Ağ Yöneticiliğinin Temelleri
Ağ Yöneticiliğinin Temelleri

Ağ Yöneticiliğinin Temelleri (9786059129794)

Tedarikçi : Abaküs Kitap
İndirim Oranı : %19 İndirim
Fiyat : ₺55,00
İndirimli : ₺44,55
₺7,43 'den başlayan taksitlerle

CCNA 200-125 Sınavı Hazırlık Rehberi + Eğitim Videoları

Eskiden ağ (network) deyince birkaç bilgisayar, yazıcı ve sunucudan oluşan bir yapı aklımıza gelirdi. Bugün ise IoT (Internet of Things); yani Nesnelerin İnternet’i kavramı karşımıza çıkıyor. Nedir IoT? Evimizdeki kombiden kahve makinesine kadar birçok şeyin ağın bir parçası olduğunu, birbirleri ile haberleştiklerini ve İnternet’e bağlandıklarını görüyoruz. Önceden, evimizde sadece masa üstü bir bilgisayar, çevirmeli bağlantı ile İnternet’e bağlanırken, bugün laptoptan tablete, cep telefonundan diğer mobil cihazlara kadar sadece bir kişinin evinde 10’a yakın İnternet’e bağlanan cihaz olabiliyor. Bunların anlamı nedir? Network büyüyor ve büyüyecek ve bu alanda daha fazla iş imkânı ortaya çıkacak.

Bilişim alanında iş arayanların karşılaştıkları sorunlardan biri de çeşitli markalara ait sertifikalara sahip olma zorunluluğudur. İş arayan kişiler, bu sertifikaları alabilmek için eğitim kaynaklarına ihtiyaç duymaktadır.

İşte bu nedenlerle bu kitap ağ teknolojileri alanında çalışan veya çalışmak isteyenlerin ihtiyacına cevap vermeyi amaçlarken diğer taraftan da Mühendislik fakültelerinin ilgili bölümlerinde okutulan Ağ yöneticiliği ile ilgili dersler için bir temel oluşturacaktır. Bu kitap aynı zamanda CCNA 200-125 sınavı için bir rehber olma özelliği de taşıyor. Kitap ayrıca eğitim videolarıyla desteklenmiştir.

Büyüklükte ağ uygulaması

Ağ cihazlarının yönetimi ve güvenliği

Basit bir ağ oluşturmak

Orta ölçeklenebilir orta büyüklükte ağların uygulanması

Sorun giderme araçlarını kullanma

IPv6’ya giriş

Dinamik yönlendirme protokolleri

Geniş alan ağları (wan)

Gelişmiş ağ cihazı yönetimi ve güvenliği

Bölüm Sonu Değerlendirme Soruları ve Cevapları


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 320
En / Boy : 16,5 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 9.2018