Firak (3990000017013)

Tedarikçi : Hece Yayınları
İndirim Oranı : %20 İndirim
Fiyat : ₺9,26
İndirimli : ₺7,41
₺1,24 'den başlayan taksitlerle

Günümüz dünyasında piyasanın evrenselliği dışında bir evrensillikten söz etmek mümkün değil. Bu tür bir evrensellik, sermaye aklının, neoliberal aklın dünya çapında etkili olmasını sağlıyor. Neoliberal akıl, kimliklerin, kültürlerin paramparça olmasına neden oluyor.

Neoliberal akıl ve kültür, karşısında toplumlarımızda; İslami kaygılar taşımayan, nötr ve monoton, bir kişiliği ve karakteri temsil etmeyen muğlak varoluş biçimleri çoğalıyor. Bu durum kaşısında, bilincimizi sömürgeleştiren, aşındıran, çürüten süreçlerin maskesini düşürmek yerine suskun, tepkisiz, apolitik gri, kirli hayatlar yaşayabiliyoruz.

Avrupa ve Amerika, kendi dünya görüşlerini, hayat tarzlarını, Avrupa dışı dünyaya faşizm ve savaş yoluyla İslam toplumları, neoliberal fikirlere açık hale getirilecekti; Türkiye’deki gelişmelere bakılınca bu projenin büyük ölçüde etkili olduğu görülebiliyor.

Toplumlarımızda referans kaynağı olarak Avrupa değer sistemini almak, Avrupa kavram ve kurumlarını benimsemek, kendi değer sistemimizden uzaklaştığımızı, kendi değer sistemimize güvenmediğimizi, kendi değer sistemimizi yetersiz bulduğumuzu gösteriyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 86
En / Boy : 13 / 21
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 4.2015