Dağların Issızlığında On Binler
Dağların Issızlığında On Binler

Dağların Issızlığında On Binler (9786059609760)

Fiyat : ₺45,50
₺7,58 'den başlayan taksitlerle

Tüm Dünya onlardan korkuyordu ve zorlu görevlerinde, sadece tanrılar onları kurtarabilirdi.

M.Ö. 401 yılında paralı askerlerden, sivillerden, hayalperestlerden ve şöhret arayanlardan oluşan müthiş bir ordu, Kyros adındaki asi bir yabancı generale yardım etmek için yola çıkar. Bunu takip eden aylarda, Yunanistan’da otuz yıldır devam eden savaşlarda deneyim kazanmış, eğitimli on bin asker, meydan savaşlarına katılacak, tarif i mümkün olmayan dehşet dolu olaylara tanık olacak ve çölleri, azgın nehirleri aşıp cehennemin ortasına gittikleri korkunç bir sefere başlayacaktır.

Sefer bittiğinde bazıları hayatta, bazılarıysa ölmüş olacak ve içlerinden sadece biri, hepsinin arasındaki en büyük kahraman olarak yeniden doğacaktır.

Bol macera ve sürükleyici tarihi olaylar dizisi içeren bu kitapta Michael Curtis Ford, Antik Yunanistan’dan muhteşem bir gerçek hikâyeye -Ksenofon’un On Binin Seferi hikâyesine- hayat veriyor. Savaş ve barışın, sadakat ve ihanetin, bir askerin gizemli ve tehlikeli bir kadına olan aşkının hikâyesi olan Dağların Issızlığında On Binler, cesaretin ölümsüz ruhunu yansıtıyor.

Ksenofon’un Komutanlığında, On Binlerce Savaşçının, Issız Dağlardaki Kabilelerle Mücadelesi


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 512
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2017
Çerez Kullanımı