Arka Kapak Yazısı

Bu kitabı kaleme alırken temel amacımız MEB, YÖK ve üniversitelerin Yabancı Diller Eğitimi bölümlerindeki yabancı dil öğretmeni yetiştirme programlarına katkıda bulunmak ve bu alanda hâlihazırdaki durumumuzu, uluslararası nitelikli araştırma, çalışma ve uygulamaları da dikkate alarak gözden geçirmek olmuştur.

Oldukça kapsamlı bir açıdan ele aldığımız konuları, yabancı dil eğitimi ile ilgili olarak belirlenmiş bulunan amaç ve hedeflere de destek olmak amacıyla ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

Özü ve niteliği gereği, ‘öğretici merkezli’ değil, bunun yerine ‘öğrenici odaklı’ bir eğitim türü olan yabancı dil eğitimi için ve bunun üzerine kendini geliştirmek isteyen herkes için bu kitap, mesleki gelişimin nasıl edinilmesi gerektiği konusunda vazgeçilmez bir başucu kılavuzu olacaktır.

Kitap Adı Yabancı Dil: Öğretmeni Yetiştirme
Kitap Yazar Adı: Prof.Dr.Sinan Bayraktaroğlu
Yayın Direktörü: Gülşen İşeri
Yayıma Hazırlayan: Saliha Ulusoy
Son Okuma: Şeyda Bakırcan
Kapak Tasarım: Emir Tali
Sayfa Tasarım: Aslı Varol
Sayfa Sayısı: 316
Ebat: 15,5 x 24
Tür: Dil Eğitimi
Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.
Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.
ISBN / Barkod: 9789751040824

₺77,90

 

 

 

 

 

Bu Üründen Kargo Ücreti Alınmaktadır.

 

₺355,00

“Eğitim görmüş bir kişi öğrenmeyi öğrenmiş olandır.”

Carl Rogers

Bugün ‘Çağdaş Eğitim’ denilince, ‘Öğrenmeyi Öğretme’ ve ‘Öğrenmeyi Öğrenme’ kavramları alışılagelmiş birer klişe hâlinde sık sık kullanılmaktadır.

Pekiyi, bu kavramların anlamlılıkları, içerikleri, pedagojik uygulamaları, yöntemleri nelerdir ve hayata geçirilmeleri için hangi koşulların sağlanması ve nelerin yapılması gerekir?

Elinizdeki kitap bu soruları İngilizce öğretim ve öğrenimine dönük olarak irdelemek ve pedagojik içerikli önerilerde bulunmak amacıyla hazırlanmıştır. Her ne kadar İngilizce eğitimi esas alınmış ise de, bu çalışmanın diğer yabancı dillerin ve hatta ana dilin (Türkçenin) eğitimi için de geçerli olduğunu vurgulamak isteriz.

Özü ve niteliği gereği, ‘öğretici merkezli’ değil, bunun yerine ‘öğrenici odaklı’ bir eğitim türü olan yabancı dil eğitimi için ve bunun üzerine kendini geliştirmek isteyen herkes için bu kitap, vazgeçilmez bir başucu kılavuzu olacaktır.

Kitap Adı: Yabancı Dil Öğrenmeyi Öğretme ve Öğrenmeyi Öğrenme

Kitap Yazar: Adı Prof.Dr. Sinan Bayraktaroğlu

Yayın Direktörü: Gülşen İşeri

Yayıma Hazırlayan: Saliha Ulusoy

Son Okuma: Şeyda Bakırcan

Kapak Tasarım: Emir Tali

Sayfa Tasarım: Aslı Varol

Sayfa Sayısı: 268

Ebat: 15,5 x 24

Tür: Dil Eğitim

Kağıt / İç Baskı: III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak: Amerikan Bristol 230 gr.

₺77,90

 

 

 

 

 

Bu Üründen Kargo Ücreti Alınmaktadır.

₺355,00

 

 

 

Bu Üründen Kargo Ücreti Alınmaktadır.

₺450,00

 

 

 

Bu Üründen Kargo Ücreti Alınmaktadır.

₺450,00

Ünlü Dilbilimci Paul Nation’ın araştırmalarına göre İngilizcede en sık geçen 1000 kelimenin öğrenilmesiyle konuşmaların yüzde 84.3, romanların yüzde 82.3, gazetelerin yüzde 75.6 ve akademik metinlerin yüzde 73.5’ini
anlamak mümkün. Bunun üstüne İngilizcede en çok kullanılan 2000 kelimeyi öğrenebilirsek aynı kaynakları anlama oranımız sırasıyla yüzde 90.3, yüzde 87.4, yüzde 80.3 ve yüzde 78.1 olacaktır.
Görüldüğü üzere, İngilizceyi anlamak, konuşmak ve yazmak için ihtiyacımız olan kritik kelime sayısı 1000’dir.
Kitabımızda, İngilizcede en sık kullanılan 1000 kelimeyi, en etkin görsel hafıza teknikleri ile hazırlanmış, tek tek karikatürler halinde bulabileceksiniz. Bu 1000 karikatür ile sizi yüzde 84.3 anlama seviyesine ulaştıracak en sık kullanılan 1000 kelimeyi saniyeler içinde, eğlenceli ve kalıcı olarak görsel hafızanıza kaydetmiş
olacaksınız.
Kitabımızın son bölümünde ise, Türkçede ve İngilizcede birebir aynı anlama gelen 855 kelimeyi bir arada bulabilecek ve bu şekilde, sahip olduğunuz İngilizce kelime seviyenizi 1855 noktasına çekeceksiniz. İngilizce öğrenmek için İngiltere’de yaşamak gerekir felsefesinin alt mantığında, birebir kelimenin kullanıldığı anı bir
fotoğraf gibi görerek görsel hafızamıza kaydetmek yatmaktadır. On binlerce paund harcamanıza gerek kalmadan, en kritik anlar, kare kare, kitabımızla size geliyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 16.5 / 23.5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2022
₺77,90

Elementary 116 English Words

Elementary 116 English Words kartları, temel seviyede İngilizce eğitim için gerekli 116 kelimeden ve 60 karttan oluşmaktadır. İsim, fiil, zamir gibi farklı türlerde kelimelerin yer aldığı kartlarda, kelimelerin anlamları ve telaffuzları da bulunmaktadır.

Bu kartlar ile İngilizce kelime hazinenizi zenginleştirebilir, öğrendiğiniz kelimeleri pratik bir şekilde tekrar edebilirsiniz. Kullanışlı ebatları sayesinde Elementary 116 English Words kartlarını, her yerde yanınızda taşıyabilirsiniz. Zincirli tasarımı, kartların dağılmasını ve kaybolmasını önlediği gibi selefonlu yapısı da kartlarınızın kısa sürede yıpranmasını engelleyecektir.

İster çocuk, ister genç, ister yetişkin olun! Amacınız temel İngilizce eğitimi için gerekli kelimeleri öğrenmekse Elementary 116 English Words kartları, tam size göre! Artık İngilizce konuşmak daha kolay ve çok daha eğlenceli…


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 120
En / Boy : 7.5 / 11
Kağıt Cinsi : Karton
Basım Tarihi : 10.2019
₺40,00

Beginner 116 English Words

Beginner 116 English Words kartları, başlangıç seviyesinde İngilizce eğitim için gerekli 116 kelimeden ve 60 karttan oluşmaktadır. İsim, fiil, zamir gibi farklı türlerde kelimelerin yer aldığı kartlarda, kelimelerin anlamları ve telaffuzları da bulunmaktadır.

Bu kartlar ile İngilizce kelime hazinenizi zenginleştirebilir, öğrendiğiniz kelimeleri pratik bir şekilde tekrar edebilirsiniz. Kullanışlı ebatları sayesinde Beginner 116 English Words kartlarını, her yerde yanınızda taşıyabilirsiniz. Zincirli tasarımı, kartların dağılmasını ve kaybolmasını önlediği gibi selefonlu yapısı da kartlarınızın kısa sürede yıpranmasını engelleyecektir.

İster çocuk, ister genç, ister yetişkin olun! Amacınız başlangıç seviyesinde gerekli İngilizce kelimeleri öğrenmekse Beginner 116 English Words kartları, tam size göre! Artık İngilizce konuşmak daha kolay ve çok daha eğlenceli…


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 120
En / Boy : 7.5 / 11
Kağıt Cinsi : Karton
Basım Tarihi : 10.2019
₺40,00

Farklı dil gruplarında olan dillerin dilsel olgularının karşılaştırmalı analizi, dil bilgisel yapılarını daha iyi anlamak ve bu yapıların özelliklerini belirlemek için fırsat vermektedir. Aynı zamanda bu tür araştırmalar, dil bilimini yeni bilgilerle zenginleştirmektedir. Anlamlı sözler sınıfında yer alan fiil, Rusça dil bilgisi konuları arasında en önemli yere sahiptir. Fiilin en önemli ve kapsamlı kategorilerinden biri ise "görünüş"tür.
Bu kitapta, Rusça dil bilgisinde yer alan görünüş kategorisi içerisindeki iki görünüşlü fiiller ele alınmıştır. İki görünüşlü fiil sisteminin Rus dili gramerindeki yeri, dil bilgisi özellikleri tanımlanarak kökene göre sınıflandırılması, kullanım alanına göre gruplandırılması gösterilmiştir ve iki görünüşlü fiillerin yer aldığı cümlelerin Türkçeye çevirisi, zamanı, hangi unsurlara ve dil bilgisi kurallarına dikkat edilmesi gerektiğine dair açıklamalara yer verilmiştir.

Bu kitap, iki görünüşlü fiillerin doğru kullanımına özellikle tercüme zamanı gerek Rusçadan Türkçeye gerekse Türkçeden Rusçaya yapılan çevirilerde, bu fiillerin yer aldığı cümlelerde doğru görünüşe dikkat etmeleri için öğrencilere hem teori de hem de uygulamalı olarak faydalı olacaktır. Kitabın sonunda İki Görünüşlü Fiiller Sözlüğü verilmiştir. Bu fiillerin birçoğuna Rusça – Türkçe sözlüklerde yer verilmemektedir. Bu kitap, aynı zamanda öğrencilerin, araştırmacıların ve tercümanların gerek dil bilim gerekse filoloji alanında Rusçada araştırma yaptıkları zaman karşılarına çıkacak olan bu fiillerin Türkçe karşılığına daha rahat ulaşabilecekleri bir kaynaktır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 16.5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 8.2021
₺79,20

Dil gelişiminin diğer gelişim alanları ile bütünleşen yönleri, özellikle erken çocukluk döneminde bu alanın kapsamlı olarak ele alınmasını gerektirmektedir. Bu bağlamda, yaşamın farklı dönemlerinde dil gelişimine özgü özelliklerin yanı sıra destekleyici yaklaşım ve uygulamaların çok boyutlu olarak ele alındığı bu kitapta; dil gelişimi, bebeklik döneminden erken okuryazarlık ve ilkokul yıllarına uzanan geniş bir zaman diliminde ve gelişimsel farklılıkları ve kültürel çeşitlilikleri içine alan kapsayıcı bir yaklaşımla ele alınmıştır. Ayrıca kitapta yer alan pek çok konunun Türkçenin yapısı bağlamında daha ayrıntılı bir şekilde ele alınabilmesi ve daha genişletilmiş bilgiye gereksinim duyan okuyucunun bu gereksiniminin karşılanması amacıyla, hemen her bölümde, konuyla ilgili okuma önerileri ve/veya açıklamalar ve örnekler dipnotlar şeklinde sunulmuştur. Kitabın ilk üç bölümü, dilin temel özelliklerine ve kuramsal temellerine odaklanmakla birlikte ilerleyen bölümlerde her bir gelişim dönemine özgü dil gelişimini destekleyici yaklaşımlar ve yöntemler ele alınmaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 468
En / Boy : 16 / 23.5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2021
₺126,00

Yabancı dil olarak Türkçe öğretimi dersi, edebiyat ve eğitim fakültelerinde, eğitim bilimleri enstitülerinde ve yabancı dil olarak Türkçe öğretimi sertifika programları kapsamında son yıllarda oldukça önem kazanmıştır. Kitabın amacı, hem bu dersi alan öğrencilere hem de bu alanda emek veren öğretmenlere, ilk adımda kullanacakları kavram ve terimlerle ilgili bilgi vermek ve mesleki gelişimlerine faydalı olmaktır. Bu sebeple kitapta, yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde kullanılan tüm kavramlar dolayısıyla tüm terimler bulunmamaktadır. Kitapta bulunan kavramlar, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi dersinin giriş aşamasına ait olduğunu düşündüğüm kavramlardır ve mümkün olduğu kadar basit bir dille anlatılmaya çalışılmıştır. Terim ve kavramların açıklandığı her bölümün son paragrafında, açıklanan terim ve kavramın yabancı dil olarak Türkçe öğretiminde uygulanmasına yönelik kısa hatırlatmalar bulunmaktadır. Sonuç bölümünde, yabancı dil olarak Türkçe öğretimi alanında çalışma yapacak araştırmacılarla, alanda çalışan öğretmenlerle, alanının sorunları ile ilgili bir sohbet gerçekleştirmek istedim. Araştırmacıların ve öğretmenlerin gerek lisans derslerinde, gerek sertifika programlarında sıklıkla sordukları sorulara, bilgim ve deneyimlerim sınırları içinde cevap vermeye çalıştım. Tüm okurlarına faydalı olması dileğiyle. . .

Kitapta yer alan kavram ve terimler: Yöntem / Yaklaşım, İletişimsel Yöntem ve İletişimsel Dil Yetisi, Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi (2001), Eylem Odaklı Yaklaşım, Yeterlilik / Yetkinlik / Yeterlik, Dört Dil Becerisi, Etkinlik / Alıştırma / Görev, Talebe / Öğrenen / Dil Kullanıcısı / Sosyal Aktör, Öğretmen / Rehber, Yöntem Kitabı (Türkçe Öğretim Seti), Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi Genişletilmiş Baskı (2018), Kültür.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 141
En / Boy : 13.5 / 19.5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2020
₺42,30

Son yıllarda bölgesel buhranlar sebebiyle baş gösteren geniş çaplı göç hareketinden pek çok ülke gibi Türkiye de etkilenmiştir. Dahası Türkiye takip ettiği insani politikanın bir sonucu olarak en çok göçmen kabul eden ülkelerden biri olmuştur. Akabinde, genelde göçmen kitlenin Türk toplumuyla uyumu, özelde ise okul çağındaki göçmen çocuklarının eğitime devam etmesi Türkiye’nin önemli gündem maddelerinden birini teşkil etmiştir. Bu doğrultuda gerek kamu kurumları gerekse de muhtelif sivil toplum kuruluşları tarafından pek çok proje geçtiğimiz birkaç yılda hayata geçirilmiştir. Eskiden beri göçmen kabul eden ülkelerin tecrübelerine ve Türkiye’de hayata geçirilen projelerden elde edilen dönütlere bakıldığında toplumsal uyumda dil öğrenmenin anahtar rolde olduğu görülmektedir. Bu sebeple bu kitap, göçmenlere Türkçe öğretiminde teorik ve pratik açıdan bilgi birikimine sahip araştırmacılar tarafından Türkiye’nin uyum politikalarına ve hâlihazırda Türkiye’de yürütülen göçmenlere dil öğretimi projelerine akademik zemin teşkil etmesi amacıyla kaleme alınmıştır. Birbiriyle uyum arz eden bölüm başlıklarının yer aldığı kitabın ayrıca göçmenlere Türkçe öğreten öğretmenlere, öğrencilere ve bu alanda bilimsel çalışmalar yürütenlere katkı sağlaması beklenmektedir.

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 356
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2020
₺81,90

Arapça Konuşmanıza Zenginlik Katacak Sözler Bahçesi


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 279
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2019
₺18,40

Benimle Arapça Konuş 2 Cantaş Yayınları


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 127
En / Boy : 10,5 / 14,5
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 4.2019
₺12,80

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 1200
En / Boy : 19,5 / 26,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2020
₺945,00

Kitap, Öğretim ve Onlıne Kurs bir arada ;
• A1-B1 düzeyde toplam 96 ders ve tamamı 1200 sayfalık 6 ciltten oluşan ve anlatım dili Türkçe olan ana ders kitapları ve tümünün seslendirmeleri
• Ana ders kitaplarına bağlı kalınarak hazırlanmış onlıne derslere öğrenim boyunca sınırsız erişim
• Ana dili ingilizce olan öğretmenler tarafından anlatılan, tamamı Türkçe destekli HD çekim video dersler
• Seslendirme sanatçıları tarafından ana dillerinde seslendirilmiş günlük diyaloğlar ve metinler ile doğal öğrenim
• Eğlenceli ve akılda tutmaya yardımcı aktiviteler içeren tamamı resimli ve sesli sözcük öğrenme bölümleri
• Kişiye özel eğitim danışmanlığı
• Kursu bitiren öğrencilerin Avrupa ve Dünyada geçerli EADL onaylı setifika alma olanağı
• Kurs hakkında detaylı açıklamayı, çalışma yöntemini ve aktivasyon kodunu setin içindeki kullanma kılavuzunda bulabilirsiniz.


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1200
En / Boy : 19,5 / 26,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2020
₺945,00

Küçük Tablolarla İngilizce’ de Bilmeniz Gereken Her Şey ; İngilizce’de grammeri esas alan kuralların yeniden hiç bilmeyenler için veya bilgilerini tazelemek isteyenler için daha kolay ve eğlenceli anlatımıyla 4 bölüm bir arada sunulmuştur.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 60
En / Boy : 11 / 14
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : 11.2019
₺70,90

İngilizce Öğreten Kartlar İlk 300 Sözcük , en çok kullanılan ilk 300 sözcükten oluşan kartın ön tarafında ingilizcesi, okunuşu, Türkçe anlamı, soru cümlesi, kartın arka tarafında cümle içinde kullanışları bu cümlenin Türkçe karşılığı bulunmaktadır.


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 300
En / Boy : 12,5 / 9,5
Kağıt Cinsi : Karton
Basım Tarihi : 12.2019
₺137,25

Koreceyi öğrenmeye yeni başlayanlar için hazırlanmıştır. Korece dilbilgisi özetini örnek cümlelerle anlatmıştır. Katlanır kartonet şeklinde olması her an elinizin altında olmasına kolaylık sağlamıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 14
En / Boy : 10 / 28
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2018
₺59,90

Farsça’yı öğrenmeye yeni başlayanlar için hazırlanmıştır. Farsça dilbilgisi özetini örnek cümlelerle anlatmıştır. Katlanır kortonet şeklinde olması her an elinizin altında olmasına kolaylık sağlamıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 14
En / Boy : 10 / 28
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2018
₺59,90

Arapça ilk adım 1. kitabımızın devamı niteliğinde olan Arapça ilk adım 2 kitabımız ; A2 düzeyinde olup, Arapçayı hiç bilmeyenler veya az bilenler için kolay anlaşılır bir yöntemle bol resimli örnek cümleli anlatımıyla sıkılmadan en verimli şekilde öğrenmelerini amaçlamaktadır. Arapça ilk adım 2 kitabımız (1 Kitap + 1 mp3 CD)’den oluşmaktadır.

Her dersin sonunda öğretilenleri pekiştirme amacıyla uygulama soruları bulunmaktadır.

Türkçe karılıklarının verilmesi, uygulama ve cevapların bulunması bu kitaba kendi kendine çalışıp öğrenilir niteliği kazandırmaktadır.

Ayrıca İmam Hatip okullarında ve diğer ilk okullarda Arapça öğretimi için öğretmen eşliğinde temel bir kitap olarak izlenebileceği gibi daha ileri sınıflarda da gerek kendi kendine gerek öğretmen gözetiminde yararlanabilecek bir kaynaktır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 318
En / Boy : 16 / 23
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : .2018
₺197,90

Ana dili Çince olmayanlar için hazırlanmış Çince öğretimi kitapları “Başarının Yolu” serisi yayımlanmaya devam ediyor.

Alanında uzman eğitimciler ve editörler tarafından geliştirilen, Çinceyi “kendi kendine” öğrenmek isteyenler için özel olarak kapsamlı öğretim metotları ile hazırlanan “Başarının Yolu” serisi, aynı zamanda Çin kültürünü de yakından tanımanızı sağlayacak zengin içeriğe sahip.

Serinin “Temel Giriş” kitaplarını oluşturan bu yeni ciltte toplam 12 ünite yer alıyor. Her konu kendi içinde Metin, Yeni Kelimeler, Konuşmayı Öğrenelim, Püf Noktası, Dinleme ve Konuşma Alıştırmaları ve Okuma Alıştırmaları başlıkları altında bölümlere ayrılıyor. Bu yeni kitaba ek olarak verilen alıştırma kitapları ve CD ile daha fazla pratik yapabileceksiniz. Bu yoğunlaştırılmış metotla, kitabı bitirdikten sonra 600’den fazla Çince kelimeyi kullanabilir ve yazabilir hale geleceksiniz.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 208
En / Boy : 21 / 28,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2019
₺90,00

Ana dili Çince olmayanlar için hazırlanmış Çince öğretimi kitap serisi “Başarının Yolu” Kırmızı Kedi Yayınları etiketiyle yayımlandı. 

Alanında uzman eğitimciler ve editörler tarafından geliştirilen, Çinceyi “kendi kendine” öğrenmek isteyenler için özel olarak kapsamlı öğretim metotları ile hazırlanan “Başarının Yolu” serisi, aynı zamanda Çin kültürünü de yakından tanımanızı sağlayacak zengin içeriğe sahip. 

Serinin “başlangıç” kitaplarını oluşturan ilk iki ciltte toplam yedi ünite ve 28 konu yer alıyor. Her konu kendi içinde Metin, Yeni Kelimeler, Konuşmayı Öğrenelim, Püf Noktası, Çince Karakterleri Öğrenelim, Okuma ve Yazma Alıştırmaları ve Kapsamlı Alıştırmalar başlıkları altında bölümlere ayrılıyor. İki kitaba ek olarak verilen alıştırma kitapları ve CD ile daha fazla pratik yapabileceksiniz. Bu yoğunlaştırılmış metotla, iki cildi bitirdikten sonra 600’den fazla Çince kelimeyi kullanabilir ve 400’den fazla Çince karakteri yazabilir hale geleceksiniz.


Basım Dili : Çince
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 21 / 28,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2020
₺119,90

İngilizce Öğreten Kartlar İkinci 300 Sözcük , en çok kullanılan ikinci 300 sözcükten oluşan kartın ön tarafında ingilizcesi, okunuşu, Türkçe anlamı, soru cümlesi, kartın arka tarafında cümle içinde kullanışları bu cümlenin Türkçe karşılığı bulunmaktadır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 300
En / Boy : 12,5 / 9,5
Kağıt Cinsi : Karton
Basım Tarihi : 12.2019
₺137,25

This book gives you the basic words and phrases you need to speak English to A1 level. It also gives you some important information about how to use these words and phrases correctly in daily life. Vocabulary is offered with pictures. In this book, you will learn how to communicate in a very basic way. This book will teach you how to ask for things yo want, how to ask for permission, how to ask for information, how to say where places are, and much more. You will learn what to say in everyday social situations, how to give directions to places in your city, and how to talk about what you like doing in your spare time. You will also learn how to respond politely.

The language in the book is carefully graded to allow it to be used easily and understandbly. We hope you will be able to practise the dialogues in this book with your classmates or friends. When you have finished, you may want to create new, similar dialogues of your own. There is a strong functional element in this book. There are also many useful words and sentences for students to practise. The ideal way is to begin by doing choral repetition but no matter what way you choose to use the book, it can help your success in learning English.


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 117
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2019
₺33,63

Türkçe-Boşnakça, Boşnakça-Türkçe öğrenmek isteyenler için hazırlanmış bu kitap toplam on yedi (17) dersten oluşmaktadır.Her ders Türkçe ve Boşnakça olarak anlatılmıştır. Ders içinde dilbilgisi, soru-cevap şekinde işlenmiş ve her ders sonunda alıştırmalara yer verilmiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 205
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 2.2019
₺64,00

Korecede en çok kullanılan 1000 sözcüğün okunuşları ve Türkçe karşılıkları
Her sözcüğün örnek bir cümlşe içinde kullanışı, uygulama örnekleri
Her sözcüğün türü ve dilbilgisindeki yeri
1000 sözcüğün Türkçe-Korece şeklinde sıralanışı da veren ek liste


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 191
En / Boy : 10 / 16
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺29,25

Elinizdeki bu kitap başlangıç seviyesinde arapçayı öğrenmek isteyen kişilere yönelik hazırlanmış serinin 2. kitabı olup sülasi mezid ve rubai mücerred-mezid fiil bablarına ait temel bilgilerle bu fiillerin tasrifini, yani zamirlere göre çekimini içermektedir. Kitabın giriş kısmında çoğu zaman sülasi mücerred bablarla karıştırılabilen إِفْعَالًُ babının tasrifi Türkçe karşılıklarıyla birlikte ayrıntılı olarak verilmiştir. Birinci bölümde müteaddi fiil alabilen mezid bablar; ikinci bölümde de lazım fiillerin geldiği mezid bablar ele alınmıştır. Rubai fiil babları da üçüncü bölümde müteaddi-lazım olarak incelenmiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ordu
Sayfa Sayısı : 276
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018
₺80,97

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 496
En / Boy : 19 / 27
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 3.2015
₺239,90

1-  Ali and the Magic Carpet Level 1

2- Bad Ratty Level 1

3- Treasure Island Level 1

4-  Little Red Riding Hood Level 1

5-  The Lantern Level 1

6-  The First Marathon Level 1

7-  The Princess And Dragon Level 1

8-  The Haunted House Level 1


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 14,5 / 21
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2017
₺64,00

1- Ali And The Magic Carpet Level 2

2- Bad Ratty Level 2

3- Treasure Island Level 2

4- Little Red Riding Hood Level 2

5- The Lantern Level 2

6- The First Marathon Level 2

7- The Princess and The Dragon Level 2

8- The Haunted House Level 2


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 1
En / Boy : 14,5 / 21
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2017
₺64,00

Basım Dili : Arapça
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 500
En / Boy : 14 / 20
Kağıt Cinsi : Şamua
Basım Tarihi : .2016
₺78,00

Arapça'nın önemi tüm dünyada giderek artmaktadır. Bunda siyasi, sosyal ve ticari pek çok etken rol oynamaktadır. Özellikle ülkemizde bunlara bağlı olarak Arapça eğitim ve öğretiminin alanı oldukça genişlemiş, daha fazla iş fırsatı doğmuş ve doğal olarak Arapça'yı öğrenmek isteyenleri sayısı da artmıştır. Bu da Arapça'yı öğrenenler için öğretici kaynak ihtiyacını doğurmuştur.

Son dönemlerde internet ve uydu kanallarının kullanımının yaygınlaşması vasıtasıyla medya Arapçası hayatımıza girmiştir. Bu nedenle okuyucu veya öğrenciler basın ve medya dilini de öğrenmek istemektedir. Bu konuda üniversitelerde dersler de verilmektedir. Bu sözlük bu ihtiyacı, öğrenciyi merkeze alarak gidermeyi amaçlamaktadır. Umarız tüm okuyucu ve öğrencilere faydalı olur.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 528
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺49,20

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 470
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺53,30

Temel Farsça bilgi sine sahip olan kişiler için hazırlanan bu çalışma ile dildeki hâkimiyetinizi artıracak, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar olan farklı metinlerle aşamalı olarak Farsça bilginizi pekiştireceksiniz. Farsça Öğrenim Seti başlığı altında sunulan bu çözümlü metinler ile, Seviyenize göre kitap seçebilecek, Kelime dağarcığınızı genişletecek, bilmediğiniz kelimeler için sözlük karıştırmaya gerek duymadan kitabın arkasındaki sözlükten faydalanabilecek, metnin Farsçasını, çevriyazısını ve Türkçesini aynı sayfada görerek hem telaffuz, hem öğe dizimi hem de çeviri yeteneğinizi geliştirecek, ayrıca, Fars edebiyatının en bilindik eserleri ve isimleri hakkında da bilgi sahibi olacaksınız.


Basım Dili : Farsça
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 160
En / Boy : 13,5 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺19,50

Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 158
En / Boy : 21 / 29,7
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺49,36

Hızlı dil öğretim sistemlerinin ışığı altında hazırlanan bu kitapta, çocukların ana dillerini öğrenme tekniğine yakın bir teknik kullanılmıştır. Çocuklar, gramer kurallarını bilmezler, anadillerini; duyarak, tekrar ederek, öğrenerek, meleke haline getirerek ve kullanarak öğrenirler. 544 sayfa olan bu kitapta, Arapçada en sık kullanılan yaklaşık 4500 kelime, farklı 4500 cümle içinde kullanılmıştır. Dolayısıyla her gün, bu kitabın en az iki sayfasını iyi çalışanlar, bir seneden az bir zamanda; Arapça konuşmaları anlayacak, okudukları Arapça metinleri kavrayacak ve en önemlisi Arapça konuşabileceklerdir. Arapça olarak yazılmış bir metni veya yapılan bir konuşmayı, iyi anlayabilmek için, Arapçanın tipik ifade kalıplarını, sık kullanılan bağlaçları, deyimleri ve atasözlerini de bilmek gerekir. Bunun için, 4500 Arapça kalıp cümleden meydana gelen bu kitabın sonuna; bağlaçlar, deyimler, atasözleri, şiirler ve kısa hikâyeler bölümleri konulmuştur. Arapça konuşturmayı asıl hareket noktası yapan bu kitap, özel formatı sayesinde, Arapça konuşmak isteyen her seviyedeki insana; Arapça kurslarına devam eden öğrencilere, Arap ülkeleriyle çalışan işadamlarına, hac ve umreye gideceklere, imam-hatip lisesi öğrencilerine, Arapça dil sınavına gireceklere, Diyanet mensuplarına, İlahiyat ve Arap Dili bölümü öğrencilerine, inşallah çok yardımcı olacaktır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 544
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2016
₺100,00

Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 535
En / Boy : 16 / 23
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2011
₺85,00

Wahlen Sie einfach ein Thema aus und beginnen Sie es zu üben!

Die deutsche Grammatik gilt für viele Deutschlerner sehr komplex und schwer. Es gibt zwar gröse Auswahl an Grammaatikbüchern, aber man muss mit abwechslungsreichen Übungen das Gelernte verinnerlichen und vertiefen. Nur so kann man das Gelernte langfristig im Gedachtnis speichern. Unser Übungsbuch richtet sich insbesondere an dieses Ziel. Dank der vielen Übungen finden Lernende von Deutsch ais Fremdsprache die Möglichkeit, auf einfachste Weise und mit Spass wichtigste Themen der deutschen Grammatik direkt zu üben.


Basım Dili : Almanca
Basım Yeri : Eskişehir
Sayfa Sayısı : 86
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺24,00

Wahlen Sie einfach ein Theme aus und beginnen sie es zu üben!

Die deutsche Grammatik gilt für viele Deutschlerner sehr komplex und schwer. Es gibt zwar grösse auswahl an Grammatikbüchern, aber man muss mit abwechslungsreichen Übungen das Gelernte verinnerlichen und vertiefen. Nur so kann man das Gelernte langfristig im Gedachtnis speichern. Unser Übungsbuch richtet sich insbesondere an dieses Ziel. Dank der vielen Übungen finden Lernende von Deutsch als Fremdsprache die Möglichkeit, auf einfachste Weise und mit Spass wichtigste Themen der deutschen Grammatik direkt zu üben.


Basım Dili : Almanca
Basım Yeri : Eskişehir
Sayfa Sayısı : 79
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺24,00

Basım Dili : Almanca
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 604
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.1999
₺80,00

Bu kitapta, Türkçeyi yeni öğrenmeye başlayan öğrenciler için gramer kuralları basit, eğlenceli ve çağdaş bir dille anlatılmış, öğrencilerin sıkılmadan Türkçeyi öğrenmeleri hedeflenmiştir. Kitap on dersten oluşmaktadır. İlk üç derste, Türk diliyle tanıştırma amaçlı basit cümleler kullanılmış, basit gramer konuları anlatılmıştır. Üçüncü dersten sonra öğrencilerin okuma-anlama, yazma ve konuşma becerilerini geliştirebilmeleri amacıyla çeşitli oyunlar, okuma metinleri, resimli hikâyeler, karikatürler konmuştur.

Tüm bu materyallerin konulmasındaki amaç, sıkıcı ve zor olan dil öğrenimi sürecini öğrenciler için ilginç bir hâle getirip öğrencinin ilgisini kaybetmemesini sağlamaktır. Öğrencilere hem gramer hem de alıştırma bölümünü kullanma kolaylığı sağlayabilmek amacıyla eserin arka yüzü de Alıştırma Kitabı olarak tasarlanmıştır. Alıştırma Kitabı’na her konuya uygun, öğrencilerin öğrendikleri konuları pekiştirmelerine yardımcı olması için yeterli sayıda alıştırma konmuştur.

Здравствуйте!
Будучи учителем с пятнадцатилетним стажем я поняла, что если ученикам скучна грамматика, не интересные тексты для чтения и упражнения, то они быстро теряют интерес к изучению языка. Так же, многие преподаватели турецкого языка используют устаревшие учебники. Зачастую, в этих книгах указаны старые правила и слова, которые, мы турки, давно уже не используем. Именно из-за этого, у меня возникла идея написать эту книгу.
Я постараюсь убрать всю ненужную информацию и сделать процесс изучения грамматики наиболее простым и понятным. Эта книга, как таблетки – компактно, быстро и эффективно!

,Но не нужно забывать, что все мои старания могут оказаться бесполезными, если вы не будете максимально прилагать свои усилия.
Давайте начнем. Ни пуха ни пера!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺150,00

Yabancılar İçin Türkçe, her seviyede Türkçe öğrenmekte olan öğrenciler için okuma-anlama, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Kitap iki bölümden ve üç seviyeden oluşmaktadır. A1 ve A2, metinlerde basit sözcüklerin ve dil bilgisi kurallarının kullanıldığı başlangıç seviyesi; B1 ve B2, metinlerde biraz daha zor sözcüklerin ve dil bilgisi kurallarının kullanıldığı orta seviye; C1 ve C2, metinlerde karmaşık dil bilgisi kalıplarının ve sözcüklerin kullanıldığı ileri seviye.

Kitabın ikinci bölümünde de yine aynı seviyelerden oluşan Rusça metinler bulunmaktadır. Rusça metinlerin koyulmasındaki amaç, metinleri Rusçadan Türkçeye çevirirken öğrenilen sözcüklerin ve dil bilgisi kurallarının doğru kullanılmasına yardımcı olmaktır.
Kitapta yer alan metinlerin öğrencilerin ilgisini çekecek türden metinler olmasına dikkat edilmiştir.

Здравствуйте!
В последние годы турецкий язык стал таким языком, который многие люди хотят изучать. Одним из самых эффективных вспомогательным материалом для изучения языка является книга для чтения и перевода. Читать, писать и пробовать разговаривать на языке, который вы учите, очень помогает в его изучении. К сожалению, вспомогательных книг по изучению турецкого языка, как иностранного, очень мало. Книга, которую вы держите в руках, поможет вам улучшить навыки перевода, чтения и совершенствовать речь.

Из своего опыта я знаю: если тема скучна и не интересна – вы не хотите заниматься, но если не заниматься – не можете учить язык. С помощью этой книги я пыталась сломать этот замкнутый круг. Эта книга будет полезна как и для тех кто изучает турецкий язык, так и для преподователей турецкого языка.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 104
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018
₺80,00

Yazar uzun yıllar yapmış olduğu çalışmalar neticesinde, sizlerin İngilizce sözcükleri doğru seslendirmenizi ve yazmanızı öğretip, özümletip, pekiştirip, İngilizce’nin yazılışı da, okunuşu da, birdir sonucunu oluşturmaktır.
Bu yapıt sayesinde bundan böyle önceden gördüğünüz, duyduğunuz, ezberlediğiniz sözcükleri değil, ilk defa karşılaştığınız her sözcüğü kolaylıkla algılayıp, seslendirip, yazabileceksiniz.


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 221
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺30,00

*The Passive Voice

*The Causative

*The Gerund

*The Infinitive

*The Participle

*Complex Sentences


Basım Dili : İngilizce
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 432
En / Boy : 19,5 / 27,5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺168,90

Bu kitap, öğrencilerin Arapça anlatımda karşılaştıkları zorlukları aşmalarına yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Sınavlardan sonra yapılan hata çözümlemeleri, meslektaşlar ve öğrenciler ile etkileşim ve yaklaşık yirmi yıldır sınıf içinde kazanılan deneyimler bu kitabın ortaya çıkmasına önemli katkı sağlamıştır.

Arap Dili, diğer diller gibi binlerce kelime ihtiva etmektedir. Arapçayı bir yabancı dil olarak öğrenmek isteyen kişinin bütün kelimeleri öğrenecek ne vakti ne de isteği vardır. Bu sebeple birkaç bin kelimeyle yetinmek gerekebilir. Bu kelime veya kalıpları seçmek öğretmenlere düşmektedir. Bu eseri ortaya koymak için çeşitli alanlarda toplam 32 kitap ve dergiyi tarayarak Arapça anlatımda kullanılan 1544 yaygın kelime ve kalıbı belirledim. Bir dilde sınırsız sayıda cümle bulunmasına karşın, o dilin kalıp sayısı sınırsız değildir.


Basım Dili : Arapça
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 543
En / Boy : 16,5 / 23,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2018
₺175,00

Alfabe kartları ile İngilizce harf kartlarındaki sevimli hayvanları gerek dünyada canlandırın. Kartta bulunan harfin İngilizce okunuşunu öğrenin, resimdeki hayvanın İngilizce okunuşunu ve Türkçe anlamını öğrenin.Kartların içinde yer alan oyunla harflerin yazılışlarını doğru olarak öğrenin ve yazım egzersizleri yapın 28 farklı Alfabe kartını Alfabe 4D uygulaması ile 4 boyutlu olarak incele.

Akıllı cihazını kullanarak, Artırılmış gerçeklik içerikli ve sanal ortam destekli bu harika kartlarla; sevimli hayvanları gerçek dünyada canlandırın, İngilizce alfabeyi eğlenceli bir biçimde öğrenin. Üç boyutlu gerçekli animasyonlarla Alfabe ve Hayvanlar hakkında bilinmeyenleri keşfedebilirsiniz.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 26
En / Boy : 10 / 14
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2018
₺16,40

Fono Arapça Kursu ; evinizde kendi kendinize çalışarak kolay ve hızlı bir şekilde öğrenmenin en kolay, en pratik, en ekonomik yolu, Avrupa dil kriterlerine göre A-2 düzeyine gelmenizi sağlayan eşsiz bir öğretim metodur. Bu kurs Avrupadaki köklü öğretim kurumlarının bağlı olduğu Avrupa Uzaktan Öğrenim Kurumu (EADL) tarafından onaylıdır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 2518
En / Boy : 16 / 23
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 8.2018
₺180,00
1 2 3 ... 23 >
Çerez Kullanımı