C ile Programlama - Başlangıçtan İleri Seviyeye
C ile Programlama - Başlangıçtan İleri Seviyeye

C ile Programlama - Başlangıçtan İleri Seviyeye (9786254179563)

0,00
Fiyat : ₺117,00


Geçmişten günümüze programlama öğretiminde temel seviye olarak en çok kullanılan dillerden bir tanesi “C Programlama Dili” olmuştur. Temeli 1970'lere dayanan “C”, popülerliğini her daim korumuş olup hâlen aktif bir şekilde özellikle lisans ve ön lisans seviyesinde Bilgisayar Programlama derslerinin müfredatlarının değişmez parçasıdır. “C”; masaüstü uygulamalarının yanında taşınabilir uygulamalar, gömülü sistem uygulamaları, grafik ve oyun yazılımları geliştirmek için kullanılabilmektedir. Ayrıca işletim sistemleri ve programlama dili geliştirmek için de “C” en çok tercih edilen programlama dilleri arasındadır.
Bu kitabın müfredatı, alanında uzman ve hâlen Bilgisayar Programlama dersi veren öğretim üyeleri tarafından mevcut yerli ve yabancı kaynakların tamamı incelenerek hazırlanmıştır. Kitap içerik ve yazım dili olarak başlangıçtan ileri seviyeye bütün kitlelere hitap etmekte olup örnekler ve ödevler ile desteklenmiştir. Kitap içerisinde yer alan örnek kodlar kitaba özel açılmış olan GitHub (https://github.com/CIleProgramlama) hesabından paylaşıma açılmıştır. Ayrıca ders kitabı olarak kullanmak isteyen hocalarımız için kitabın bütün bölümlerine ait sunumlar hazırlanmıştır.
 

Basım Ayı/Yılı : 7/2022
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 264
Ağırlık : 264
En / Boy : 16,5 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 1. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

Benzer Ürünler

 • Günümüzde bilgi kaynaklarının tanımlan- masında Resource Description and Access - Kaynak Tanımlama ve Erişim (RDA), MARC21 ve Dublin Core gibi standartlar kullanılır olmuştur. RDA, Anglo Amerikan Kataloglama Kuralları 2. basımı (AAKK2) yerine geçen elektornik bilgi ortamlarının ve basılı bilgi kaynaklarının kataloglanması için oluşturulan yeni kataloglama standardıdır. RDA ayrıca eserler ve bu eserleri oluşturan kişiler arasındaki ilişkileri gösteren bibliyografik kayıtları kümeleme özelliğini desteklemektedir. Bu özellik, kullanıcıların bir eserin farklı basımları, çevirileri veya fiziksel formatları hakkında daha fazla farkındalığa sahip olmalarını sağlar. RDA getirdiği yeni kurallar ve bağlantılı dizinlerle tüm otoritelerin oluşturulmasında kolaylık sağlamıştır. Bu çalışmada bilgi kaynaklarının tanımlanmasındaki gelişmeler ve RDA’nın getirdiği yenilikler örnekleriyle verilmiştir.


  Basım Ayı/Yılı : 2021
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 428
  Ağırlık : 428
  En / Boy : 13,5 / 21
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺220,00

 • İçindekiler

  GİRİŞ

  KÜMELEME ANALİZİ

  VERİ MADENCİLİĞİ

  VERİ MADENCİLİĞİNDE KÜMELEME ANALİZİ

  UYGULAMA


  Basım Ayı/Yılı : 3/2022
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 128
  Ağırlık : 128
  En / Boy : 16 / 23,5
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 1. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺58,50

 • “Kodlama, günümüzün yaratıcılık dilidir.
  Çocuklarımız, bilgisayar biliminin tüketicileri yerine yaratıcıları olma şansını hak ediyor.”
  — Maria Klawe

  Bu kitap programlama bilmeyen ama öğrenmeye başlamak isteyenler için.
  Kitapta kodlamaya ait temel yapılar ve kavramlar anlatılıyor.
  Python ve C# gibi farklı yapıdaki iki dil ile örneklerle anlatımlar yapılıyor. Programlamaya ait, dilden bağımsız, ortak, genel bir bakış açısı; yeni programlama dillerinin öğrenimini kolaylaştıracak bir anlayış sunuluyor.
  Kitabı bitirdiğinizde C# ve Python dillerini başlangıç seviyesinde öğrenmiş olacaksınız, bunun yanında diğer programlama dillerini de kolayca öğrenebileceğiniz bir yaklaşım edineceksiniz.
  Yaygın kullanılan uygulama platformlarının da tanıtıldığı, basit uygulamaların geliştirildiği bu kitapta aynı zamanda günümüz programcılığında yaygın olarak kullanılan araç ve servisler de anlatıyor.
  Günümüzde kodlama öğrenmek çok önemli bir beceri, bu kitap sayesinde kodlama dünyasına girmek için büyük bir adım atmış olacaksınız.


  Basım Ayı/Yılı : 2021
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 248
  Ağırlık : 248
  En / Boy : 17 / 24
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺120,00
 • İletişim, Medya ve Kültür Alanlarında Yeni Perspektifler

  Gelecek, sadece dijital çağın ritmini yakalayabilen ve dijital dönüşümü gerçekleştirebilen endüstrilerin yazdığı başarı hikayeleridir. Bu kitap, dijitalin ritmine uygun iletişim, medya, kültür alanlarında yeni perspektifler sunan 20 makaleden oluşmakta ve iletişim, medya ekonomisi, gazetecilik, sinema, kriz yönetimi, reklam, kültürel çalışmalar gibi çok sayıda bilimsel geleneği birleştirerek söz konusu endüstriler arasındaki bağlantıların kapsamlı bir vizyonunu sunmaktadır.


  Basım Ayı/Yılı : 2021
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 607
  Ağırlık : 107
  En / Boy : 14 / 21
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺330,00

 • Python ile Finans Matematiği isimli kitapta son yıllarda finans dünyasında çok kullanılan Python programlama dili kullanılarak basit finans matematiği problemleri çözülmektedir. Bu kitapta amaç kullanıcıya Python yazılım dilinin finans problemlerinin içinde nasıl kullanıldığını göstermek olduğu için burada yer alan bilgiler giriş seviyesindedir. Bu kitapta paranın zaman değeri, tahvil değerlemesi ve hisse senedi değerlemesi konuları ile ilgili basit finansal problemler çözülmüştür. Dünyada en çok kullanılan yapay zekâ dili olan Python yazılımı finans alanındaki problemleri çok hızlı ve etkin bir şekilde çözebilmektedir. Python ile Finans Matematiği isimli kitap serinin ikinci kitabı olup daha sonra yayınlanması planlanan kitaplarda daha ileri seviyede finans problemleri çözülecektir. Kitapta verilen kodlar Visual Studio Code veya PyCharm veya Spyder gibi editörlerde çalıştırılabilir. Bu kitap hem öğrencilerin hem de yöneticilerin finans problemlerini çözmek konusunda kullanabilecekleri başlangıç seviyesinde yardımcı bir eserdir.


  Basım Ayı/Yılı : 2022
  Basım Yeri :
  Baskı Sayısı : 1
  Sayfa Sayısı : 164
  Ağırlık : 164
  En / Boy : 16 / 24
  Cilt Tipi : Ciltsiz
  Kağıt Tipi : 2. Hamur
  Cep Boy Durumu : 0
  ₺93,75
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı