Liber+ İki Aylık Liberal Kültür Dergisi Sayı: 2 Mart - Nisan 2015
Liber+ İki Aylık Liberal Kültür Dergisi Sayı: 2 Mart - Nisan 2015

Liber+ İki Aylık Liberal Kültür Dergisi Sayı: 2 Mart - Nisan 2015 (3990000026899)

Marka : Kolektif
Tedarikçi : Liber+ Dergisi
Fiyat : ₺10,00
₺1,67 'den başlayan taksitlerle

İkinci sayımızın dosya konusu Sosyal Liberalizm idi. Dosya makalelerinde "Sosyal Liberalizm Bir Sapma mıdır?" sorusunun peşinden gittik.

Barış Tersaçı "Sosyalizmi Hangi Sosla Alırdınız?" yazısıyla sosyal liberalizme eleştirilerini sıraladı.

Caner Gerek "Bir Nefret Simgesi Olarak Neoliberalizm" ile neoliberalizm-sosyal liberalizm ilişkisi üzerine yazdı ve neoliberalizmin doğru tanımı üzerine düşündü.

Öznur Akcalı "Eşitlikçi Bir Liberal: John Rawls" ile ülkemizde pek bilinmeyen bir düşünü olan Rawls'un düşüncelerini irdeledi.

Alper Akalın "Refah Devleti Paradoksu ve Günümüzdeki Leviathan’ı SYRIZA" yazısıyla Yunanistan'daki seçimleri ve Syriza'nın politikalarını eleştirdi.

Dosya konusunda çevirilerimiz ise, Mitchell Dean'in "Bir Doz Liberallik" ve Matt Zwolinski'nin "Dağıtımsal Adaletin Liberteryen Eleştirisi" isimli makalelerinden oluştu.

Bu sayıda röportajımızı ise liberalizm üzerine konuşmaya en yetkin isimlerden biri olan Prof. Dr. Mustafa Erdoğan ile gerçekleştirdik.

Burak Bilgehan Özpek "Basın Özgürlüğü Meselesi ve Liberaller", Doğan Gürpınar ve İlkan Dalkuç "Olağanüstü Günlerden Olağan Geleceğe: AK Parti", Kaan Doren "Antikapitalizm ve Soykırım", Shadi Hamid "İslam Devleti’nin Cezbediciliğinin Kökleri", Kadir Yıldırım "Bir Zamanlar Liberalizm: Katip Çelebi ve Sakızlı Ohannes Paşa" ve Murat Çokgezen "Bir Ekonomi Miti: 'Bir Üniversite Kurulsun, Şehrimiz Kalkınsın'” yazılarıyla yer aldılar.

Burak Durgut ise Daron Acemoğlu'nun Ulusların Düşüşü kitabını inceledi.

Her sayımızla sizleri şaşırtmak üzere.

İyi okumalar!


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 80
En / Boy : 21 / 29
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 3.2015