Güneşin Gölgesinde
Güneşin Gölgesinde

Güneşin Gölgesinde (9786058225114)

Marka : Kaan Dilek
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺14,00
İndirimli : ₺11,20
₺1,87 'den başlayan taksitlerle

Güneşin Gölgesinde kitabında, Mevlana’da şairlik ve Mesnevi’de şiir analiz edilmektedir.

Mevlana Mesnevi’de çeşitli hikayeler örgüsünü insanın gözlerinin önüne serer. Onun zihnindeki çağrışımları takip etmek, 14 yıl boyunca bunun kesintisiz nasıl devam ettiğini anlamak bizler için daha da imkansızlaşır.

Mevlâna vadisinin hikayeleri aslında hiç bitmez. Asırlardır devam eden Ney’in hikayesi ve şikayeti hergün insanların kulaklarına Mesnevi’yle fısıldanır. Mesnevi elimizde oldukça Mevlâna devamlı yaşayacak ve bizlere “Dinle bu neyin hikayesini” diye hitap edecektir. Neyi dinlememiz gerektiğini de en güzel Mesnevi bize anlatacaktır.

İlahi aşkın üstadı, hem salik ve hem pir olduğu aşk vadisinin mutrib sakisi Mevlâna’nın Mesnevi’si tartışmalara konu olsa da Mevlâna bu eserde başlangıcından sonuna kadar konu edinilen ilahi aşkın ne olduğunu, aşkın olmanın ne anlama geldiğini en iyi bilen ve anlatan şairlerdendir. Kendisinin yaşadığı döneme iz bıraktığı gibi şimdiye kadar onun izlerini taşıyan günümüzde de onun aşk mektebinde şakirtlik yapmak, temsilini yaptığı neyin nevalarında gezinmek ruhlara taravet vermektedir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 192
En / Boy : 13,5 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 10.2017
Çerez Kullanımı