Elektrik Devrelerinin Temelleri
Elektrik Devrelerinin Temelleri

Elektrik Devrelerinin Temelleri (9786053557418)

0,00
Fiyat : ₺0,00

Devre analizini diğer kitaplardan daha açık, daha ilgi çekici ve daha kolay anlaşılır sunma amacıyla Charles Alexander ve Matthew Sadiku tarafından yazılan Elektrik Devrelerinin Temelleri (Fundamentals of Electric Circults) giriş seviyesindeki elektrik devreleri dersleri için öğrencilerin tercihi olmuştur.

Daha önceki baskılarının başarısının üzerine kurulan 5. baskı bu alandaki en son yenilikleri ve ilerlemeleri içermektedir. 5. baskı aynı zamanda kitapta bulunan materyali eşsiz bir pedagoji ve iletişim stili ile sunmaya devam etmektedir.

Pedagojik Özellikler

Problem-Çözme Metodolojisi. Bölüm 1'de devre problemlerinin çözümü için altı-adım yöntemi verilmiştir ve kitap boyunca sürekli kullanılmıştır. Bu yöntem öğrencilerin problem çözümünde sistematik bir yaklaşım geliştirmelerine yardımcı olmaktadır. Böylece matematik ve teoride daha az hata yapılmakta ve problem daha iyi anlaşılmaktadır.

Eşleştirilmiş Örnek Problemler ve Genişletilmiş Örnekler. Her açıklayıcı örneğin hemen arakasından cevabı olan bir çalışma sorusu verilmiştir. Çalışma sorusu ile bir önceki örneğinin anlaşılması test edilmektedir. Öğrencilerin altı-adım yönteminin nasıl uygulandığını görebilmeleri için her bölümde bir genişletilmiş örnek altı-adım yönteminin detaylı kullanımı ile çözülmüştür. Öğrenciler sayfayı çevirmek zorunda kalmadan ve cevapları kitabın sonunda aramak zorunda kalmadan örneği adım adım takip edebilir. 

Materyalin Kapsamlı Ele Alınması. Kitap içerek açısından en kapsamlı kitap olmasının yanında matematik ve teori açısından da yeterlidir. Yani, öğrencilerin problemlerin çözümü için kullandıkları matematik veya teori hakkında soruları olduğunda öğrenciler kitapta bu soruların cevaplarını bulabilir. Başka referanslara bakmalarına gerek olmayacaktır.

Bilgisayar Araçları. Windows işletim sistemi için geliştirilen PSpice, programı uygun olan bölümlerin sonundaki örneklerle ve tartışmalarla kitap boyunca kullanılmıştır. Kitapta MATLAB programı da hesaplama aracı olarak kullanılmıştır.

5. baskıda yeni olarak 120 adet National Instruments Multisimm programı devre dosyaları eklenmiştir. PSpice programı ile çözülmüş neredeyse tüm problemler için Multisim programı çözümleri de eğitmen için sağlanmıştır.

KCIDE for Circuits programının kullanımına devam edilmiştir.

Ödev problemlerinden PSpice, Multisim ve/veya KCIDE for Circuits programları ile çözülmesi gereken problemleri veya bu programlarla çözülmesi daha kolay olan problemleri belirlemek için bir sembol kulanılmıştır. Benzer şekilde, MATLAB programı ile çözülmesi gereken problemleri veya bu programla çözülmesi daha kolay olan problemleri belirlemek için başka bir sembol kullanılmıştır.

Öğretim Kaynakları

McGraw-Hill Connect Engineering web tabanlı ödev ve değerlendirme platformudur. Bu platform öğrencilerin ders ile, eğitmen ile, şimdi ve gelecekteki başarıları için bilmeleri gereken önemli kavramlar ile daha iyi bağ kurmalarını sağlamak için bir yol sağlamaktadır. Daha fazla detay için McGraw-Hill satış temsilcinizle temasa geçiniz veya connect.mcgraw-hill.com adresini ziyaret ediniz.

Bu kitap öğrenciler ve eğitmenler için kaynakların bulunduğu bir web sayfasına da sahiptir. www.mhhe.com/alexander adresine bakınız.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 962
En / Boy : 21 / 27
Kağıt Cinsi : Kuşe
Basım Tarihi : .2017

Benzer Ürünler
 • Uluslararası / değerlendirmelerdeki mevcut durumumuz, öğrenci ilgi ve ihtiyaçlarının değişimi, toplumda bireylerden beklenen yaşam becerilerini kazandırmaya yönelik alternatif öğrenme yaklaşımları arayışı; ülkemizin ekonomik ve teknolojik alanda diğer ülkelerle rekabet edebilmesi gibi sebeplerden bilimleri alanındaki öğretim programlarında önemli güncellemeleri beraberinde getirmiştir. Bununla birlikte Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) alanlarının bütünleşik ve günlük yaşam problemlerini çözmek için yaratıcı çözümlerin uygulanmasını hedefleyen bir STEM eğitimi anlayışının özellikle gelişmiş ülkelerde yaygınlaştığı görülmektedir. Bu gelişmelerin öğrenme ortamlarına yansıtılmasına yönelik fırsatların artırılması için hem hizmet içinde hem de hizmet öncesindeki öğretmenlere rehber olabilecek alternatif yayınlara duyulan ihtiyaç ile ortaya çıkan bu eser Türkiye'nin çeşitli üniversitelerinde görev yapan alanında uzman akademisyenler, eğitimciler ve öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Kitapta teoriden pratiğe, pratikten ürüne yönelme anlayışı benimsenerek okuyuculara "Etkili bir Fen Bilimleri Öğretimi ve STEM eğitimi nasıl olmalıdır?" sorusunun yanıtı ve daha fazlasının sunulması hedeflenmiştir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 480
  En / Boy : 16 / 23.5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 9.2021
  ₺97,20
 • Bu kitapta depremlerin oluşumu ve çeşitleri yeryüzüne dağılışı özetlenirken Türkiye’de deprem bölgeleri ve etkileri üstüne yararlı bilgiler verilmektedir.

  Deprem şiddetleri ve sürelerinin yanısıra sismik risk ele alınarak depremlerin önceden tahminine ilişkin yöntemler incelenmektedir. Depreme daynıklı yapıların nasıl olması gerektiğini de bilimsel bir bakış açısıyla özetleyen Prof. Pampal, önemli olarak deprem sırasında dikkat edilmesi gereken konuları sıralıyor. Kitaba Afet Bölgesinde Yapılacak Yapılar Hakkında Yönetmelik de eklenmiştir.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 283
  En / Boy : 13.5 / 20
  Kağıt Cinsi : 2. Hamur
  Basım Tarihi : .
  ₺36,90
 • Hepimizin ilgi duyduğu konularda modern bir görüşle hazırlanan her konuyu üç bölümde ele alan bu dizide... Bilgi bölümünde, o konudaki gerçekleri; beceri bölümünde, yeteneklerinizi geliştirme yollarını; başvuru bölümünde, ayrıca yararlı bilgileri bulacaksınız. Otomobil çağımızın yaşantısında bilinmesi gereken en önemli teknoloji ürünüdür. Buna rağmen otomobil hakkında bildiklerimiz pek azdır. Bu kitapta bir otomobilin nasıl çalıştığını, bakımının nasıl yapılması gerektiğini, en güvenli ve en ekonomik biçimde kullanılma yöntemlerini bulacaksınız.


  Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri :
  Sayfa Sayısı : 95
  En / Boy : 15 / 20,5
  Kağıt Cinsi : Kuşe
  Basım Tarihi : .1980
  ₺21,25

 • Basım Dili : Türkçe
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 391
  En / Boy : 16,5 / 24,5
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : 4.2005
  ₺81,00
 • New developments have taken place in the areas of reinforced concrete technology and earthquake engineering since the publishing previous edition of this book. New approaches have emerged as a result of research and observations made after recent earthquakes. Most of these developments and the new approaches have been incorporated in the new editions of Turkish reinforced concrete codes, i.e. TS-500 2000 revision and Turkish Seismic Code 1998 revision. These changes have been incorporated in the revised edition of the book. Extensive experimental research at METU and experience gained by the authors after the six major earthquakes in Turkey during the last decade have been used in the revision of the book.


  Basım Dili : İngilizce
  Basım Yeri : Ankara
  Sayfa Sayısı : 660
  En / Boy : 16 / 24
  Kağıt Cinsi : 1. Hamur
  Basım Tarihi : .2010
  ₺81,60
Çerez Kullanımı