Avrasya'nın Bozkır Halkları
Avrasya'nın Bozkır Halkları

Avrasya'nın Bozkır Halkları (9786053424710)

Marka : Umut Üren
Fiyat : ₺28,00
₺4,67 'den başlayan taksitlerle

Alanlar ve Aslar

“Başkalarının mülklerini yağmalamak için karşı konulmaz bir dürtünün heyecanıyla hareket eden bu etkin ve barbar ırk (Hunlar) kendilerine komşu olan tüm kavimleri kılıçtan geçirip yerle bir ettiler ve eskiden Massagetae olarak bilinen Alanlara kadar ulaştılar.”

“Hemen hemen bütün Alanlar uzun boylu ve yakışıklıdırlar, saçları sarıya yakındır, bakışlarının gaddarlığıyla korkutucu gözükürler. Silahlarının hafifliği sayesinde rahat hareket ederler. Her bakımdan Hunlara benzerler ancak yaşam şartları ve tabiatları bakımından daha az barbardırlar.”

“Yalnızca sakin ve barışsever insanlar dinlenmede huzur bulurlar. Alanlar tehlike ve savaştan haz duyarlar. Savaşta hayatını kaybedeni mutlu sayarlar, aralarında yaşlanıp doğal yollar ile hayatını kaybedenleri soysuzlaşmış ve ödlek olarak sert suçlamalarla anarlar, adam öldürmekten daha fazla gurur duydukları bir şey yoktur ve öldürdüklerinin kafalarını kesip, derilerini yüzerek ganimet olarak savaş atlarının üzerlerine sererler.”

“(Alanlar) esaretin anlamını bilmezler, hepsi asil bir kandan gelirler ve kendilerine lider olarak savaşlar gibi uzun deneyimlerde dikkat çeken kişileri seçerler.”

-Ammainus Marcellinus, Res Gestae


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 239
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2018