Küresel Çağda Kaybolmak (9789944195676)

Tedarikçi : Hece Yayınları
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺16,67
İndirimli : ₺13,34
* ₺2,22 'den başlayan taksitlerle

Küresel dünyada İslami algılarımız, kimliklerimiz, kültürel renklerimiz belirsiz hale geliyor. Kendi tercihlerimiz doğrultusunda hareket etme iradesine sahip özneler olma yeteneğimizi yitiriyoruz. Hayatlarımızı küresel dünyanın nesneleri olarak sürdürüyoruz ve maalesef farkında değiliz. Herhangi bir baskı karşısında Batıya ödün vermeyi, Batıyı rahatlatmayı amaçlayan hoşgörü söylemi gibi söylemleri sahiplenme teslimiyetçiliğini seçiyoruz.

İnançta, düşüncede, bilinçte ve hayatta birbirinden farklı hayatlar yaşamak gibi bir çelişkiye düşmemeliyiz. Varlığımızı, düşüncelerimizi, inançlarımızı, İslami hayatımızı kısıtlayan, baskılayan güçlerle mücadele etmediğimiz takdirde özgür olmaktan söz edemeyiz. Önemli olan, her durumda bir mücadele sorumluluğu içerisnde olmak ve bu mücadeleyi içtenlikle sürdürmektir. Kuşkusuz sonuçları Allah Tebarek Teala Hazretleri takdir nuyuracaktır. Nihai bir karara varmak için önce içerisinde bulunduğumuz belirsizliklerden çıkabilmeliyiz.

Düşünceyle, bilgelikle, irfanla bilinçle gerçekleştirilen fetihlerin; baskıyla, şiddetle, silahlarla gerçekleştirilen fetihlerden daha kalıcı olduğunu, daha insani olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle insanlığın imhasına yol açan makine uygarlığından, insanlığın ihyasına yol açabilecek bilgelikler uygarlığına geçmek, bunun için evrensel zeminde sorumluluklar almak icabeder.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 187
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 11.2014