Soygunu Gören Adam Ahmet Ertürk Konuşuyor
Soygunu Gören Adam Ahmet Ertürk Konuşuyor

Soygunu Gören Adam Ahmet Ertürk Konuşuyor (9789753502139)

0,00
Fiyat : ₺41,60

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Ahmet Ertürk’in işi çok zor. Ertürk’ün görevi sorunları daha fazla büyümeden ve kamuoyu vicdanını daha fazla sızlatmadan çözmek ve altına imza atmak. Ertürk bu yönde adım atabiliyor mu? Yoksa günü kurtarmaya mı çalışıyor? Göreve geldiği günden bu yana yaptığı açıklamalar ve icraatlar gösteriyor ki, Ertürk "doğru bildiği yolda" iş yaparak ilerliyor. -Yavuz Semerci / Sabah, 05.06.2004- ...Ekonomi sınıfında uçan kırk milyar dolarlık bürokrat Ahmet Ertürk Nasıl bir insandır? İşte size Doğan Hızlan’ı çok heyecanlandıracak bir bilgi: ‘Şiir tutkunu. Ece Ayhan, Cemal Süreyya, İsmet Özel, Necip Fazıl, Sezai Karakoç ve Yahya Kemal tekrar tekrar okuduğu şairler.’ Bu kadar ipucu bir insanın karakterini ve kalitesini anlatmaya yetmez mi? -Ertuğrul Özkök / Hürriyet, 14.07.2004- ...Kendisini yemeye hazırlanan canavarı, zerafetiyle hipnoz edercesine çıktı, bütün bu tartışmalardan. Eşsiz zerafeti, onu riyakârlık batağının içine düşmekten alıkoyan sihirli uçan halısıydı. Türkiye’nin en büyük patronuydu. Saatleri durduracak kadar çalışıyordu ama dünyeviliğe, haberi olmadan getirildiği makamı, bir damla gölgede terk etmeye hazır duracak kadar ilgisizdi. -Ayşe Önal / Star, 25.10.2005- ...Onu TMSF Başkanı olarak ilk tanıdığımda içimden "Tam bir cesur yürek" diye geçirmiştim. Arkasından giydiği "ateşten gömleğin" çok da farkında olmadığını düşünerek "Umarım kısa sürede hevesi kursağında kalmaz" diye eklemiştim. "Kendisiyle buluştuğumda üç yıldır kamu adına savaşan "yalnız bir savaşçı" portresiyle karşılaştım... -Eyüp Can / Referans, 21.11.2006-


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 266
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 9.2008

:
Benzer Ürünler
 • Türkiye Cumhuriyeti kuruluşundan bugüne siyasi ve ekonomik açıdan birçok defa çalkantılı dönemden geçmiştir. Genç bir ülke olmasına rağmen bulunduğu coğrafi ve jeopolitik konumu ile Türkiye, bu anlamda tüm dünyanın dikkatle izlediği bir ülke olmuştur. Seksen sekiz yıllık süreçte hem iç hem dış etkenlerden dolayı gelişmekte olan ülke statüsünü aşamayan Türkiye, son dönem yakaladığı siyasi ve ekonomik istikrar ile bu statüden kurtulma aşamasına gelmiş ve bulunduğu coğrafyada lider ülke konumuna gelmeye başlamıştır.

  21. yüzyıla ağır bir ekonomik krizle giren Türkiye Cumhuriyeti, ardından yakaladığı siyasi istikrar ile bu durumu kendi lehine çevirmeyi başarmıştır. Yakın dönem olarak kabul ettiğimiz son on yıllık süreç bu anlamda ülkenin siyasi ve ekonomik istikrarı yakaladığı bir süreç olarak hafızalarda kalacaktır.

  Son on yıllık süreci siyasi ve ekonomik anlamda bazen eleştiren, bazen de destekleyen ve öneri getiren yazılarla oluşan bu eserin, Türkiye'nin yakın dönem siyasetiyle ve ekonomisiyle yakından ilgilenenlerin ilgisini çekeceğini umuyorum.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 269
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 7.2011
  ₺79,80
 • Kriz, iktisat biliminin, tabiri caizse kazanç kapısıdır. İktisatçıların, politika yapıcılarının ve uygulayıcılarının kriz dönemlerinde ön plana çıktığını söylemek pekte iddialı bir yaklaşım olmayacaktır. İktisatçıları, yeni politika arayışlarına yönlendiren ekonomi kökenli krizler, taş devrinden bu yana takas ticareti ile başlayan, değerli kağıtların ekonomiyi yönlendirdiği günümüze kadar ortaya çıkan süreçte, aşırı kar elde etmeye, rakipleri alt etmeye, rekabetin baltalanmasına sebep olmuştur. Elinizde bulunan kitap ekonomik krizleri yakın tarih perspektifinden anlatmaya çalışan bir içeriğe sahiptir.

  Kitap fikrinin asıl kaynağı bir önceki kitabımızın kriz bölümü ve o bülümde yer alan bir kronolojidir. Kitap, bu kronolojiden yola çıkarak 20. ve 21. yüzyıla damgasını vurmuş ve ekonomi hakkında yeni politika arayışlarına neden olan dünya ve ülkemizde yaşanan ekonomik krizlerin sebeplerini ve sonuçlarını inceleyerek ekonomiye yansımalarını içermektedir. Uzun süreli araştırmalar ve okumalar sonucunda ortaya çıkan bu eser ile ilgili yararlanmış olduğum tüm kaynakların değerli yazarlarına içten teşekkürlerimi sunarım.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 214
  En / Boy : 13,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2013
  ₺79,80
 •  

   


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 616
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2016
  ₺85,00
 • Madencilik sektörünü ilgilendiren karmaşık ve önemli muhasebe konuları ile Türkiye Muhasebe Standartları (TMS) / Türkiye Finansal Raporlama Standartları (TFRS) uygulamalarında yaşanabilecek birçok olaylar canlandırılarak maden işletmesinde yapılacak muhasebe kayıt örnekleri yer almaktadır.

  6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu uyarınca, 23/01/2013 tarihli ve 28537 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 2012/4213 sayılı Bağımsız Denetime Tabi Olacak Şirketler ile isteğe bağlı olarak TMS’yi uygulamayı tercih eden şirketlerin bireysel ve konsolide, finansal tablolarını kitabın “13. Türkiye Muhasebe Standarları'na Uygun Finansal Raporlama” bölümünde www.kgk.gov.tr de yayınlanan finansal tablo örneklerine uygun olarak raporlayacaklardır.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 480
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2014
  ₺24,25

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 136
  En / Boy : 14,5 / 21
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 10.2005
  ₺14,55
Çerez Kullanımı