A Voyage Through Time : The Masis Collection of  Horological Masterpieces
A Voyage Through Time : The Masis Collection of  Horological Masterpieces

A Voyage Through Time : The Masis Collection of Horological Masterpieces (9781913491024)

Fiyat : ₺2.000,00
₺333,33 'den başlayan taksitlerle

Masis Koleksiyonu, dünyadaki en kapsamlı özel cep saati koleksiyonlarından biridir. Saate bir sanat eseri olarak odaklanır ve dört yüz yılı aşkın saatçilik, emayecilik ve kuyumculuk zanaatını kapsar. Hayatta kalan en eski portatif saatlerden bazılarını içeren koleksiyon, şimdiye kadar yapılmış en büyük Avrupa minyatür sanat eserleri arasında sayılabilecek saatleri içerir. Zengin ve çeşitli bir koleksiyon olan Masis Koleksiyonu, özellikle Barok döneminde çalışan Huaud ailesinin mükemmel bir şekilde boyanmış Cenevre emaye örnekleri açısından zengindir. Dayanıklılığı, 19. yüzyılın ilk yıllarında Çin ve Türkiye'ye ihraç edilmek üzere yapılan nefes kesici güzellikteki emaye saatlere de dayanmaktadır. Ünlü saat uzmanı Richard Chadwick tarafından yazılan Zamanda Bir Yolculuk, okuyucuyu mekanik saatin gelişimi boyunca bir yolculuğa çıkarıyor ve saat kasası dekorasyonunun sanatsal ilerlemesinin daha büyük Avrupa sanatsal hareketlerinin tarzlarıyla nasıl el ele hareket ettiğini gösteriyor. İki yüzü aşkın tam renkli görselle cömertçe resmedilen kitap, yüzyıllar boyunca saat yapımındaki başyapıtların zengin bir keşfidir. The Masis Collection is one of the most comprehensive privately owned assemblages of pocket watches in the world. Focusing on the watch as a work of art, it encompasses over four hundred years of the watchmaker’s, enameller’s, and goldsmith’s craft. Featuring some of the earliest surviving portable timepieces, the collection includes watches that can be considered among the greatest European miniature works of art ever created. A lush and diverse collection, it is particularly rich in examples of gloriously painted Geneva enamels, particularly those of the Huaud family working in the Baroque period. Its strength also lies in the breathtakingly beautiful enamel watches made for export to China and Turkey in the early years of the nineteenth century. Written by renowned watch specialist Richard Chadwick, A Voyage Through Time takes the reader on a journey through the development of the mechanical watch, showing how the artistic progression of watch case decoration moved hand in hand with the styles of larger European artistic movements. Lavishly illustrated with more than two hundred full-color images, the book is a rich exploration of masterpieces in watchmaking through the centuries.

Yazar Özgeçmişi / Biography

Richard Chadwick, Avrupa'nın en ünlü saat uzmanlarından biridir ve Christie's Geneva'nın danışmanıdır. Kariyeri 30 yılı aşkın bir süre önce Londra'daki Sotheby's'in Saat ve Kol Saatleri Departmanında başladı. 1994 yılında Richard, Christie's London'a katıldı, burada bölüm başkanı oldu ve uzman saat müzayedelerinin geliştirilmesi ve tanıtımında geniş çapta bir öncü olarak kabul edildi. Cep saatleri ve geleneksel saatçilik konusunda özel bir bilgi birikimi ile 2015 yılında Vacheron Constantin tarafından dünyanın en karmaşık saati olan Reference 57260'ı halka açık olarak tanıtması için seçildi. Richard Chadwick is one of the most renowned watch specialists in Europe and a consultant to Christie’s Geneva. His career began over 30 years ago in the Clock and Watch Department of Sotheby’s in London. In 1994, Richard joined Christie’s London, where he became head of department and was widely recognised as a pioneer in the development and promotion of specialist watch auctions. With a particular knowledge of pocket watches and traditional watchmaking, in 2015, he was chosen by Vacheron Constantin to describe for its public unveiling, the Reference 57260, the most complicated watch in the world.

Kitap Adı / Book’s Name Zamanda Bir Yolculuk: Saat Başyapıtlarının Masis Koleksiyonu A Voyage Through Time : The Masis Collection of Horological Masterpieces

Kitap Yazar Adı/ Author Richard Chadwick

Yayınevi / Publisher Unicorn Publishing Group Editör /

Editor D.Masis Fotoğraf/ Photography Clarissa Bruce

Tasarım / Design Duman Media Ltd. Sayfa Sayısı /

Page Number 418 Ebat / Size 23,5 x 4,83 x 32,39 cm

Tür / Genre Antika & Koleksiyonluk Saatler ve Kol Saatleri / Antique & Collectable Clocks & Watches

ISBN / Barkod 9781913491024

 

Çerez Kullanımı