AB İle Tarım İlişkileri Tarihçesi
AB İle Tarım İlişkileri Tarihçesi

AB İle Tarım İlişkileri Tarihçesi (9786256949232)

0,00
Fiyat : ₺164,00


Türkiye-AB İlişkileri kendine özgü, başka örneği olmayan, 60 yılı bulan özel bir ilişkidir. Bu ilişkinin içinde tarım konusu da özel bir yer tutmuştur. Bir tarafta Türk tarımının kendine özgü koşulları, diğer tarafta Dünya’da başka örneği olmayan AB tarımı ve politikaları yer almaktadır. Bu iki farklı durum ve anlayışın uyumu da haliyle büyük bir özellik, önem ve zorluk arz etmektedir.
Tarım konusu, ilişkilerin bundan sonraki bölümünde de özel bir durum arz etmeye devam edecektir. Tarımın kendi yapısından kaynaklanan zorluklar olduğu gibi, günümüzde iklim değişikliği, salgın hastalıklar, savaşlar, göç, kuraklık, gıda güvenliği ve güvencesi gibi yeni zorluklarla karşı karşıyayız. Bu zorlukların üstesinden gelebilmek için yeni yaklaşımlar gerekmektedir.
İlişkilerin uzun yıllar sürmesi nedeniyle bazı ayrıntılar unutulmaya yüz tuttu ve bu ayrıntıları bilenler  azaldı. Türkiye’nin önemli bir dönemine ışık tutarak gelecek nesillere aktarılması ve Dünya’daki gelişmeler ışığında geleceğin tarımının inşa edilmesi  bakımından önemli bir eserdir. 

TEMEL DEĞERLERE SAHİP OLMAK, BAĞLI KALMAK, 
İNANMAK  VE SÜRDÜREBİLMEK AŞK’INA!..


Basım Ayı/Yılı : 2023
Basım Yeri :
Baskı Sayısı : 1
Sayfa Sayısı : 360
Ağırlık : 360
En / Boy : 16 / 24
Cilt Tipi : Ciltsiz
Kağıt Tipi : 2. Hamur
Cep Boy Durumu : 0

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı