COVID-19 Sonrası Dünyada Ekonomi, Radikalleşme ve Terör
COVID-19 Sonrası Dünyada Ekonomi, Radikalleşme ve Terör

COVID-19 Sonrası Dünyada Ekonomi, Radikalleşme ve Terör (9786257492829)

Marka : Hakan Kaya
Fiyat : ₺52,20
₺8,70 'den başlayan taksitlerle

COVID-19 pandemisi sebebi ile dünya düzeni sadece son üç yılda, daha önceki yüzyıllarda olmadığı kadar çok hızlı bir şekilde değişmiştir. Ülkeler ve insanlar arasındaki hızlı etkileşiminde etkisi ile tüm dünyaya kısa bir süre içerisinde yayılan COVID-19 pandemisi artık yeni bir dünya düzeninin kurulmasını ve insanların bu yeni düzene uymasını kaçınılmaz kılmıştır.

Bu kitap, COVID-19 pandemisinin dünya ekonomisinde yarattığı durgunluğu analiz ederek radikal eğilimleri nasıl arttırdığını ve terör örgütlerinin davranışlarında hangi değişikliklere sebep olduğunu ortaya koymayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda COVID-19 pandemisi neticesinde dünya, çok önemli siyasal gelişmelere tanıklık etmektedir. Nitekim ABD'nin Afganistan topraklarından geri çekilmesiyle birlikte Taliban'ın yönetimi ele geçirmesi, terör örgütlerinin pandemi süresince zayıflayan devlet otoritesini devralması hususunda önemli bir örnek teşkil etmektedir.

Bu eser; COVID-19 salgınının dünya ve Türkiye ekonomisinde yaratmış olduğu sorunları, radikalleşmeyi, terör ve terör örgütlerinin davranış tarzlarını interdisipliner yöntem ve güncel çalışmalarla bir araya getirmiştir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 244
En / Boy : 16 / 23.5
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2021
Çerez Kullanımı