Cennet Yolunda On Yıldız (9786055314729)

Marka : Taha Ünal
Tedarikçi : Ufuk Yayınları
İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺12,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺9,84(KDV Dahil)
* ₺1,64 'den başlayan taksitlerle

Dünya, bir tarla. Burada ekilen ve bakımı yapılan tohumlar sonsuz alemde karşımıza meyve olarak çıkacak. Üstelik bu meyveler, hiç çürümeyen, eskimeyen, solmayan, insanı usandırmayan bir nitelikte olacak.

Dünyada yaşarken cennet garanti değil. Çünkü iman ve ibadet derinliği ölçebilecek bir kıstas mevcut değil. Bu nedenle, kimin iman derecesi ne kadar, ibadetlerini hangi oranda Allah rızası için yapıyor, bilemiyoruz. Peygamberimiz (sallallahü aleyhi ve sellem) bile vefat eden bir insanın cennete veya cehenneme mi gideceğini bilmiyor.

Ancak bu gerçeğin bir istisnası var. Adına aşere-i mübeşşere (sağlıklarında cennetle müjdelenmiş on kutlu sahabi) dediğimiz on sahabi. Onlar daha yaşarken  cennetle müjdelenmiş.

Peki, onlar, bu dereceye nasıl çıktılar? Aşere-i mübeşşereyi böylesine farklı yapan özellikleri nelerdi? Onlar, nasıl bir imana ve ahlaka sahipti ki dünyada kimseye nasip olmayan istisna bir makama ulaşmışlardı?

Bu kitapta aşere-i mübeşşereyi daha yakından tanımaya çalışacağız. Onların hayat hikayelerini, peygamberlerimizle olan hatıralarını, yaşadıkları zamana giderek kendi ağızlarından dinleyeceğiz.

Buyrun, cennetle müjdelenen on sahabiye (radıyallahu anhüm) kalpten kulak verelim.


Sayfa Sayısı : 182
Basım Tarihi : Haziran 2014
Kapak Türü : Karton Kapak
Kağıt Türü : 2. Hamur
Basım Yeri : İstanbul