Önce Düşünceler Kelepçelendi
Önce Düşünceler Kelepçelendi

Önce Düşünceler Kelepçelendi (9789757321231)

0,00
Fiyat : ₺40,00

Bu eser; Rumeli illerinden Osmanlılar çekildikten sonra ‘kılıç artığı’ olarak kalan Türk azınlığın soykırımı, kültür katliamı faciasını yansıtır. Bulgaristan’da komünist rejimi ‘soya dönüş’ bayrağı altında ‘tek uluslu’ millet oluşturma amacıyla dünyada bir benzeri görülmemiş soykırım uygulandı.45 yılda binlerce şehit verdik. Dilimiz, dini kıyafetlerimiz ve isimlerimiz yasaklandı. Tüm bunları bir yazar ve gazeteci gibi hem tanık, hem sanık, hem de mahkûm olarak yaşadım ve gaz odalarında işkence gördüm. Bayraksız, topraksız, ezansız esir Türk olmanın ne demek olduğunu bu kitapta göreceksiniz.
Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 396
En / Boy : 14,5 / 21,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 2.2001

Benzer Ürünler
 • Bu çalışmada, Doğu sorunu ele alınırken, PKK’nın yakın bir zamana kadar aldığı uluslararası desteklerden ve Türkiye Cumhuriyeti’nin zayıflatılması için yapılan uluslararası işbirliğinin etkilerinden ziyade ülke içinde Devlet-PKK ilişkilerine odaklanarak konunun aydınlatılmasına ağırlık verilmiştir. Bu çalışmada konunun uluslararası perspektifine girilmemesi, sorunun uluslararası bir boyutu olmadığı anlamına gelmemektedir. Günümüzde, PKK’nın uluslararası partnerlerini devre dışı bırakarak Türkiye Cumhuriyeti ile direk temas kurması, sorunun çözümünü yerel dinamikler vasıtası ile gerçekleştirebilme umudu doğurduğundan inceleme Türkiye-PKK çerçevesine odaklanmıştır.

  Bu çalışmada cevap bulmaya çalıştığımız sorular şöyledir: Türkiye’nin son 30 yılını meşgul eden PKK sorunu yeni bir evreye mi giriyor? Tam bağımsızlık söyleminden Özerklik söylemine dönen, son cumhurbaşkanlığı seçimi ile de Özerlik söylemini, “Demokratik Özerklik” söylemi ile değiştiren PKK, bu keskin değişimi ne kadar özümsetebilmiş? PKK ile sıkı bağları olan Halkların Demokrasi Partisi’nin (HDP) son cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türkiye Cumhuriyeti devlet başkanlığına aday çıkarması ve söylem üretmesini bölge halkı nasıl karşıladı? Barış süreci ile oluşan güven ortamı bölge halkını nasıl etkiledi? PKK’nın şehir yapılanması KCK bölgede ne gibi faaliyetlerde bulunuyor? Devrimci Doğu Kürtleri Dernekleri (DDKD), HDP’nin “Demokratik Özerklik” açılımına nasıl bakıyor? Türkiye Partisi olma söylemini benimseyen HDP bölgede ne kadar etkili? Bu soruların cevaplarını bulmak amacıyla gerçekleştirdiğim 25 günlük doğu seyahatinde; anket, mülakat ve gözlemler vasıtası ile sağlıklı sonuçlara ulaştım. Bölgede yaşanan değişikliklere bölge halkının verdiği reaksiyona bu çalışmada ışık tutmaya çalıştım.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 113
  En / Boy : 13 / 20,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 11.2014
  ₺25,50
 • Kanun zoruyla halkını dönüştürmeye çalışan bir devlet... Her türlü zulme rağmen özünden kopmaya direnen bir halk... Anadolu, bu vahim çelişkinin sebep olduğu karanlık yüzyılı geride bırakmak üzere... Ve önümüzde iki yol var: Ya bu adaletsiz düzene boyun eğip aynı acıları gelecek nesillere miras bırakacağız ya da insanı esas alan yeni bir düzen kuracağız. "Evet, Türkiye bir seçim yapmak zorundadır: Ya millet başa, ya devlet leşe!"
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 240
  En / Boy : 13 / 20,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 3.2013
  ₺54,00
 • Bu kitapta siyasi liderlerin verdiği kararların hayatımızı nasıl etkilediği, yaşamsal olaylar incelerek açıklanmaktadır. Siyasi liderlerin verdikleri kararları nasıl ve ne şekilde aldıkları, hangi düşünce sistemlerini kullandıkları, yaptıkları konuşmalar ve icraatlar analiz edilerek açıklanmaktadır. Etkili bir liderin nasıl seçilebileceği konusunda tespitler yapılmaktadır. Bunun yanında dikkat edip üzerinde durmadığımız günlük olayların yaşanma sebepleri açıklanmaktadır. Yazar var olan devlet işletim sisteminin aksak olan yönlerine değinmekte ve yeni çözüm önerileri sunmaktadır. Dünyaya hâkim bir millet olabilecek devlet işletim sisteminin nasıl olabileceğini açıklamaya çalışmaktadır. Yazarın ilk kitabı olması nedeni ile yeni yazarlara yol gösterir nitelikte olan kitap, etkin içerik ve kullanılan farklı düşünce sistemleriyle alanında profesyonel kişilere yeni ufuklar açabilecek güçtedir. "Milletin başındaki liderin düşünce sistemi nasılsa, devlet içinde işleyen sistem odur ve devletin ilerlemesi ve gelişmesi ona göredir." "Liderlerin tutumları, söyleyişleri ve birbirlerine üstün gelmek için yıpratıcı işlere girişmeleri, birbirlerini değil toplumu yıpratır. Yükseltecek yerde düşüşe geçirir, zaman gelir yok olmasına sebep olur."
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 157
  En / Boy : 12,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2012
  ₺35,25

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 330
  En / Boy : 13,5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺74,25
 • Türkiye‘nin Sorunu, Dünya‘nın Sorunu, Amerika‘nın 21. Yüzyıldaki Durumu, Yeni Dünya Düzeni, Çok Kutuplu Dünyanın Mahiyeti
  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : İstanbul
  Sayfa Sayısı : 72
  En / Boy : 12,5 / 19,5
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2011
  ₺22,50
Çerez Kullanımı