Arge Yönetimi
Arge Yönetimi

Arge Yönetimi (9789944300384)

0,00
Fiyat : ₺52,00

Bilgi, teknoloji, yaratıcılık ve yenilik, modern organizasyonlarda başarının, gücün ve kalıcılığın anahtarlarıdır. Bu anahtarlarını elde etmenin ve etkili kullanmanın yolu, araştırma-geliştirme yönetiminden geçmektedir. Bu kitap, Arge birimlerinin başarılı bir şekilde yönetilmelerine ve içinde bulundukları organizasyonların amaçlarına en yüksek katkıyı yapmalarına yardımcı olmak amacıyla yazılmıştır. Konular, Arge süreciyle ilgili kararları alan yöneticilerin bakış açısıyla ele alınmıştır. Rekabetçi üstünlüğün en güçlü aracı olan bilginin, teknolojinin ve yeniliklerin yaratılması ve geliştirilmesiyle ilgili sorunlar incelenmiştir. Bu sorunların çözümü için, Arge’nin diğer işletme fonksiyonlarıyla uygun bir şekilde bütünleştirilmesi ve özgün bir anlayışla yönetilmesi üzerinde durulmuştur. Bu kitap, ilk bakışta Arge yönetiminin akademik bir incelemesi olarak görülebilir. Bu nedenle, öncelikle; araştırmacıların, akademisyenlerin, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin ilgisini çekebilir. Ancak, bu kitaptan özellikle; yenilik, teknoloji ve araştırma-geliştirme ile ilgili sorumluluklar üstlenen yöneticiler ile teknolojiye ve yaratıcılığa dayalı çözümler arayan girişimciler yararlanacaklardır.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 240
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 6.2009

Benzer Ürünler

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 150
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .2007
  ₺0,00
  ₺45,00
 • Uyarı: ‘Kısa yoldan’ zengin olmayı, ‘kolay çözümü’, ‘sihirli formülü’ ya da ‘sıkı borsa tüyoları’ arayanlar bu kitap size göre değil.

  Yatırım yapmanın farklı kişiler için farklı anlamları vardır. Aslında zenginler, yoksullar ve orta sınıf için farklı yatırımlar bulunur. Zengin Baba’nın Yatırımcılık Kılavuzu zengin yatırımcı olmak ve zengin yatırımlarına yönelmek isteyenlere uzun vadeli yol gösteren bir kılavuzdur. Başlıkta da belirtildiği tıpkı Zengin Baba’nın bana söz vermediği ama kılavuzluk ettiği gibi bu kitap da bir kılavuzdur.

  - Zengin Baba’nın yatırımcılıktaki temel kurallarını
  - Yatırım riskini nasıl azaltacağınızı
  - 10 yatırım kuralını
  - Kazanç geliriniz pasif gelir ve portföy gelirine nasıl dönüştüreceğinizi

  Nasıl üst düzey yatırımcı olacağınızı gösterecektir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 565
  En / Boy : 13.5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2021
  ₺143,50
 • Bu çalışmada, işlem maliyetleri ile firmalar arasında gerçekleşen elektronik ticaret uygulamaları arasındaki ilişkilerinin incelenmesi amaçlanmıştır. İşlem maliyetleri, araştırma, pazarlık, karar verme, sözleşme görüşmeleri, sözleşmenin uygulanması ve kontrol maliyetleri olarak beş alt boyutta incelenmiş, elektronik ticaret ile işlem maliyetlerini oluşturan söz konusu beş alt boyutla olan ilişkileri araştırılmıştır. Bundan başka firma büyüklüğü ve yaşı ile işlem maliyetleri ve elektronik ticaret ilişkisi araştırmanın üzerine odaklandığı diğer bir konudur.

  Araştırma, ülkemizde hakkında oldukça az araştırma bulunan işlem maliyetleri literatürü alanında bir katkı sağlamayı amaçlaması bakımdan önemlidir. Ayrıca konuya Türkiye’de elektronik ticaretin durum ve değerlendirilmesi yönünden bakan araştırmacılara veri teşkil etmesi ve fikir sağlaması açısından da bir önem taşımaktadır


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 173
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2016
  ₺43,59

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 362
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 1.2013
  ₺43,65

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 239
  En / Boy : 13 / 19
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 2.2013
  ₺0,00
  ₺50,63
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı