Feyzi Halıcı ve Yirminci Yüzyıl Aşıkları Üzerine Araştırmalar 1 (9786053423249)

İndirim Oranı : %25 İndirim
Fiyat : ₺25,00
İndirimli : ₺18,75
Tahmini Teslim Süresi : 10 Gün
₺3,13 'den başlayan taksitlerle

Aşık edebiyatı araştırıcıları, Aşıklar Bayramı’nı Ziya Paşa’nın Amasya mutasarrıflığı sırasında yapılan panayıra saz şairlerini de davet etmesiyle başlatırlar. Bunu 1. Sivas Aşıklar Bayramı, Bayburt Aşıklar Bayramı, 2. Sivas Aşıklar Bayramı ve Konya Aşıklar Bayramı (Türkiye Aşıklar Bayramı) takip eder. Elbette bayramların hepsinin kültür hayatımıza bıraktığı önemli izler vardır. Ama bunlar arasında hangisi öne çıkar derseniz, elbette Konya Aşıklar Bayramı (Türkiye Aşıklar Bayramı) deriz. Çünkü Feyzi Halıcı’nın önderliğinde gerçekleştirilen bu bayram aradaki bazı aksamaları saymazsak aralıksız tam 50 yıl devam etmiştir.

2012 yılında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde yapılan Aşıklar Bayramı  ile “Feyzi Halıcı ve Yirminci Yüzyıl Aşıkları” başlıklı sempozyumda Feyzi Halıcı ve Konya Aşıklar Bayramı’na katılıp da 2000 yılından önce vefat etmiş olan 17 aşığı konu alan bildiriler sunulmuştur. Bu kitapta, işin ehli olan bilim adamlarının değerlendirmelerini bulacaksınız.

Akçağ Yayınevi olarak böylesine değerli bir kitabı yayımlamaktan mutluluk duyduğumuzu belirtmek isteriz. Yirminci Yüzyıl Aşıkları Üzerine Araştırmalar 1 adlı kitabın devamının bilim adamlarımız tarafından hazırlanması ise en büyük temennimizdir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 275
En / Boy : 16 / 23,5
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 12.2016