Ay Yıldızın Çocukları (9786056725418)

Tedarikçi : Hoton Yayınları
İndirim Oranı : %15 İndirim
Fiyat : ₺34,26
İndirimli : ₺29,12
Tahmini Teslim Süresi : 10 Gün
₺4,85 'den başlayan taksitlerle

15 Temmuz’un Kahramanlık Hikayeleri

Hoton Yayınları, 15 Temmuz’un birinci yıldönümünde Türkiye’de ilk kez darbeye karşı aktif mücadele eden, çatışmalara giren Jandarma komutanları başta olmak üzere Özel Harekat Polisleri ve emniyet güçleriyle yapılan röportajları içeren “Ay Yılzıdın Çocukları’’ kitabını yayınladı.

Gazeteci Ruşen Çakır ile birlikte kaleme aldığı “Recep Tayyip Erdoğan Bir Dönüşüm Hikâyesi”, Erbakan’ın Kürtleri, Selamün Aleyküm Komutanım ‘‘Das İst Erbakan” gibi başarılı kitaplarla okuyucu karşısına çıkan Gazeteci-Yazar Fehmi Çalmuk, bu kez farklı bir röportaj kitabıyla karşımızda.

Darbenin ilk başlama saatiyle birlikte Ankara Emniyeti Aşayiş Müdürlüğü Telsiz anonslarının da ilk kez yayınlandığı kitapta; bugüne kadar duyulmamış olaylar ve konuşmalarda gün yüzüne çıkıyor.

Jandarma Komutanları; Korgeneral Arif Çetin, Tuğgeneraller; Ahmet Hacıoğlu, Semih Okyar, Nurettin Alkan, Kurmay Albaylar; Güven Şağban ve Aziz Yılmaz özel izinle Ay Yıldızın Çocukları Kitabı’na konuştular. Kitapta Jandarma Genel Komutanlığı’nı işgal eden darbecilere karşı yapılan mücadele, Tuğgeneral Nurettin Alkan’ın vurulması, Kurmay Albay Güven Şağban’ın rehin alınması, Cami avlusu ve lojmanının nasıl gizli karargah haline getirildiği, Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast timini yakalayan Komutan Tuğgeneral Semih Okyar’ın yaşadığı olaylar işleniyor.

Özel fotoğraflar ve belgeler ile 15 Temmuz gecesinin anlatıldığı kitapta; Özel Harekat Polisleri’nin mücadelelerinin yanısıra Emniyet Havacılık Dairesi Başkan Yardımcısı Halil Senirkentli, Ankara İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yaman Ağırlar ile Ankara ve İstanbul Emniyeti’nde görevli polis memurlarının geceye ilişkin tanıklıkları işleniyor.


Basım Dili : Türkçe
Basım Yeri : İstanbul
Sayfa Sayısı : 350
En / Boy : 16 / 24
Kağıt Cinsi : 1. Hamur
Basım Tarihi : 7.2017