“Evrim, insanoğlunun bulduğu en mantıklı yaratılış hikayesidir.”

“Bu kitabı okuduktan sonra umarım evrenle ilgili daha derin bir öngörü kazanacak ve kendi yerinizi daha kolay belirleyebileceksiniz. Bizler, milyarlarca yıllık kozmik olaylar neticesinde ortaya çıkan yaşanılabilir gezegenin birer ürünüyüz. Hepimiz aynı evrimsel sürecin ürünleriyiz.”

- Bill Nye

Dünyadaki tüm yaşamı tanımlayabilecek evrim, bilim tarihinde geliştirilen en güçlü ve en önemli fikirlerden biridir.Türlerin birbirleriyle yarış hâlinde olduğu herhangi bir sistem, vücudumuzdaki mikroplar, bir yağmur ormanındaki ağaçlar, köpeğinizin sevecen bir şekilde kucağınıza atlaması, bir sineğin kızgın bir şekilde sizi ısırması, her yıl yakalandığınız grip, insanların pahalı saatler, kıyafetler, spor arabalar alması ve partnerlerini aldatması… Bunların hepsi evrimle tanımlanabilir.

Hayatını, bilimi insanlara anlaşılabilir bir şekilde izah etmeye adamış Amerikalı ünlü bilim insanı Bill Nye, bu kitabında size evrim teorisini, bilimin tüm türlerinden örneklerle, bu zamana kadar anlatılmış tüm kitaplardan daha net ve keyifli bir şekilde anlatıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 346
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 5.2018
₺44,00
1
Çerez Kullanımı