Ebeveyn Adayları İçin Evlilik Okulu (9786051701912)

İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : ₺31,00
İndirimli : ₺25,42
₺4,24 'den başlayan taksitlerle

Psikolojik Danışma El Kitabı

Ebeveynliğe geçiş dönemi olarak adlandırılan dönem, kadın ve erkeğin çift olarak birbiriyle ve diğer bireylerle ilişkilerinde önemli değişimler yaşadığı ve evlilikteki dengelerin değiştiği bir dönemdir. Özellikle anne-baba rolleri, diğer tüm rollerin önüne geçebilmekte ve çiftin evlilik ilişkisini bozabilmektedir. Bu nedenle, ebeveynliğe geçiş sürecinde çift ilişkisinde yaşanan değişimlere hazırlıklı olmak ve olası sorunlarla baş etme becerilerini kazanmak önem taşımaktadır. Çiftlere bu geçiş sürecinde verilecek psikolojik destek ve psiko-eğitimler ile bu süreci daha kolay geçirecekleri ve ebeveynliğe daha kolay uyum sağlayacakları düşünülmektedir. Muhtemel sorunlar oluşmadan önce yapılacak psiko-eğitim çalışmaları ve sunulacak psikolojik danışmanlık hizmetleri, koruyucu ve önleyici bir rol üstlenmektedir. Böylece çiftlerin ilişkilerini geliştirmeleri ve daha güçlü bir ilişkiye sahip olmaları hedeflenmektedir.

Bu kitapta ebeveynliğe geçiş sürecinde olan çiftlerin evlilik ilişkilerini geliştirmeye yönelik hazırlanmış ve etkililiği tespit edilmiş olan psiko-eğitim programı bulunmaktadır. Bu programda ilk oturumda ebeveynlik beklentilerini değerlendirme, ikinci oturumda iletişim becerilerini geliştirme, üçüncü oturum-da çatışma çözme becerilerini geliştirme, dördüncü oturumda yapısal sorunlarla baş etme becerilerini geliştirme, beşinci oturumda eş desteği ve duygusal yakınlığı artırma, altıncı oturumda hamilelik ve doğum sonrasında cinselliği geliştir-me, yedinci oturumda ortak amaçlar ve değerler oluşturma ve son oturumda çift geleceğinin planlanması konuları ele alınmıştır.

Bu kitap, çiftlerle ve ailelerle çalışan psikolojik danışmanlar, psikologlar ve aile danışmanları için önemli bir kaynak olabileceği düşünülerek hazırlanmıştır.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : Ankara
Sayfa Sayısı : 224
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 1.2018