Kur'an-ı Kerim'e ve Diğer Semavi Kitaplara İman (9786054818471)

Tedarikçi : Ravza Yayınları
İndirim Oranı : %30 İndirim
Fiyat : ₺20,00
İndirimli : ₺14,00
₺2,33 'den başlayan taksitlerle

"Kur'an-ı Kerim; Allah Teala tarafından elçisi Hz. Muhammed (s.a.v)'e indirilmiş olan, Mushaflarda yazılı bulunan ve Hz. Muhammed'den bize mütevatir olarak naklolunmuş son ilahi kitaptır.”

Hz. Peygamberin kendisinin Allah Teala tarafından gönderildiğini ispatlayan bir delil getirmesi gerekir ki insanların kalbi onunla mutmain olsun ve peygamberin öğrettiklerinin , doğru ve hak olduğuna kanaat getirsinler. Gelen bu delil de insanların başaramayacağı olağanüstü özelliklere sahip olması gerekir.

Kur'an-ı Kerim Hz. Muhammed (s.a.v)'in Peygamberliğini tasdik eden ebedi bir mucizedir. Kur'an-ı Kerim bindörtyüz küsür yıl evvel inmesine rağmen tazeliğinden hiç bir şey kaybetmemiş ve sanki ilk inzal olduğu an gibi hidayet ve hüküm kaynağı olmaya devam etmekte asla bir yanlışlık veya bir bozukluk kendisi için söz konusu dahi edilmemektedir. Gelişen bilim ve teknolojinin Kur'an'la çelişmesi şöyle dursun tam aksine Kur'ani hakikatlerin daha iyi anlaşılmasına yardımcı olduğu müşahede edilmektedir.

Bunun  için insanların kurtuluşu ancak Kur'an'a dönmeleri Kur'an-ı Kerim'in hükümleriyle hayatlarını sürdürmeleriyle mümkündür.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri :
Sayfa Sayısı : 318
En / Boy : 13,5 / 20,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : .2014