Sevgili okuyucu, bu kitabı seçtiğin için çok mutluyum. Aynı zamanda biraz da üzgünüm çünkü bu kitabı okuman, seni tam olarak tatmin etmeyen, kafa karışıklığı, incinme ve şüpheyle örülmüş, sevgi ve bağlılık karışımı duygular hissediyor olabileceğin bir ilişki içinde olduğunu gösterir. Belki manipüle edildiğini, öfkelendiğini ve utandığını hissediyorsun ama yine de sorunun ne olduğunu belirleyemiyorsun. Fakat bu kitabı okumaya karar verme cesaretin, hayatını ve ilişkilerini iyi yönde değiştirmende önemli bir adım olabilir… Tabii ondan önce, iyileşme ve değişimin ilk adımı olan “hayatında olup bitenleri tespit etme cesaretini” de gösterebilmelisin.

“Gaslighting nedir?”, “Kimler gaslighting uygular?” ve “Yaşadığın şey gerçekten bir gaslighting mi?”

Ne hissettiğini tanımlayamıyorsan, duygusal olarak yorgunsan ve karanlık bir çıkmazda sürüklendiğini hissediyorsan bu kitap tam sana göre! Gaslighting ile ilgili merak ettiğin her şeyi ve onunla yedi adımda başa çıkmayı öğrenmek için kapağı çevir, sessiz ve sakin bir yere geç, kendinle baş başa kal.

Kanıtlanmış teknikler ve açıklayıcı kurgusal hikâyeler kullanan bu kitap senin; bilgiyle, özgüvenle, ilişkilerde ve dünyada benlik duygunu geri kazandıracak pratik adımlarla güçlenmene yardımcı olacaktır.

Gelişmeye ve iyileşmeye devam etmek için daima zaman vardır. Hazır olduğunda bir nefes al ve daha fazla geç kalmadan başlayalım!

Yayın Direktörü Gülşen İşeri

Editör Saliha Ulusoy Ilık

Son Okuma Gökçe Şenoğlu

Kapak Tasarım İlkay Alkan-We Art Creative

Sayfa Tasarım Aslı Varol

Sayfa Sayısı 160

Ebat 13,7x21,5

Tür Psikoloji

Kağıt / İç Baskı III. Hamur Enzo, 52 gr.

Cilt / Kapak Amerikan Bristol 230 gr.

 

 

 

 

Deborah Vinall, PsyD
Lisanslı bir evlilik ve aile terapisti ve psikoloji doktorudur. Sertifikalı EMDR ve Brainspotting terapistidir. Özel muayenehanesinde travma atlatanlar ve zor ilişkiler yaşayanlarla çalışırken bu yaklaşımlardan faydalanıyor. Vinall, Güney Kaliforniya’daki kolejlerde ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlarda insan kaçakçılığı ve aile içi şiddet konusunda uzman olarak konuşmalar yapmaktadır. Toplu silahlı saldırılardan sağ kurtulanların üzerindeki etkiler ve tedaviye tepkileri üzerine yaptığı araştırma nedeniyle EMDR Araştırma Vakfı’nın Sandra Wilson Anma Tezi Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Kanada’nın Kelowna kentinde doğup büyüyen Deborah, şu anda kocası ve oğluyla birlikte Güney Kaliforniya’da yaşıyor.

Gizem Karahasanoğlu İnce
1989 yılında Gelibolu’da doğan çevirmen ilk ve orta öğrenimini de bu-rada tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelerek Bahçeşe-hir Üniversitesi Psikoloji bölümünü İngilizce okumuştur. Mezuniyetinin ardından Klinik Psikoloji’de yüksek lisans yapmıştır. 2012 yılından bu yana danışan görmekte ve 2018 yılından beri de çoğunlukla psikolojiy-le ilgili kitap çevirileri yapmaktadır.
 

 

 

₺70,00
1
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı