Akışkanlar Mekaniği

Akışkanlar Mekaniği (9789750401084)

0,00
Fiyat : ₺32,00(KDV Dahil)

Ülkemizde üniversitelerin mühendislik fakültelerinde ve benzeri eğitim kuruluşlarında olduğu kadar ilgili mühendislik alanlarında da uzun bir süredir kapsamlı ve modern bir Türkçe akışkanlar mekaniği kitabına gereksinim duyulmaktaydı. Prof. Frank M. White tarafından yazılan ve dünyanın saygın üniversitelerinde
ders kitabı olarak kullanılan Akışkanlar Mekaniği kitabının Türkçe çevirisi bu gereksinimi fazlasıyla karşılayacak ve mühendisler için bir başucu kitabı olacak niteliktedir.
Bu kitap konuların kapsamlı olarak anlatımları dışında, bölüm içi çözümlü örnekler ile bölüm sonu
problemler olmak üzere toplam 1700 civarındaki problemi de içermektedir. Bu çeşit yoğun bir uygulama ve çözüm yüklemesi konuların tam olarak öğrenilmesi için büyük bir yarar sağlamaktadır. Çoğu problem sadece ait olduğu konuya özgü tek kavramın kullanımına yönelik olmayıp kümülatif bilgi kullanımını gerektiren yapıdadır. Kitapta ek olarak verilen Mühendislik Denklem Çözücüsü yardımıyla iterasyon veya tablo kullanımını gerektiren problemler bilgisayarda kolaylıkla ele alınabilmektedir.
İçindekiler;
* Giriş
* Akışkan İçinde Basınç Dağılımı
* Denetim Bölgesi İçin İntegral Bağlantılar
* Akışkan Hareketinin Diferansiyel Denklemleri
* Boyut Analizi ve Benzerlik
* Borularda Sürtünmeli Akış
* Dalmış Cisimler Etrafında Akış
* Potansiyel Akış ve Sayısal Akışkanlar Dinamiği
* Sıkıştırılabilir Akış
* Açık Kanallarda Akış
* Türbomakinalar
Ekler: Akışkanların Fiziksel Özellikleri, Sıkıştırılabilir Akış Tabloları, Dönüşüm Çarpanları, Silindirik Koordinatlardaki Hareket Denklemleri
(Tanıtım Bülteninden)


Sayfa Sayısı : 1034
Basım Tarihi :
Kapak Türü : Karton Kapak
Kağıt Türü : 3. Hamur
Basım Yeri : İstanbul

Benzer Ürünler
 • Tüm yaşamımız duygu ve düşüncelerimiz tarafından yönetilmektedir. Çoğumuz ağırlıkla gerçeğin farkına varmadan yaşadığımızdan düşünce becerilerimizi geliştirmeyi önemsemeyiz. Ancak düşünme, eğitim, psikoloji ve daha birçok alandaki bilim insanının üzerinde çalıştığı ve geliştirmeyi hedefledikleri beceriler arasındandır. Düşünme türleri içinde eleştirel düşünme en temel ve önemlileri arasındadır. Pek çok kişi için düşünme bilinç dışı bir eylem iken bilinç alanına çekip özel eğitim teknikleri ile geliştirmek mümkündür. Bu kitap sayesinde eleştirel düşünme becerilerinin kapsamında kişinin tarafsız düşünür hâline gelme, düşünme seviyesinden haberdar olma, temel akıl becerileri, yetenekleri, içgörülerinin gelişmesine destek olma, sunulan düşüncenin zayıf ve güçlü manasını keşfetme vb. gibi becerilerini geliştirme, kendi düşünme standartlarını bilme, soru sorma ve düşünmedeki yerini anlama, düşünme içeriğini öğrenme, iyi düşünme becerilerini edinme, karar alma, problem çözme, mantık dışı düşünce ile başa çıkma, ulusal ve uluslararası propaganda yolları zihinsel kandırmaca ve manipülasyonun farkına varma, etik akıl yürütme, stratejik düşünme becerileri ve ileri düşünür olma başlıklarında bilgi ve beceri kazandırmayı amaçlamaktadır. Buraya kadar sözü edilen bu becerileri kapsayan kitabın hem bilgi vermesi hem de Türk akademisyen ve düşünürleri tarafından bu konuda yeni eserlerin kaleme alınmasını, araştırma yapılmasını teşvik etmesi hedeflenmektedir. Kitabın hedef kitlesi, matematik bilimlerinde ve sosyal bilimlerde eğitim gören öğrenciler ve akademisyenler, politikacılar, medya mensupları ilk akla gelenler arasındadır. Kitabın, kişisel gelişimi bir yaşam biçimini hâline getirenlere geliştirici bir okuma serüveni olacağına inanılmaktadır. (kim ile, kimin için…)

  21. yüzyıl becerileri arasında ilk sıralarda yer alan eleştirel düşünme becerisini stratejik ve sistematik olarak nasıl geliştirilebileceğini anlatan bu kitap, okuyucular için hem günlük yaşamda hem de profesyonel hayatta kullanabilecekleri önemli reçeteler vermektedir. Bilgi çağının getirdiği bilgi bombardımanı içinde hangi bilgiye nerede, nasıl, niye, ne zaman ve kim ile kimin için sorularının cevaplarını çok gelişmiş tablolar ve şekiller ile anlatarak görsel anlamda hatırlanır ve uygulanabilir kılmaktadır. Sol beynin işlevi olan eleştirel düşünceyi çok daha ileriye götürerek bilginin yaratıcılığa dönüştürülmesinde önemli rol oynamaktadır. Basitliğin getirdiği mükemmellik ile değişen ve devrim niteliğinde yaşanan teknolojik gelişimlerde okuyuculara uygulamalı olarak karar verme becerilerini geliştirmekte ve bulundukları ortamda farkındalık oluşturarak fark yaratmalarını sağlayacak donanım vermektedir. Bu kitabın okuyucuları sadece eğitim dünyasındaki değişimi sağlamak isteyen kişiler değil profesyonel dünyada da dönüşümü sağlamak isteyen oyuncular ve liderler olmalıdır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 516
  En / Boy : 17.5 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 7.2020
  ₺119,70
 • Bu kitap makine mühendisliği öğrenimi yapan öğrencilere faydalı olacağı gibi mezun olmuş makine mühendisleri içinde yaralı olabilir. Konular anlatılırken örnek programlarada yer verilmiştir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 426
  En / Boy : 13.5 / 20
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2005
  ₺71,10

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 390
  En / Boy : 16 / 23
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2002
  ₺52,20

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 400
  En / Boy : 21 / 30
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2009
  ₺68,40

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 378
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 6.2003
  ₺58,50
Çerez Kullanımı