Yaşanmamış Hayata Veda (9786055075354)

Tedarikçi : Minval Yayınevi
İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺16,67
İndirimli : ₺12,50
₺2,08 'den başlayan taksitlerle

“Cehennem Başkalarıdır.” - Jean Paul Sartre

Eski bir hikâye, ölümü hisseden filin  tek başına son bir yolculuğa çıktığını anlatır. Aziz de günlerinin sayılı olduğunu öğrenmesiyle  böyle bir yolculuğa koyulur. Anlar ki çocukluğunun en mutlu anında kırmızı bir uçurtma vardır, sadece bir uçurtma... Kırmızı bir uçurtma yıllar geçse bile gökyüzünün aynı noktasında salınıp durmaktadır.
 
Ayakları her adımda kişisel tarihinin izlerine çarpar. Pişmanlıklar, yolculuk boyunca yakasını hiç bırakmaz. Unutmaya çalıştığı ne varsa artık karşısındadır. Mesela 1968 Mayıs’ı, mesela 1938 Dersim’i ve Sanem… Mektubunu bir ömür koynunda taşıdığı kadın…
 
Bu, Aziz Yalnız’ın hikâyesidir. Bilmeseniz de olur. 

Mesut Çiftci:

1979’da Erzincan’da doğdu. Yakacık Lisesi’nde ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde okudu. Aynı üniversitede sinema üzerine yüksek lisans yaptı. Tez konusu olarak, 1990 sonrası Türkiye’de politik sinema üzerine çalıştı.
Hiç Eğilmemiş Bir Adam: Tevfik Fikret ile Bozkır İçin Bir Düş: Köy Enstitüleri belgesellerinin senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendi. Ölü Bayramı, Kılıçbalığı Öyküsü ve Sonsuz Matem belgesellerinin de senaryolarına katkıda bulundu.
Gazetecilik yapıyor. Yaşanmamış Hayata Veda ilk kitabıdır.


 

 


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 200
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2014