Dinler İdeolojiler ve Devletler
Dinler İdeolojiler ve Devletler

Dinler İdeolojiler ve Devletler (9786054409341)

İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺30,00
İndirimli : ₺23,40
₺3,90 'den başlayan taksitlerle

Anadolu'dan Doğan Güneş

Güneş dünyayı, bilgi insanı aydınlatır. İnsanlar doğar, yaşlar ve ölürler. Bu dünyada ya iyi bir evlat ya iyi bir eser ya da yaptığın iyilikleri bırakmadan gitmemek lazım. Yaşadığımız topluma, topraklara ve devlete borcumuz var. Ben, bu devlete ve millete bırakacağım en büyük eserim diye düşündüğüm bu kitabı yazmaya yaklaşık 23 yıl önce başladım.

Ama arada edindiğim bilgiler de arttı, bunları da ekleyerek, kitabı bu yıl bitirmeye karar verdim. Bu kitabı okurken dikkat edin; hayatınız değişebilir, aydınlanırsınız. Bir insana merhaba der konuşursanız; o insanın içindeki dünyayı öğrenirsiniz. Bir hipermarkete girerseniz; istediğiniz bütün her şeyi bulabilirsiniz. Bu kitabı da açıp okursanız; insanlara, hayatta dair önemli ve yararlı bilgiler bulacaksınız. Bu kitap;deneme, inceleme-araştırma tarzında, bir hipermarket gibi, bir arı gibi çalışarak, 1001 konuda önemli bilgileri özet olarak kapsamış olup, her evde bulunması gerekir diye düşünüyorum. Bu kitabı okuyan kişi temel konularda yeterli bilgiye sahip olacaktır.

Bu kitap; dini kitap formatında ve öğretici bir kitaptır. Bu kitabı yazmaktaki amacım; öğrendiklerimi, doğru bildiklerimi, düşünce, görüş, ideal, umut ve hayallerimi insanlara aktararak aydınlatmak, paylaşmaktır. Bu kitapta değişik dinleri, felsefi görüşleri, uygarlıkları, kıtaları, değişik insanların davranışları, yaşayışları, kültürleri, sosyal-ekonomik durumları, görüşleri, yaşadığı düzen, dünyanın sistemi, dinleri ve kültürleri konu edilmektedir. Ayrıca eski ile yeni, dinle ile bilim, teori ile pratik, zengin ile yoksul, doğru ile yanlış, iyi ile kötü, köy ile kentin, tarım ile sanayinin, çağdaşlık ile tutuculuk, yöneten ile yönetilenin, devlet ile halkın, emek ile sermayenin, ezen ile ezilenin, mücadelesinin tarih boyunca seyri anlatılmaktadır.

Merhaba Öğretisi:(Yaşam Biçimi); dünyada yaşayan bütün dinleri inceledim. Uzakdoğu dinleri; ahlak ve erdem üzerine kurulmuştur. Ortadoğu dinleri; daha çok inanç ve ibadet üzerine kurulmuştur. Merhaba Öğretisi ise hem ahlak ve erdemi, hem de inancı ve ibadeti kapsamaktadır. İnsanlığın kurtuluşunu bu inanç ve düşünce sistemi sağlayacaktır. Aksi halde insanlık; savaşlar ve yoksulluk içinde yok olmaya do¤ru gitmektedir. Yöneticiler, ortak paydada birleşerek, bu ideal düzeni bilimsel temelde inceleyerek kurmalıdır. Aklın yolu birdir derler. Amaca ulaşmak için üç yol vardır: 1-Bilgi Yolu, 2-Eylemlilik Yolu, 3-Sofuluk Yolu. Dünyada savaşların olmaması, eşit kalkınma ve barış içinde yaşamak için bu önerim önemlidir.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 512
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 2. Hamur
Basım Tarihi : 1.2017