Glutensiz Gurme Lezzetler
Glutensiz Gurme Lezzetler

Glutensiz Gurme Lezzetler (9786058882607)

İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺46,20
İndirimli : ₺39,27
₺6,55 'den başlayan taksitlerle

Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi İçin Altın Öneriler

"...Sıradan yemek kitaplarından hayli farklı bir çalışma bu. Emek verilmiş, araştırılmış, grafik ve çeşitli, bilgilerle desteklenmiş tarifler."

Dünya Gazetesi

"Glütensiz Gurme Lezzetler bir bakıma beslenme kitabı da sayılabilir ama sıkıcı diyet yemeklerden ibaret olduğu sanılmasın. Sucuklu yumurta bile var. Aslıhan Sabancı, yemek konusunda iddialı..."

Hürriyet Gazetesi

"...Türk mutfağı üzerine hazırlanan, dünyada ve Türkiye'deki ilk glütensiz yemek kitabı olma özelliği taşıyor."

Habertürk Gazetesi

"...Aslında kitaptan öte tek ciltlik bilimsel bir yemek ansiklopedisi." Milliyet Gazetesi ...Türk mutfağı üzerine hazırlanan, besin analizleri içeren, dünyada ve Türkiye'de ilk glütensiz yemek kitabı olma özelliğini taşıyor. Resimlerle renklendirilmiş 320 sayfadan oluşan kitap, Akdeniz mutfağından kolay bulunan malzemeterte hazırlanan denenmiş, pratik 170 tarif içeriyor." Sabah Gazetesi "Kahvaltı, ana yemekler, meyveler, tatlılar, içecekler, sorbeler ve yararlı bilgilerin yanı sıra, glüten duyarlılığı, glüten alerjisi, çölyak hastalığı, bağışıklık sistemi ve güçtü bir bağışıklık sistemi için beslenme önerilerinin bulunduğu bölumler yer alıyor. Her tarifin altında, o tarife özel, lif, minerali protein, karbonhidrat ve vitamin açısından zenginliklerini içeren tablolar yer alıyor......hem besin duyarlılığı ve alerjisi olanlara hitap eden hem de lezzetli yiyeceklerin nasıl yapılacağını anlatan bir ilk.Kitapta 170 tarif var..."

Zaman Gazetesi

"...Kitap bir beslenme haritası..."

Sunay Akın, yazar - ATV

"...Gerçekten inanılmaz bir kaynak. Yemek kitabından ziyade, bilimsel bir çalışma..."

Bloomberg TV, Türkiye

"...Aslıhan Koruyan Sabancı, kitabı "Glütensiz Gurme Lezzetler"de Türk ve dünya mutfağının sağlıklı tadlarını okuyucularına sunuyor. Kitabı, bu alanda Türkiye'de kaleme alınmış ilk kitap olma özelliğini taşıyor..." CNN, Türkiye

"Doktorumuzun önsözde de kendi değerlendirmeleri var ve o yanıyla bile kitap çok derin bilgi içeriyor. Glütensiz menüye ihtiyacımız olmasa bile hepimizin yararlanabileceği çok güzel ve yaratıcı öneriler getiren bir kitap olmuş..."

NTV

"...Sevgili Aslıhan harika bir kitap yaptı. Bu kitabı çok önemsiyorum, çünkü aslında sağlıklı beslenmeden bahsediliyor. İnsanın mutfak kitaplığında bulunması gereken çok önemli kitaplardan birisi..."

Derya Baykal, Show TV, Deryalı Günler

"...Güzel bir çalışmanın ürünü. Aslıhan Koruyan Sabancı çok güzel, tam bizim ağız lezzetimize uygun bir kitap hazırlamış. Nefis görünümlü ve besin değerleri her tarifin altında yer alıyor.Yararlanılacak bir kaynak olmuş..."

TRT Radyo 1

"...Akdeniz ve Ege mutfağını seven, sağlıklı beslenmek isteyen herkes için el altında bulundurulması yararlı bir kaynak."

Vogue, Türkiye

"...Çölyağı kendine zehir etmeyip, sağlıklı ve aynı zamanda da lezzetli yiyecekler hazırlanabileceğini göstermek istiyor. Hakikaten de birbirinden güzel görünen tarifler var. Kitabın en güzel yanı; her yemeğin yanında besin değerleri tablosu da yer alması. Tek tek tüm yemekler enerji, protein, karbonhidrat, yağ, kolestrol bakımından değerlendirilmiş. Ayrıca tarifi verilen yemeğin bir yetişkinin günlük gereksinimlerini karşılama durumu da renkli tablolarla açıklanmış."

Time Out, Türkiye

"...Faydalı bilgiler, ev yapımı konserve domates, evde sirke yapımı, aromatı zeytinyağı yapımı gibi pratik tarifler de bulunuyor."

Parents, Türkiye

"Ağırlıklı olarak Ege ve Akdeniz mutfağına dayanan bu kitapta gıda hassasiyetini yenmek için bağışıklık sistemini kuvvetlendirici tarifler yer alıyor. Üstelik glütenli gıdalar kutlanmamak adına badem ya da nohut unu gibi zor malzemeler de yok."

Men's Health, Türkiye

"Aslıhan Koruyan Sabancı, Türkiye'de ilk kez hazırlanan glütensiz gurme yemek tarifleri ile birlikte besin duyarlılığı, besin alerjisi, çölyak hastalığı ile ilgili bilgiler veriyor ve sağlıklı bir bağışıklık sistemi için beslenme önerileri sönuyor......sağlıklı ve mutlu yaşamın kapılarını aralayan bir beslenme tarzı sunuyor."

House Beautiful, Türkiye


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 320
En / Boy : 21,6 / 26,7
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2017