Aklımdaki CHE (9789750520389)

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺7,00
İndirimli : ₺5,46
Tahmini Teslim Süresi : 10 Gün
₺0,91 'den başlayan taksitlerle

“... Tarih karşımıza nadiren, eylemde olduğu kadar fikirlerde de, inançları için böylesi cesaret gösteren birilerini çıkarır. Che’nin mirası güzel bir yüzden ve delip geçen keskin bir bakıştan daha fazlasıdır. (...) Onun imgesi (...) hepimizin içindeki en iyiyi cisimleştirmektedir...”

Biyografi, anı, politik analiz, tarihsel bilgi, feminist idrak ve hatta şiir...

Margaret Randall, Aklımdaki Che’de okuyucuya zengin bir Che Guevara portresi sunuyor. Bir tür sohbet gibi ilerleyen kitap, hem geçmişe hem geleceğe bakma fırsatı verdiği gibi okurun zihninde yeni sorular da uyandırıyor.

Randall, hakkında yüzlerce kitap yazılan, artık bir “mit” haline gelen Che’nin devrimle, sosyalizmle, ailesiyle, şiddetle, dinle, ahlakla, Fidel Castro’yla, kadınlarla, feminizmle, kendini bir fikre adamayla, iktidarı kullanma biçimleriyle, gerilla savaşıyla kurduğu ilişkileri ve daha birçok özelliğini kendi penceresinden ele alıyor. Çelişkilerini, yanılgılarını da sergileyerek “çağımızın şövalyesi”nin insani boyutlarını gösterdiği kadar neden dünyanın dört bir yanında hala bir sembol olduğunu, kalıcı tesirini de net biçimde ortaya koyuyor. Aklımdaki Che, Guevara ve dönemi hakkında iyi yazılmış kısa bir anlatı...

“... dünya çapında daha adil ve insanca bir yaşam için mücadele eden genç ve yaşlı yığınlara ilham veren bir şahsiyet üzerine güçlü bir anlatı...”

- Noam Chomsky

“Che Guevara hakkında tek bir kitap okuyacaksanız, tavsiye edeceğim kitap kesinlikle budur.”

- Bud Hall, Left History


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 180
En / Boy : 13 / 19,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 8.2016