felsefe, eğitim felsefesi, tarih ve eğitim tarihi güncel literatürü ve zihin dünyasıyla bağlantı hâlinde olunmuştur. Ancak zihin dünyasından edinilen bilgiler daima tırnak içinde mütalaa edilmiş, sözün dıştan anlamın içten geldiği gerçeğinden hareketle, sadece organik düzeyde deneyimlenmiş bilgiye; bir başka deyişle yaşamın yarattığı mantık dilinden ziyade yaşam yaratan duygu dili temelinde hissedilen/enerjitik içeriğe sahip organik bilgiye itibar edilmiştir. Bu kitap; özellikle Eğitim Felsefesi ve Eğitim Tarihi alanlarına ilgi duyanlar için bir kaynak kitap niteliğindedir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 443
  En / Boy : 16 / 23,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .2013
  ₺135,00

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 352
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2012
  ₺178,00
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı